• Jiří Novotný Jifi
    Jiří Novotný Jifi
    26.08.2010 18:24

    No, neodpustím si poznámku k autorově poznámce, že hledáček je opět zrcadlový. Neříká se náhodou tomuto typu foťáku "zrcadlovka" proto, že obecným rysem takového foťáku je zrcadlo?
    Taková poznámka mně připadá jako říkat v popisu auta "auto má opět kola".

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    26.08.2010 18:57

    Vzhledem k trendům je to třeba.

  • Jiří Novotný Jifi
    Jiří Novotný Jifi
    26.08.2010 21:24

    no, to jsou teda trendy :-(((
    Jinak mě překvapilo těch 14 MPix v low-endové DSLR.

  • Kamil Rezac
    Kamil Rezac
    27.08.2010 07:47

    Jifi: Tim se nejspis mysli zrcatka misto hranolu (u drazsich tel je tam skutecne kus skla, v levnejsich je poskladan obvod hranolu ze zrcatek)...

  • Kamil Rezac
    Kamil Rezac
    27.08.2010 07:49

    Jeste odkazy ;)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Pentaprism
    versus
    http://en.wikipedia.org/wiki/Pentamirror

  • David Lukáš 1
    David Lukáš 1
    27.08.2010 08:17

    "Hledáček je postupně vytlačován funkcí živého náhledu".. To je pěkná ptákovina. Sám na zrcadlovce živý náhled mám a použiju ho tak dvakrát za rok. A všichni, které znám, jsou na tom podobně. Živý náhled je funkce navíc, rozhodně se u zrcadlovky nejedná o "vytlačování" hledáčku.

  • Jiří Šindler
    Jiří Šindler
    27.08.2010 11:41

    ,,V Nikonu D3100 je také CCD čip..." nebo cmos ? ...opět zrcadlový( zřejmě reakce na nové zrc.Sony A33,A55,kde v hledáčku koukáme na LCD.

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    27.08.2010 11:53

    David Lukáš: ti, kdo přechází z běžných kompaktů (a je jich hodně) využívají LV více, než "starší" zrcadlovkáři. Dokonce se při LV i reálně dokonaleji ostří amimochodem v tu chvíli odpadá problém BF a FF. Samozřejmě, že ostření při LV je vhodné pouze pro něco a pro něco jiného je absolutně nevhodné (nap. letovky). Ale taková kytka při malé HO se při LV ostří (manuálně samozřejmě) mnohem lépe (znám botaniky, kteří publikují a tohle mám od nich). A množství informací je na LCD zásadně vyšší, někdo to rád. Osobně nedám na hledáček dopustit, ale stejně tak rád využiji, když to má smysl, LV.

  • Tomáš Hrubý
    Tomáš Hrubý
    27.08.2010 15:03

    Přesně jak píše Juráš - už jsou na trhu první přístroje, které sice mají zrcadlo (opravdu fyzicky), ale hledáček je přesto digitální EVF...

    Jinak k tomu LiveView- Petr má pravdu s tím vyšším využitím u "mladých". Já sám jsem sice tomuto nepřišel na chuť u DSLR, ale třeba u kompaktu Canon G10 u mě displej nad optickým průhledovým hledáčkem zvítězil naprosto drtivě, zrovna tak při testech Oly PEN mě absence klasického hledáčku netrápila ani náznakem.

  • David Lukáš 1
    David Lukáš 1
    27.08.2010 17:53

    Přesto tvrdím, že pojem "vytlačování hledáčku funkcí živého náhledu" u zrcadlovek, je ptákovina. Je to pouze funkce navíc vhodná pro určité situace (focení nad hlavou, ze stativu atd). Až bude u zrcadlovek hledáček "vytlačen", zahodím foťák a začnu malovat:-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse