Test digitální zrcadlovky Nikon D60

  • Anton Kováčik
    Anton Kováčik
    14.04.2008 09:13

    Vidím, že Nikon ide smerom nižších radov do výroby úplne amatérskych fotoaparatov. Ked si porovnam D50 s D60, tak mi stále vychadza D50 ako lepsi fotak. Ano mensi senzor, ale o dva zaostrovacie body viac a pouzitie objektivov bez motorceka. Skor by som povedal, ze by sa mu hodilo oznacenie D45. Dufam, ze aspon dobuducna Nikon D90 nesklzne k ameterizmu.

  • Fotograf 267
    Fotograf 267
    14.04.2008 10:01

    tiez mam pocit ze oznacenie D60 je zavadzajuce. D50 (alebo este lepsie D70s) vychadza stale ako lepsia volba. pridali zbytocnosti a usetrili kde nemali...

  • trojtečka
    trojtečka
    14.04.2008 10:18

    Takže nejdůležitější je podle vás hoši jak se foťák jmenuje? :-))) Tohle je nejnižší amatérská třída v DSLR a je konstruována pro obyčejné uživatele a né mudrlanty z FA, kdo chce něco lepšího koupí vyšší model. Jak je to snadné že? ;-)

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    14.04.2008 10:35

    Ja myslim, ze je to vzdy spis otazka osobnich preferenci konkretniho uzivatele. Je pravda, ze D50 a D70 byly podstatne robustnejsi ale uz jsem slysel i dost hlasu, kterym se na D40 a D60 prave zase libi, ze jsou male a lehke. Takze spis jak kdo a jak na co ....

  • Jenda Prebenda
    Jenda Prebenda
    14.04.2008 12:08

    Tělo Nikon D80 se dnes dá koupit za 17000. Myslím, že D60 má jinou cílovou skupinu než profesionální fotografy.

  • Petr Lavička
    Petr Lavička
    14.04.2008 12:45

    Přístroj vypadá dobře, a to jednak v recenzi, ale i ve výloze v obchodě. Hlavně aby nebyl poruchový jako některé předchozí typy, kde se vyskytovala typická závada pro záruční servis. Cenově je již na úrovni odpovídajících filmových přístrojů cca před 10 lety.
    Připadá mi to jako velmi vhodný přístroj pro případy, kdy se nepočítá s přílišným rozšiřováním výbavy.
    PL

  • Jan Vašulín . obrjen
    Jan Vašulín . obrjen
    14.04.2008 13:09

    Nevypadá to špatně, a myslím že je to docela dobrý nástupce D40. Teď by to ještě chtělo nástupce D80. Nemáte někdo nějaké zprávy???

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    14.04.2008 20:40

    motorcek nemotorcek, ja chcem AF-S 50/1.2, na styl ako ma canon :(

  • Zbyněk Buřival
    Zbyněk Buřival
    15.04.2008 08:59

    Je to prostě čistě amatérský foťák a kapánek bouda na uživatele, protože si spousta začátečníků vůbec neuvědomí co absence motoru znamená prakticky. Ale nehodnotil bych ho celkově vůbec špatně, cena odpovídá kvalitě.

    Mimochodem vyšší model? Lehce starší D80 také v plastu a ani náhodou weather proof a kde mi konkurence za skoro stejné paníze nabídne mnohem lepší foťák? Anebo D300 který je 2x dražší než 40D, ne o moc levnější než 5D a stejně drahý jako mnohem robustnější E-3? Nikon bude muset ve střední třídě sakramentsky přidat!

  • Jaro G.
    Jaro G.
    15.04.2008 09:36

    Tak musim ako majitel D40 zareagovat na niektore komentare. Je to aparat urceny pre zacinajucich fotografov, ktory pouzivaju len a len setove objektivy. Je to niekolko krat zdoraznene na vela strankach. Kazdy, kto chce a POTREBUJE nieco viac, pojde predsa do vyssieho modelu, preco by sa potom vyrabali?. Mne D40 vyhovuje, naucila ma pouzivat cas a clonu, hlbku ostrosti, rozlisenie 6MPix je pre mna plne dostacujuce, je rychly a hlavne je maly, teda beriem ho so sebou vsade /Ken Rockwell ma dobre postrehy o tychto modeloch/. Opakujem, je to AMATERSKA zrkadlovka a je to entry model, nic viac, nic menej.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse