Téma dne "MĚŘÍME, VÁŽÍME" čtvrtek 4.6. 2020

  • Tomava
    Tomava
    29.05.2020 11:49

    Vážení přátelé fotografie, dovolte mi připomenout, že se nezadržitelně blíží termín dalšího přátelského klání Téma dne "Měříme, vážíme". Den D nastane ve čtvrtek příští týden, neváhejte proto prosím připravovat své fotografie k tématu. Těším se na Vaši účast v této mimořádně sympatické soutěži. Tomáš

  • Marie
    Marie
    02.06.2020 14:22

    To víš, že se zase všichni těšíme... je tu momentálně asi takový klid před bouří...:-)

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    02.06.2020 16:26

    ...a trocha pravidel pro TD
    Pravidla stručná:
    1) Soutěžní téma dne je "MĚŘÍME, VÁŽÍME" JEN ve čtvrtek 4.6. 2020. Foťte, přemýšlejte, inspirujte se, doporučeno je fotit nejlépe v čase od vyhlášení soutěže do čtvrtka 4.6., kdy se fotky vkládají (NEMĚLO by se hledat v archivu, ale v krajním případě je to povoleno).
    2) VKLÁDÁNÍ fotek do soutěže = celý den, ve ČTVRTEK 4. června.
    3) HODNOCENÍ fotek v soutěži = napiš vítěze na 1.-3. místě do popisku své soutěžní fotografie (název fotky + link). Hodnotit můžeš od pátku, až do pondělí 8.6.23:59.
    4) Vložit můžeš MAX 3 fotky.
    .
    PRAVIDLA PODROBNÁ A PŘESNÁ:
    Tento den (čtvrtek 4.6.2020) od 0:00 do 23:59 může kdokoliv nahrát maximálně 3 fotografie do této soutěžní galerie.
    Fotografie by neměly být z archivu, ale pořízené právě pro tento den (nejlépe připravené předem, nemusí být focené v tento den, ale PRO tento den .
    Od začátku soutěže až do příštího pondělí 23:59 (tedy dohromady 120 hodin) může každý soutěžící hodnotit. Hodnocení spočívá v tom vybrat tři fotografie, které jsou pro vás vítězné. Tím udělujete pomyslné 3 body vítězné fotce, 2 body druhé a 1 bod třetí.
    Tyto své vítěze (link na fotku každého) uvedete v popisku jedné ze svých soutěžních fotografií.
    Mezi vítěze můžete zahrnout i více fotografií stejného autora nebo i své vlastní.
    Bodování hvězdičkami u fotky je vypnuté, fotografie se hodnotí slovně.
    Každá z fotek soutěží samostatně (nesčítají se všechny body autora, ale všechny body dané soutěžní fotky).
    V úterý dochází k součtu bodů a vyhodnocení. To provádí vítěz minulého TD.
    Nový vítěz TD volí TERMÍN a TÉMA TD následujícího. Nové pravidlo říká, že se jedná o první čtvrtek v měsíci.
    (= vymyslí nové Téma Dne + k němu přidá krátký úvodní text + fotku)
    Nové TD se vyhlásí tak, že se vytvoří nové vlákno ve Foru/FotoGalerie, nebo nejlépe pošle adminům (redakcezavinacfotoaparat.cz).
    Admini následně otevřou novou galerii s názvem TD jako soutěž
    (ta je pak po celou dobu až do dne D vidět v Galerii).

  • Tomava
    Tomava
    06.06.2020 12:34

    Vážení účastníci tématu dne "Měříme, vážíme",dovolte mi poděkovat všem za účast a vložení krásných fotografií. Zároveň bych Vás rád upozornil, že prezentační část tématu sice skončila, ale čeká nás část hodnotící. Proto Vás všechny prosím o hodnocení pořadí 3 nejlepších fotografií podle Vašeho nejlepšího vědomí a svědomí, a to do pondělí 8.6.2020 23:59. Tomáš

  • Tomava
    Tomava
    08.06.2020 00:32

    Rád bych Vás upozornil, že do konce hodnocení zbývá 23 hodin a 27 minut. Doposud hodnotilo 8 účastníků z celkového počtu 21 autorů. Prosím Vás proto o hodnocení do dnešní půlnoci, pozdější hodnocení již je neplatné. Tomáš

  • Marie
    Marie
    08.06.2020 12:47

    To chce klid. Všimla jsem si, že dost lidiček nechává hodnocení na poslední chvíli... já mezi ně ale nepatřím. :-)

  • Tomava
    Tomava
    09.06.2020 01:43

    Téma dne Měříme, vážíme skončilo. Zúčastnilo se 21 autorů s 38 fotografiemi, hodnotilo 16 autorů a 17 autorů bodovalo. Výsledky jsou následující:

    1. místo páleníček "Bezměrnýchukazatelů" 17 bodů
    2. místo Míla Vildová U Žida 14 bodů
    3. místo KáStefi Kontrolné meranie 12 bodů

    Vítězům gratuluji a těším se na nové téma dne.

    Na dalších místech se umístili

    4. místo Karla Milcová KOSMOS 10 bodů
    5. místo Zdeněk49 Tlaková níž ... 7 bodů,
    5. Atropina Geometrie 7 bodů
    6. místo Kristýna Vojtěchová Míra 5 bodů,
    6. Kristýna Vojtěchová Metr 5 bodů,
    6. Z9 čas běží ... 5 bodů
    7. místo Paveljan měření 3 body,
    7. tomava Musíme vážit slova 3 body
    8. místo Festa Z kopce nebrzdím 2 body,
    8. Atropina Hop na váhu 2 body
    9. místo Zdeněk Stránský Měříme 1 bod,
    9. paveljan Réaumur & Celsius 1 bod ,
    9. Marie Roky-míra 1 bod.
    9. tomava Vzpomínky ... 1 bod

    Snažil jsem se sečíst vše správně, pokud jsem někde udělal chybu, dejte mi to prosím vědět a já ji pokud možno opravím.

    Děkuji všem za opět velmi krásnou soutěž a těším se na další přátelské klání.

    Tomáš

    Hluboce se omlouvám Marii, že mi při přepisu vypadla z tabulky. Opožděně to opravuji a ještě jednou se kaji. T.

  • páleníček
    páleníček
    09.06.2020 11:36

    Vážení přátelé, děkuji Vám, že jste hodnotili tak, jak jste hodnotili a ve výsledku dopřáli pár kroků po červeném koberci právě mně. Velmi si vážím toho, že je naše společné konání výsledkem vpravdě vlastní vůle a názoru a že toho můžu býti součástí. Přeji Vám všem dobré světlo a v něm zhmotnělé vizuální nápady.
    Přebírám od Tomáše štafetový kolík - pokusím se obratem vymyslet nové téma dne, které by mělo kapku smysl a v co nejkratší době ho sem umístím.
    V dokonalé úctě - Standa

  • Karla Milcová
    Karla Milcová
    09.06.2020 11:48

    Gratuluji všem na bedně a díky všem za aktivní účast. Těším se na další téma, které vymyslí Standa. Kája

  • Marie
    Marie
    09.06.2020 14:24

    Všechno v pohodě. Gratuluji vítězi a ostatním na pěkných místech. Opět jsme si to užili. Již se těším na nové TD... jaké asi bude? :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse