Všetko, čo potrebujete vedieťo panorámach II.

  • Martin Zíta
    Martin Zíta
    02.09.2008 09:30

    už jsem se na druhý díl těšil.. díky :-)

    ted už jen vyčkat na příhodné počasí, vyrazím ven nalovit záběry... pak se zavřu doma a jdu spojovat, ještě jednou dík ;-)

  • yoli
    yoli
    02.09.2008 13:26

    A čo tak autostich? Oproti tu popisovaným softom, na ktoré ďaľšiu vysokú školu je Autostich tak primitívny a výsledky tak neskutočne squllé.

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    Autor
    02.09.2008 21:22

    Autostitch tu nebol spomenuty prave preto, ze je to iba vysokoskolsky projekt, kde demo nema ziadne nastavenia (okrem kvality vystupu suboru jpg a orezania), neumoznuje ziadnu zmenu projekcie a pri panoramach vacsich rozmerov jednoducho vypise Out of memory (hoci mam 3GB ramky).

    Ukazka uzasnosti programu:
    http://www.cs.ubc.ca/~mbrown/panogallery/timessquareLarge.jpg

    alebo
    http://www.cs.ubc.ca/~mbrown/panogallery/green2Large.jpg

    "Plna verzia" je dostupna iba v komercnych programoch ako napr.:

    Panorama Plus3 - ktory vyzera dost biedne a neposkytuje ziaden trial, takze nevidim dovod zaplatit zan 40 libier bez vyskusania,

    pripadne AutoPano pro, ktoreho uzasna vyhoda je, ze triedi fotografie podla datumu a robi automaticke orezanie vysledku... ehm.
    To by som uz potom musel spomenut aj moju Nokiu, ktora lepi panoramu priamo v realnom case pocas otacaveho video-fotenia? Radsej ostanme pri serioznosti :)

  • Igor Šperka
    Igor Šperka
    02.09.2008 23:07

    Vyborny clanok Jozef. Aj ja sa stale ucim a clanok bol pre mna a urcite aj pre dalsich citatelov velkym prinosom. Venoval si tomu nepochybne vela casu. Patri Ti vrela vdaka a slusna odmena! ;-)

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    Autor
    02.09.2008 23:27

    Dakujem velmi pekne Igor, bolo mi ctou a potesenim podelit sa o skusenosti. A som tiez velmi rad, ze si sa aj ty pridal a ponukol na ukazku svoje panoramy. Ako si sam ukazal, netreba vela a vysledky stoja za to.

  • Zdenek ---
    Zdenek ---
    03.09.2008 06:50

    Clanek je supr jenom par technickych k huginu
    Uz existuje novejsi verze, ale jeste ji nikdo neskompiloval pro Windows.
    Ma integrovane zobrazeni vystupu podpurnych programu (pouze to lip vypada)
    Mela by byt rychlejsi co se tyce nahledu panaromatu (dokonce pisou o akceleraci pomoci graficke karty)
    A asi nejdulezitejsi je optimalizace expozice ktera funguje podle meho nazoru dobre.
    Ma take propracovanejsi nastaveni lepeni panoramatu

    Mel bych jeden dotaz jak na slunce na panoramatu. Videl jsem panoramata kde bylo videt i slunce ale nejak se mi nedari dosahnout kyzeneho vysledky vetsinou je jen prepalena obloha nebo divne barvy kdyz se snazim o HDR

  • Fotograf 346
    Fotograf 346
    03.09.2008 17:09

    tlieskam jozo, hned sa do toho idem pustit :)

  • Martin Kováč 4
    Martin Kováč 4
    05.09.2008 01:00

    ked som si v prvych riadkoch precital ake dlhe to bude tak som si povedal ze to budu same teoreticke zvasty, ale citanim dalsich riadkov som zmenil nazor a docital sak zaveru...velmi dobry a zaujimavy clanok, ktory mi urcite pomoze napredovat...
    ja osobne sa priklanam k PTGui...velmi dobry program...odporucam
    skladal som v nom totok: http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&gal=photo&rp=553883
    teda vlastne aj ostatne panoramy, ktore mam v galerke

  • Igor Šperka
    Igor Šperka
    05.09.2008 09:34

    Tak som robil porovnavku vystupu Autopano a PTGui. Autopano bez nejakych extra nastaveni robil krasne prechody, PTGui to urobil az s extra nastaveniami. Co je vsak dolezitejsie, PTGui vyraba ovela kvalitnejsi detail na vystupe. Autopano nejakym zvlastnym sposobom manipuluje s obrazom, mam pocit ako by uberal z pixelov alebo co. Na vystupe sa straca detail a nastupuje akasi strukturovatelnost obrazu. Co na prvy pohlad nie je sice moc patrne, ale o to dolezitejsie na velkych formatoch. A na nich su vlastne panoramy postavene...

  • Dušan P
    Dušan P
    06.09.2008 11:38

    igor: hm, tiez skusam oba programy, autopano mi pre uzivatela jednoduchsie, k tej kvalite vystupov - mal si pri oboch porovnavanych vystupoch nastavenu rovnaku interpolaciu a blender? este ma napada ci si nemal v autopane nastavenu volbu korekcie farieb

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse