Sony A7 či Olympus M5 II

  • 09.12.2019 20:46
  • AncaU
  • 5
  • AncaU
    AncaU
    Autor
    09.12.2019 20:46

    Zdravím,
    jsem ve fázi výběru trochu lepšího foťáku na cesty, proto se zaměřuji zejména na bezzcadla. Ráda bych poprosila o radu s rozhodnutím mezi těmito foťáky:
    Olympus E-M5 Mark II (14-150 mm, 45mm f/1.8) – 16990 Kč
    Sony Alpha A7 (FE 28-70mm) – 19 990 Kč
    Oba foťáky jsem měla v ruce, oba mají své plusy i mínusy. Fotím zejména při cestování, krajiny – zejména hory. Mám ale taky trochu akčnějšího psíka, který se stal bezesporu jedním z hlavních bodů na fotkách.
    Moc bych ocenila, jakékoli rady a zkušenosti. Vím že FF bude značně dražší na skla, plus Olympus jich má větší výběr. Proto by mi moc pomohla rada a zkušenost někoho, kdo už ví trochu co s tím foťákem dělat, já se budu zatím učit.
    Děkuji moc a přeji pěkný den.
    Anča

  • kikiris
    kikiris
    10.12.2019 12:02

    Foťáky Oly a Sony neznám, ale doporučuji se podívat do stáje Fujifilmu, tam by jste také mohla něco pro vás vhodného najít...

  • alikal87
    alikal87
    10.12.2019 19:04

    Ahoj, sice jsem majitelem Olympusu(zatím) :-), ale asi bych se přiklonil k Sony... FullFrame vs. M43, 24mpx x 16mpx... těla jsou skoro stejně těžká, ale u Sony budou asi váhově přibývat gramy u objektivů pokud budeš chtít časem rozšiřovat výbavu... Pokud bude primárně na cestování třeba po horách budou rozměry možná trochu problém, já sám lezu a na laně bych asi uvítal něco menšího, třeba nějakej "lepší" kompakt.. ;-) (zkus mrknout na Ricoh II). Jinak na paletu objektivů asi nekoukej, určitě nebudeš potřebovat všechny. Na krajiny budeš potřebovat převážně širší sklo a tím objektivem 14-150mm na ol. si nejsem úplně jist... možná kouknout po 12-40 2.8, ale ten už je cenově trochu jinde... U Sony nevím.

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    10.12.2019 21:05

    Pokud budete později dokupovat (světelnější) objektivy, Sony se nechutně prodraží. U Oly moc nemám přehled, taky bych doporučil se podívat na Fuji, možná si ty foťáky zamilujete, možná je nebudete mít ráda.
    Spíše bych se nedíval na Canon, APS-C má neperspektivní bajonet, FF má drahá skla a zatím nic moc těla. Možná bych zvážil Nikon Z50, se seťákem je na cesty ideální.
    Každopádně zúžení na bezzrcadlovky je správné, ale nedostatečné, budeme vám tu navrhovat vše možné i nemožné, v první řadě je potřeba, abyste si zašla do více obchodů, osahala více možností a možná nejlepší rada je ta, ať si vyberete to, co vám nejlépe padne do ruky a s čím budete fotit nejraději :-)

  • DanPexa
    DanPexa
    12.12.2019 14:40

    SONY A7 na krajinu jednoznačně, není snad lepší foťák v poměru cena/výkon. Na akčního psa ale A7 ne. Má pomalé ostření a to je u pohyblivých věcí kámen úrazu. Jinak pevných objektivů na SONY fullframe je něco přes stovku, zoomů je cca kolem 25. Nicméně objektivy na FF (SONY) budou v porovnání s objektivy M43 (Olympus) většinou větší a těžší. U SONY zase můžete u krajiny těžit z možnosti širšího záběru (objektiv pro M43, který by odpovídal šířkou záběru 12mm na fullframe se snad ani nedělá..). Ale není nad delší osobní zkučenost...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse