Film navíjený proti směru hodinových ručiček

  • michaelasth
    michaelasth
    Autor
    16.06.2019 13:18

    Dobrý den, potřebovala bych s něčím poradit. Mám nově Canon AE-1 Program, dofotila jsem první film a chtěla jsem ho přetočit a vyndat. Bohužel, nevím, co mě to napadlo, ale i přeš šipku na páčce jsem začala točit proti směru hodinových ručiček. Po směru jsem točila asi vteřinu a přišlo mi, že tam není žádný odpor, mimochodem, měl by tam být nějak velký odpor? Tak jsem začala točit proti směru, no, šlo to velmi ztuha, ale přišlo mi to správné, počítadlo se taky přetáčelo dozadu. Pak ale přestalo asi na 15. snímku,a dokonce se mi to převíjecí kolečko vyšroubovat. Našroubovala jsem to zpět, a myslela jsem si, že je to sice divný, ale že film je přetočený. Otevřela jsem dvířka, a zničila si film, protože přetočený nebyl, ale to vem čert. Pak už se film ani po směru, ani proti směru nenavíjel. Šla jsem do temné místnosti, otevřela jsem kryt s tím, že film už bude stejně zničený a že to je jedno, podívat se, co se tedy děje. Nějakým způsobem jsem film natočila do kazety, myslím, že jsem točila po směru hodin, ale jistá si nejsem. Chci se zeptat, jak moc velký odpor tedy má páčka klást při převíjení filmu správným směrem a jestli je možnost, že jsem si zničila něco ve foťáku tím, že jsem jako úplný imbecil točila proti směru hodinových ručiček. Foťák vevnitř ale vypadá v pohodě, nic se mi nikde neurvalo, vše se přetáčí, ozubená kolečka zůstaly. Děkuju za případnou radu.

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    16.06.2019 18:17

    Film je sice zničen, ale může ještě posloužit :-)
    Nabil bych ho zpět do foťáku a procvakal všechna políčka až na konec, průběžně kontroloval při otevřených dvířcích jestli se film posouvá, jak má a pak zase navinul zpět. Jestli film foťákem projede bez problémů tam a zpět, bude asi vše v pořádku.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse