Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).
pobavilo velice :-)))
heh :-D
je to frajer:))
No hej, kriza sa dotkla aj biznisu :-)))
proboha chlape, copak nemate soudnost?
Uz ty a'la 50.leta vazne nekonecne nudi.
A protoze to je uz asi 20ta recidiva, trest je nutno umerne zvysit.
Pěknej týpek.:) Pobavilo. U Tvejch fotek se nenudím.:)
Nevím, prohlédl jsem si všechny fotky autora a nijak mě nenudil, ba naopak, po té nekonečné nudě rádoby uměleckých černobílých, nebo alespoň rozmazaných snímků bez nápadu, případně technicky velice dobrých, ale v podstatě často také nudných wildlifovek, pro mě bylo příjemným překvapením, že se někdo věnuje takovýmto alespoň pro mně velice cenným dokumentům ze života na vesnici. Ano fotky často postrádají brilantní TK, dokonalou kompozici, nebo jsou občas nepříjemně upravované, ale mají uročitou vypovídající hodnotu, což u většiny fotek zde říci nelze... 5+, za nízké hodnocení ostatních dávám 7 :-D
Tvé fotky mají svůj půvab :)
Půvabné, opravdu oživení mezi spoustou nudy
Hezký portrét, fakticky...
Tvé fotky, to je taková sociologická sonda zároveň, četl jsem komenty a vážně nerozumím lidem, které toto nudí! Takové lidi nemít rád!
:)
Jen tak narychlo jsem mrkl do tvé galerie a můj názor je takový, že tohle je neskutečný odpad snímek oproti té velké části ostatních tvých snímků. A zrovna ta zminovaná vyvovídající hodnota je tady nulová. Tu si představuji v komunikaci člověka a prostředí popř. mezi lidmi navzájem, ale tady není ani jeden z těch případů. Jen můj názor, zkoušej nadále, určitě se rád v tvé galeii zastavím, tahle fotka ovšem neoslovila.
pre mna -1, je smutne ze to dokaze byt pre niekoho vesele.
:):)
mam s tou fotkou trosku moralny problem a prosim s tou farebnostou uz nieco urob.
ok. pobavila. btw, barvy v poho a s moralnim problemem se nekteri nemusi vyrovnat. jen se sebou..
bomba!hoj
Dobrý! Je s Astrachaně, předělanej s kozáka? cha
sakra ten je..
to anon: ide mi o to, ze telesne a mentalne postihnuty clovek by sa dal aj uctivejsie nafotit. pripadne ten nazov fotky je dehonestujuci.
:-)
Na jednu stranu trochu jako Viazo. Nevím, jestli morální problém, ale nefér mi to přijde. Bavit se tím, že je na tom někdo hůř než já. (Na jeho účet.)
Na druhou stranu - jemu by se nejspíš ta fotka líbila a asi by se mu i líbilo vědět, že si ho tolik lidí prohlíží. Měl by radost, že je to on a vlastně slavnej, aspoň na chvilku. A to by bylo všechno.
Takže nevím, jdu o domeček dál a přemejšlení (docela mi časté, na tohle téma), nakolik jsou některé naše morální hranice jen našimi stereotypy a subjektivními přenosy, si nechám na někdy příště, až nebudu po tahu.
moralny problem mam pri tej fotke ako ju ohodnostit. zober si, ze keby bol takto odfoteny normalny clovek, na ktorom nevidis ziadne postihnutie alebo telesnu vadu. kazdy by tu pisal, ze cvak. toto tomu dava hlbsi zmysel a myslim, ze ten titulok to cele zdehonestoval. mam v rodine bratranca, ktory je na tom podobne, ale ked ho vidim vzdy sa tesim, lebo ta jeho inakost z neho robi vynimocnejsieho cloveka, ze nedokaze chapat realitu ako my. myslim si, ze tito ludia si zasluzia viac ucty ako to prezentuje fotka. nemaju lahky zivot, pretoze su na okreji spolocnosti. vacsinou skoncia v ustavoch alebo nad nimi ohrname nos. si vsimni aj to oblecenie. taketo kusy oblecenia mala babka este kym zila poodkladane v chalupe pre horsie casy. je to 30-40 rokov stare oblecenie a vidis niekomu sa este hodilo.
Kamarádka-sousedka má takovou sestru. A nějaký podobný, pravda asi trošku míň odlišný od společnosti, jsem učila. Já ti rozumím, co píšeš. Ale právě to o té úctě je hrozně subjektivní. Leckdy druhému (autorovi) to zneuctění či zesměšňování sami podsouváme, protože se vidíme v roli postiženého - ale my jako my, s našimi košatými myšlenkovými pochody, představami, potřebami, žádostmi, komplexy... I když postižený sám je třeba úplně v opačném pólu, je šťastný, že se mu vůbec někde věnuje, hraje si s ním... A ta radost je pro tyhle lidi hlavní, ne nějaký postavení ve společnosti, to už pro ně bývá abstraktně daleko...
To jsem myslela těmi stereotypy a subjektivními přenosy.
Ale souhlasím s tím, že kdyby na fotce byl "normální" člověk, tolik jásotu by určitě nesklidila.
Ale to je podobně jako s 90% fotek černoušků nebo Indů. Relativní odlišností a líbivostí stojících jen na jejich exotické vizáži.
no.. a je tam :-)
Nemaľovať vážené skutočnosti, ale skôr ich vedieť podať fotogeneticky pohľadne. To sa musí vedieť. Tu tomu nie je tak. Mám silný pocit.
smutne, ze to nekomu muze byt k smichu :(
forrest gump zastara ;)
Ak by ste poznali Petra (autora foto) osobne, a ja ho poznám, vedeli by ste, že je to mimoriadne citlivý človek a touto foto celkom iste nesledoval zosmiešnenie osoby, ktorú fotografoval. Možno sa nám snažil ukázať na problém, ktorý trápi v poslednom čase východné Slovensko - geometrický rast populácie Rómov, kde vysoké percento narodených je postihnutých. Neviem, možno... Ale tento problém tu je a bude sa šíriť na západ...
strateny, verim ti.. btw, mozna kdyby levitoval a mel na sobe conversky, tak by uspel stajne jako Vlckova..
Anone, jen mala poznamka:
kdyz vyfotite nahou babu, jeste nejste Helmut Newton.
Ta drobnost, ktera vas odlisuje, se nazyva umeni.
Vim, ze je tahle moje poznamka nahore pitoma, ale musel jsem ji udelat.
On by si totiz nejaky mene myslivny ctenar mohl myslet, ze opravdu conversky staci.
Takze jeste jednou: HOVNO, nestaci.
Burdo, to vim sam velmi dobre :) btw, conversky Vlckove byl az druhy plan. urcite.. nebo treti, ctvrty.. tak jako mozna tady..
jenze pebeho technika prace je
videt videne a zachycovat predkladane
a pak to doma zmatlat a dat tomu odér padesátých let a sepeti s prirodou a zemistvost a tak...
----------------------------------------------
zatimco Vlackova vazne premysli, co chce delat.. a az pak podle sveho planu konstruuje.
a jeji plan je bohaty a chytry.. a je to poznat, ze je to bohate a plne.
neni to ten nahodny vystek kanónu 5d
je to umelecky prace
------------------------------------------------
asi tak, ze ona je od pebeho 2000 svetelnych let.
tak, ze on se s nami obycejnymi pinozi tady dole a ona je ta 2000 svetelnych let v tech nebesich.
converskama pebe uloupne dve minuty.
RB, od tebe bych ocekaval vic fistronu (maji podobna pozadi - ty fotky).. ted uz michas hrusku s jabkou.. no i mistr se nekdy utne..
Dobrá fotka, ale nějak mi nesedí ta "nelidská" kompozice k tak lidskému výjevu.
mě jen zaráží, že ten osvícenej je vždycky jen jeden a ostatní jsou asi nesoudní a hloupí
Fotka je fajn a její vypovídací hodnota taky.Už sme krapet nafrnění my čehůni, tak nafrnění že si tady spíš budem dělat srandu než aby sme se zamysleli kde se u nás vzal tren luxuxs proti té popisované úděsné dřině.
Proto si myslím že tyhle fotky mají velkou cenu.
btw. a čet jsem ta "moudra" ...