Test Olympus IS 500 a 5000 díl II.

• miro
    miro
    19.08.2002 11:23

Mám dojem, že na strane dve sú vymenené obrázky, alebo text. Ak zmeriam tmavú časť, tak celkový obraz je svetlejší, ak zmeriam svetlú časť, napr. sneh v zime, tak celkový obraz (diapozitív) je tmavší, viď väčšina zimných snímkov na snehu. Systém predsa "doťahuje" expozíciou množstvo zmeraného svetla na "strednú šedú". Keď je veľa svetla (zmeraného) - uberie expozíciu, keď je málo svetla, pridá expozíciu. Alebo sa mýlim?

• Jan Jedlička
    Jan Jedlička
    Autor
    20.08.2002 20:52

omlouvám se čtenářům za chybu v komentáři pod ukázkovými fotografiemi bodového měření, text byl prohozen, děkuji za vaši pozornost - Jan Jedlička

• Japhy
    Japhy
    07.03.2003 14:18

Tak se to konečně vysvětlilo. Po prvním přečtení tohoto článku jsem si ho vytiskl a vzal domů. No a nedávno jsem se k němu vrátil(spousta věcí, i těch nejzákladnějších mi dochází až teď, kdy už jsem do toho trochu pronikl, a proto se rád vracím ke starším článkům o focení) a zjistil, že mi na těch ukázkách něco nesedí. Stálo mě to doslova několik hodin přemýšlení a pár zkušebních snímků a stále jsem to nechápal( co je tady psáno, je pro mě svaté:)). A až teď jsem se na ten článek mrknul i na netu. Opravdu jsem si velice oddechl, jelikož jsem začal o sobě dost pochybovat.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace