Dobrý den,
předešlému modelu byla vytýkána rychlost, jak je to u téhle novinky ?
Myslím tím rychlost s namáčknutím i bez. A jak rychle přezoomuje z jednoho dorazu na druhý ?
Jak vypadá subjektivně kvalita toho hledáčku - jaké má rozlišení ?
Jejda, to je hned několik dotazů, tak to vezmu postupně:
1. Rychlost jsem neměřil - asi ani nemám prostředky, jak to přesně změřit. Obecně bych ale podle svých zkušeností řekl, že aparát je na tom cca mírně nadprůměrně. Náběh z vypnutého stavu spíše mírně pomalejší, snímek bez namáčknutí spíše mírně rychlejší a s namáčknutím je reakce prakticky okamžitá.
2. Elektronický hledáček má výhodu, že je v něm vidět 100% plocha obrazu a není potřeba počítat s paralaxou. Na druhou stranu je obraz opravdu jen orientační a má malé rozlišení - tak akorát na posouzení kompozice. Na posouzení expozice a barevnosti je pak ale nevhodný a je nutno použít hlavní LCD monitor. Celkově lze vlastnosti hledáčku posoudit jako standardní, hlavního LCD monitoru pak jako nadstandardní - kromě kvality obrazu je to hlavně velikost.
fotoaparát vlastním cca 10 dnů od invexu v roce 2003, vyfotil jsem cca 10 000 fotek a jsem spokojen jak s přístrojem tak i s kvalitou fotek, bohužel má pomalejší ostření
Dobrý den,
předešlému modelu byla vytýkána rychlost, jak je to u téhle novinky ?
Myslím tím rychlost s namáčknutím i bez. A jak rychle přezoomuje z jednoho dorazu na druhý ?
Jak vypadá subjektivně kvalita toho hledáčku - jaké má rozlišení ?
Radon
Jejda, to je hned několik dotazů, tak to vezmu postupně:
1. Rychlost jsem neměřil - asi ani nemám prostředky, jak to přesně změřit. Obecně bych ale podle svých zkušeností řekl, že aparát je na tom cca mírně nadprůměrně. Náběh z vypnutého stavu spíše mírně pomalejší, snímek bez namáčknutí spíše mírně rychlejší a s namáčknutím je reakce prakticky okamžitá.
2. Elektronický hledáček má výhodu, že je v něm vidět 100% plocha obrazu a není potřeba počítat s paralaxou. Na druhou stranu je obraz opravdu jen orientační a má malé rozlišení - tak akorát na posouzení kompozice. Na posouzení expozice a barevnosti je pak ale nevhodný a je nutno použít hlavní LCD monitor. Celkově lze vlastnosti hledáčku posoudit jako standardní, hlavního LCD monitoru pak jako nadstandardní - kromě kvality obrazu je to hlavně velikost.
fotoaparát vlastním cca 10 dnů od invexu v roce 2003, vyfotil jsem cca 10 000 fotek a jsem spokojen jak s přístrojem tak i s kvalitou fotek, bohužel má pomalejší ostření
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).