Malý kompakt namísto telefonu

  • Martin Novák
    Martin Novák
    Autor
    24.04.2023 15:01

    Zdravím, přemýšlím že bych začal místo telefonu (aktuálně Xiaomi Mi 11 Lite) fotit na foťák. Před lety jsem fotil na digitální zrcadlovku Pentax K100D Super, ale to už je několik let zpět, pak nebyl čas, prostor (děti, rodina,..) a přestalo mě bavit ho tahat s sebou. Tak zrcadlovku nahradily telefony. Ale mám telefon služební, takže omezený budget (většinu právě "střední třída", viz. můj aktuální telefon) a na prémiové telefony (Samsungy S, iPhony apod.) nedosáhnu. A foťáky v telefonech mé třídy nejsou pro mé nenáročné užití vyloženě špatné, ale mají svá omezení (světelnost v horších podmínkách, rychlost, atd.). Zrcadlovku již nechci hlavně kvůli její velikosti a hmotnosti. Tak mi padla do oka Sony RX100. O nejnovějších generacích ani nepřemýšlím kvůli ceně, ale ani bych to nevyužil. Takže bazarový kousek, výběr nejspíš ve verzích M1 - M3, co doporučíte? Kdyby už byla verze wifi, tak bych se nezlobil, přetahování fotek přes kabel už mě moc neba... Ale dá se s tím přežít, ono ta M1 se dá sehnat se velmi pěkné peníze (kolem 3 tis.), otázka je jestli má verze M1 v dnešní době co nabídnout, právě třeba s telefony střední třídy....Případně Panasonic LX 15, Canon GX? Nebo koupit bazarový Samsung S20 Ultra? Děkuji za rady a názory.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse