•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    10.06.2026

    Maskování v přírodě pro fotografy

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 798 fotografií NAROVINU
    • 57 647 fotografií Černobílé foto
    • 101 475 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 17. 6. 18:42
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 11. 6. 22:01
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Jozef Varényi 1
      Jozef Varényi 1 | Diskuse ke článkům | 10. 6. 12:11
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 11 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Diskuse ke galeriím | 8 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 2 příspěvky za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Prodám set objektivů pro Canon EOS EF

    prodám

    Sony Alpha A7 II tělo

    prodám

    M50 foto set

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Sony FE 90 mm f/2,8 Macro G OSS

    prodám

    prodám tělo - CANON EOS 1Ds Mark III

    prodám

    Leica 35 mm f/1,4 ASPH SUMMILUX-M

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

Zatracený

Slovní hodnocení Tato fotografie má pouze slovní hodnocení
Michal Škrabálek Michal Škrabálek (5 982 bodů)
V galerii: Lidé

Věřím, že naprostou většinu lidí při pohledu na tento portrét pohltí pocity jako nechuť, zhnusení, strach. Tímto způsobem rozlišování na dobrý a špatný přitom jen jinak pojmenováváme předsudky.

Je bohužel obvyklé přistupovat k lidem podle vlastností, které nijak nesouvisí s jejich povahou. Mnohokrát jsem se stal svědkem bezdůvodných předsudků vůči někomu, o kom se toho moc neví.

Stačí pár ošklivých slov o člověku, se kterým se máme setkat, a už jdeme na to setkání s určitým odstupem, despektem. Lidé stále více rozlišují podle povrchních vjemů, mezi které patří například i krása či vzhled.

Je to svým způsobem sprosté. Odsuzovat někoho na základě jeho vzezření je totéž, jako tvrdit, že člověk je špindíra jen proto, že je momentálně špinavý. Utváříme si o lidech názory, aniž bychom skutečně věděli, jací jsou. Svět by byl asi "zvláštní", kdyby neexistoval despekt, předsudky či opovržení...

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • www.julakertesz.com
    www.julakertesz.com
    celkem 268 399 bodů
    |
    06.05.2006 17:34

    Toto nelíbí ... a to mám tvoje pokusy rád.

  • Tomáš Florián Floriš OFFLINE
    Tomáš Florián Floriš OFFLINE
    celkem 15 701 bodů
    |
    06.05.2006 17:35

    líbí se me jak preneseni pocitu do fotky tak i jeji myslenka napsana pod tim:)))

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    celkem 106 716 bodů
    |
    06.05.2006 17:36

    Michale, promiň, ale nevidím ani portrét ani fotku... jen (asi) slušnou grafickou práci, což ohodnotit neumím... filosofující zamyšlení je kapitolou sama o sobě, nechceš radši zkusit, jak to bude na diváky působit bez berličky slov a nápovědy tvých myšlenkových pocitů?
    Da.

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    celkem 106 716 bodů
    |
    06.05.2006 17:36

    pocitů=pochodů, pardon, už jsem měla v hlavě něco jiného...

  • avanka
    avanka
    celkem 20 888 bodů
    |
    06.05.2006 17:37

    K textu: vše má své pro i proti...
    chceš říct, že ty si jiný? že když ti deset lidí řekne, že ten člověk je třeba závistivý a pomluvačný, že když se s ním sejdeš, tak si nebudeš dávat "pozor", co říká?

  • faharanik
    faharanik
    celkem 50 151 bodů
    |
    06.05.2006 17:37

    teda, dost dobrej, pravdivej koment..fotka libi..

  • MaK
    MaK
    celkem 0 bodů
    |
    06.05.2006 17:39

    u mna je to vyborna praca. Odlisujes sa od tuctovej a masovej tvorby a je to nieco podobne, ako napr. erlendmork.

    +++

  • Michal Škrabálek
    Michal Škrabálek
    celkem 5 982 bodů
    |
    06.05.2006 17:41

    Děkuji za názor, Dano, nicméně mně to tak nějak jde dohromady a nechci se vzdávat komentářů nebo fotky jen proto, že jsou lidé zvyklí vstřebávat to odděleně. Dát sem jen fotku bez pocitů, za jakých vznikla, by mi přišlo stejné, jako být na koncertu a neslyšet hudbu. A že v tom nevidíš portrét ani fotku, to naprosto chápu. Ono je to spíše vizuální umění, než fotografování.

    avanka: velmi se snažím se předsudkům bránit. Jde to.

  • avanka
    avanka
    celkem 20 888 bodů
    |
    06.05.2006 17:43

    Já myslím, že všechno má své proti.. na tomto světě je určitý řád, který má svůj důvod. Nedávno jsem s jedním člověkem "filozofovala" na téma, proč cítíme fyzickou bolest, taky jsme došly k závěru, že je potřeba. A kdo by to řekl? Každý by ji nejraději "zrušil"
    ale teď jsem četla tvůj jeden text pod jinou fotkou.. zaujalo mě to, jdu číst ..

  • Riko 1
    Riko 1
    celkem 5 844 bodů
    |
    06.05.2006 17:46

    Niet co dodat mne sa to paci

  • www.julakertesz.com
    www.julakertesz.com
    celkem 268 399 bodů
    |
    06.05.2006 17:46

    Vizuální umění??

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    celkem 106 716 bodů
    |
    06.05.2006 17:49

    Michale, to myslím není o "nejsou zvyklí" ... naopak, lidi jsou podle mě zvyklí mít cesty k cíli maximálně umetené... a proto když chci zjistit, jestli je ta moje cesta vede tam, kam vede mě, radši ji nechám bez směrovek, ukazatelů i poutačů... ale došla jsem k tomu až nedávno, tak se asi nemám co prsit :)
    ...

  • Tibor Tomasch
    Tibor Tomasch
    celkem 14 889 bodů
    |
    06.05.2006 17:58

    mno neviem ...

  • Michal Vitásek
    Michal Vitásek
    celkem 39 327 bodů
    |
    06.05.2006 18:07

    Jo, líbí, nechceš prozradit něco ze svých postupů :-)

  • František Richter 1
    František Richter 1
    celkem 77 891 bodů
    |
    06.05.2006 18:08

    Komentář mě zaujal - obrázek nad ním ne.

  • nonšalantní bonvián
    nonšalantní bonvián
    celkem 0 bodů
    |
    06.05.2006 18:22

    supr trupr. strasidelny. jak plakat k holyvudskemu blogbastru. trosku me to asocijuje mensna z klipu bjutyfl pypl

  • Radek Benda
    Radek Benda
    celkem 20 401 bodů
    |
    06.05.2006 18:27

    naprosto perfektni, i s komentarem - stejne tak i "utrpeni". Chtel bych te poprosit, mohl bys prozradit v cem delas tahle dilka? nechci po tobe postupy, jen bych neco podobneho rad zkusil

  • Michal Škrabálek
    Michal Škrabálek
    celkem 5 982 bodů
    |
    06.05.2006 18:34

    Děkuji, Radku. Dark Arttvořím v holém Photoshopu, nejsou pro to potřeba žádné pluginy, jak si lidé myslí. Vlastně jde o tak základní operace, že by to bez problémů zvládl i Gimp či jiný free grafický editor. Tohle není o efektovacím software, ale o nimravé ruční práci (třeba tento kousek mi zabral 6 hodin).

  • Radek Benda
    Radek Benda
    celkem 20 401 bodů
    |
    06.05.2006 18:40

    v tom pripade klobouk dolu! myslel jsem si ze sis napr. udelal sit hlavy v 3dmaxu a pak na to lipnul nejakou texturu, fakt vyborny! kazdopadne s casovou narocnosti jsem pocital :) Mej se pekne

  • vlado klement
    vlado klement
    celkem 6 155 bodů
    |
    06.05.2006 18:57

    fuj

  • Alt176 HonzaČerný
    Alt176 HonzaČerný
    celkem 12 101 bodů
    |
    06.05.2006 19:09

    jo fajn

  • Jaroslav  Bzenecký
    Jaroslav Bzenecký
    celkem 42 850 bodů
    |
    06.05.2006 19:22

    :)

  • medak 1
    medak 1
    celkem 490 bodů
    |
    06.05.2006 19:48

    Technicky tomu vytknu asi jen nápisy a pod. Ty, to ruší. Jinak si dovedu představit sérii takových fotografií. Nijak mě to neuráží, nutí mě to k přemýšlení. A to je velmi dobře. Snímek který toto v divákovi neevokuje je jen průměrný. Škoda že nevidíme sérii takových snímků. Práci autora chválím. Ne za pracnost. To je věcí autora a tu divák nehodnotí. Jak říkám, nutí to k přemýšlení a tak to v žádném případě špatná fotka není. Každý si v tom může najít to co sám zrovna cítí. Dobré, sakra dobré.

  • Mária Melicherčíková
    Mária Melicherčíková
    celkem 22 507 bodů
    |
    06.05.2006 19:48

    kóóópa práce, výsledok efektný, ale úprimne - neviem oceniť, nie to ešte ohodnotiť

  • Monika Bodlinka Ježková Y N
    Monika Bodlinka Ježková Y N
    celkem 1 719 bodů
    |
    06.05.2006 19:54

    ten komentář se mi moc líbí a fotka dobrá :)

  • Michal Škrabálek
    Michal Škrabálek
    celkem 5 982 bodů
    |
    06.05.2006 20:05

    Jan Týc: děkuji. Celá série je zde: http://www.dreamface.net/michal/?face=galerie&c=5

  • Jarka B
    Jarka B
    celkem 17 936 bodů
    |
    06.05.2006 20:08

    Napřed jsem si řekla, co to je za děs, potom mě zaujala kvalita provedení a po přečtení komentáře říkám OK :))

  • Fotograf 139
    Fotograf 139
    celkem 4 body
    |
    06.05.2006 21:01

    Mno je to pekny ... prace urcite ranec ale ... zajmalo by me kolik toho na tom je jeste puvodni fotografie ?

  • Radoslav Radosinsky - rador
    Radoslav Radosinsky - rador
    celkem 4 426 bodů
    |
    06.05.2006 21:05

    dobreee

  • Jan Matoušek mahonn
    Jan Matoušek mahonn
    celkem 23 278 bodů
    |
    06.05.2006 21:48

    Pekna prace a myslenka taky...pocitove pusobi....

  • Milan Vojtík
    Milan Vojtík
    celkem 106 355 bodů
    |
    06.05.2006 23:20

    !!!!

  • Miroslav K R A J N Í K
    Miroslav K R A J N Í K
    celkem 71 021 bodů
    |
    11.05.2006 13:04

    +++

  • jan macek 1
    jan macek 1
    celkem 28 302 bodů
    |
    11.05.2006 18:50

    s komentárom možno iba súhlasiť.

  • Stefan Kordos Therion
    Stefan Kordos Therion
    celkem 8 551 bodů
    |
    18.05.2006 09:35

    nadhera! souls of DarkneSS!

  • Sendi
    Sendi
    celkem 3 480 bodů
    |
    23.05.2006 20:25

    silné!:)

  • Fotograf 108
    Fotograf 108
    celkem 0 bodů
    |
    18.07.2006 09:19

    toto je turbo

  • Daniel Marcincak
    Daniel Marcincak
    celkem 13 713 bodů
    |
    05.08.2006 01:41

    ***

Další informace

Vloženo: 6. 5. 2006
Album: Dark Art
Zobrazeno: 269 x
Fotoaparát: Minolta Dimage G500

Štítky fotografie

  • abstraktní 12154x
  • emotivní 28287x
  • portrét 29893x
  • (o)malovánky (fotografika) 4677x

Další fotky autora

  • V pohybu
  • Hlídání
  • Pouta volnosti
  • Východ slunce v Lednici
  • Regenerace
  • Hladomorna
  • Svahy
  • Zkamenělé
  • Pod mrakem
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • Lama a prasátko
  • ...
  • Petra Kvitová-tenistka.
  • Tento způsob léta...
  • Portrét
  • Million Moments of the Silence 3
  • Lenka
  • Million Moments of the Silence 1
  • ...
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

10.6.2026

Maskování v přírodě pro fotografy

S fotografem Mirem Ondrušem jsme si povídali o různých způsobech a pomůckách pro to, abyste mohli fotografovat zvířata v podmínkách Střední Evropy,…

  • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

2. 7. 2026 - 6. 7. 2026

Téma dne "ERBY" - 2. července 2026

Celé znění tématu: ERBY (ZNAKY) ČESKÝCH MĚST A ŠLECHTICKÝCH RODŮ Projděte se po našich městech, vesnicích, hradech a zámcích a zaměřte se na erby…

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.