Test digitální zrcadlovky Canon EOS 7D

  • Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    17.12.2009 09:12

    Dobrá recenze. Jen bych podotkl, že by bylo vhodné zmínit jako alternativu základního zoomu EF-S 17-55/2.8 IS USM, který je cenově jen o pár tisíc dražší, ale kvalitativně o třídu lepší.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    17.12.2009 09:40

    Zinedi: Ano, to je samozrejme pravda a diky za konstruktivni doplneni, krom zmineneho objektivu muze alternativou byt take EF 17-40/4 L USM. Ja se ale soustredil predevsim na objektivy, ktere se budou s telem prodavat ve zvyhodnenem setu.

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    17.12.2009 10:14

    Michale,
    pěkná recenze.
    Jsem rád, že se na FA opět po nějaké době testování především kompaktních fotoaparátů začaly objevovat zase články o přístrojích, které fotoamatéry zajímají mnohem více - tedy o digizrcadlovkách (tímto chválím i hezkou poslední sony recenzi od Čárlího).

    Ještě se těším, že nám v dohledném čase po dlouhé době klidu nabídnete také testy objektivů, a to především kratších "základních" ohnisek, nejlépe pak ohnisek pevných. ;-)

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    17.12.2009 10:17

    Jindra: Diky, zrovna jsme se v redakci dohodli, ze se ted budeme na zrcadlovky soustredit vice. Nektere laboratorni testy objektivu pak najdes na strance laboratore asociace DIWA, jiz jsme cleny :
    http://www.diwa-labs.com/wip4/test_result.epl

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    17.12.2009 10:22

    Michale,
    jen ještě připomínka či doplňující dotaz - jak velké je to v testu odkazované ukazkové video? Recenzi na EOS 7D jsem poctivě už dvakrát přečetl, video stahuji již poměrně dlouhou dobu a pořád nic... :-( Je chyba na "mém příjmači" nebo je to několik stovek MB? :-)

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    17.12.2009 10:29

    Jindra: Video je ve Full HD a proto ma cca 140MB i kdyz je to jen par vterin. Puvodne jsem vahal, jestli to mam na server vubec davat, kvuli zatizeni. Navic jsem v dobe testu mel priserny pocasi, takze je to takova sedivka. Taky kvuli objemu dat s tim ma rada grafickych karet problemy a muze se to zobrazovat trhane. Tohle se proste spatne predava dal, nejlepsi je pustit to rovnou z fotaku pres HDMI kabel na Full HD plazmovku a nebo to vypalit na Blue Ray disk a prehrat na prehravaci.

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    17.12.2009 10:31

    Michale,
    díky - už se mi video stáhlo a zobrazuje se korektně. Chyba se stažením byla opravdu u mě.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    17.12.2009 10:58

    Jindra: Jen pro zajimavost, rekni mi prosim, je zobrazeni pohybu plynule? A jakou mas grafickou kartu? Ja jen pro zajimavost, abych si udelal predstavu, jaka grafika to prehraje v pohode a u jake je to uz trhane ....

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    17.12.2009 11:22

    Michale,
    párkrát se mi to trhlo. Ale pozor - pravděpodobně to nebude ani tak samotnou grafickou kartou, jako spíše celkově malým výkonem počítače. :-) Sedím připojen přes wifi na univerzitě a stahuju do mininotebooku Acer Aspire One. :-)
    Večer si to přehraju na velkém PC a dám vědět, jak to běží tam.

  • Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    17.12.2009 11:49

    PC : Intel Core2Duo E8400 3.1GHz, 4GB RAM, Win XP Pro SP3
    Grafika : ATI Radeon HD 4800, 1GB VRAM
    LCD : 1920 x 1080

    Vláček jede hladce, bez nejmenšího trhnutí. Bere si asi 100MB paměti a vytěžuje CPU na 40-45%.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse