Nikon D3200

  • 13.04.2018 20:33
  • janov
  • 6
  • janov
    janov
    Autor
    13.04.2018 20:33

    S fotoaparátem jsem spokojena až do této chvíle.Při namáčknutí spouště se mi obraz v hledáčku na moment jakoby rozkmitá a mírně nadzvedne a vrátí zpět i při nastavení do manuálního režimu.Můžete mi poradit čím to může být?Fotoaparát vlastním 2.roky a mám strach z poškození.Ostření je v pořádku .

  • E.B.E
    E.B.E
    14.04.2018 20:25

    Sice moc nechápu popis závady, protože při pouhém "namáčknutí" spouště se nic neděje, pak protože jde o optickej hledáček a obraz v něm se může hýbat pouze z jednoho důvodu, hádám uvolněné zrcátko (tyhle levný stroje nemají klasický skleněný hranol, ale kousek lehoučkýho, polopropustného sklíčka) Navíc jsou známy vibrací při návratu do původní polohy při uskutečnění snímku. Prostě jak se zrcátko zvedne, dopadne zpátky, ještě dokmitává. Zřejmně se tedy nadměrně uvolnilo. Víc bohužel dokáže říct servis

  • janov
    janov
    Autor
    15.04.2018 00:52

    Děkuji za vysvětlení,asi to bude tím uvolněným zrcátkem jak píšete, nedělá mi to pokaždé a jen při namáčknutí bez uskutečnění snímku.Přeji pěkný den:-)

  • Vai
    Vai
    16.04.2018 00:08

    Pokud se jedná o stabilizovaný objektiv, tak to tipuji na chybu ve stabilizaci, která se aktivuje, pokud je zapnutá, právě namáčknutím spouště.

  • E.B.E
    E.B.E
    16.04.2018 12:48

    ...to mě nenapadlo. Asi proto, že nemám stabilizované objektivy :-) ...pak vyzkoušet s jiným objektivem, nebo alespoň vyplou stabilizací (nemusí ovšem fungovat její vypnutí)

  • janov
    janov
    Autor
    16.04.2018 21:22

    Jedná se o objektiv AF-S NIKKOR 18-105mm s optickou stabilizací problém se objevuje i po vypnutí,ale ještě vyzkouším s jiným objektivem.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse