70D + vhodny univerzálny objektiv

  • nikita krajči
    nikita krajči
    Autor
    15.07.2014 20:16

    Ahojte :)
    Už veľmi dlho sa pozerám po zrkadlovke a voľba padne asi na canon 70D..
    ..čo mi robí ale väčšie starosti je výber objektívu.
    Viem, že info si treba naštudovať... čítal som a čítal..
    každý ma svoje + aj - a bez osobných skúseností sa mi tažko
    tvorí vlastný názor

    takéto som si vyhliadol alternatívy:

    Sigma 17-70mm F2.8-4 DC MACRO OS HSM (vraj bola sigma ešte pred pár rokmi kvalitou zle na tom a kúsok sa ich sklá zlepšili. je pravda napr, že sa samovoľne vysúva?)

    Tamron 28-75 mm f2.8 XR Di LD Aspherical IF Macro (kritizovaná ostrosť na konci ohniska..inak som čítal, ze celkom ok)

    Tamron SP AF 17-50mm F/2,8 XR Di II LD (verzia bez VC je vraj ostrejšia..má ale menší rozsah no.. ako je na tom mechanické spracovanie? počul som dobré aj zlé...)

    SIGMA 24-70 mm f/2,8 IF EX DG HSM (tu už je cena moc vysoká...)

    a úplne najradšej Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD ---ale mimo finančných možností

    mať viac peňazí, vedel by som si vybrať..
    horšie to bude s klasickou otázkou, na čo ho budem využívať... .. oslavy, akcie s kamarátmi... reportáže.. čo vás napadne.

    Ak máte osobné skúsenosti alebo rady.. rád si prečítam.

    Prajem Vám pekný deň :)

  • Bedřich Lakomý
    Bedřich Lakomý
    16.07.2014 11:37

    Je vidět, že zkušenosti ještě nemáš a proto se ptáš. Kup Canona se setovým objektivem 18-55 IS a uvidíš, jaké to je...
    Absolutně bych zavrhl ohniska na začátek 24-28...při koeficientu 1,6 je to příliš velká ohnisková vzdálenost...
    Také váha je jistě rozhodující...např. Sigma 24-70 f2,8 na krku bomba těžká je...

  • Taky..
    Taky..
    17.07.2014 09:52

    Uvědomuješ si doufám, že 28-75 i oba zmíněné 24-70 jsou určené na FF?

    Jinak doporučuju přečíst tohle:)
    http://www.marcelkonecny.com/jak-vybrat-fotoaparat/
    http://www.marcelkonecny.com/jak-vybrat-dobry-fotak-bez-reklamnich-kecu/

  • Feanor
    Feanor
    17.07.2014 11:25

    nikko:

    doporučuji objektiv Canon, budeš mít mnohem větší záruku že bude ostřit přesně a rychleji než objektivy třetí strany

    Pokud nutně světelnost 2.8, tak C 17-55/2.8 IS USM (klidně i z druhé ruky)

    Není-li světelnost 2.8 podmínkou, tak C 18-135 IS STM (na trhu je i verze bez STM, tu nebrat, je opticky o dost horší).
    Vynikající rozsah a skvěle rychlé a tiché ostření.
    V kombinaci s Canonem 70D fantastická věc i na video, díky technologii hybridního snímače v 70D a STM v objektivu.

  • nikita krajči
    nikita krajči
    Autor
    21.07.2014 11:04

    Ďakujem za rady...asi vezmem 18-135 + pevný canon 50 1,8
    Pri mojich úvahách som len vychádzal z toho, že všade a od všetkých som sa dozvedal, ako je seťák nanič a niektorí dokonca radia kúpiť (áno, tvrdil, že aj na začiatok) lacné/bazárové telo a drahší lepší objektív, lebo setové sú na nič..

    a rozsah 24-70 sa mi páči kvôli vhodnosti na portréty a také foto, ktoré "dostanú do diania" (také detaily a tak..) ...tak som to chcel vybaviť objektívom takýmto (a zas možno neskôr širokouhlý nejaký, ak bude chýbať)

    ...tá sigma napr. má rozsah zas 17-70 čo je úplne fajn, no nemá zas konštantne otvorenú clonu (v porovnaní s T 28-75..)

    každopádne ďakujem za reakcie :)

  • Bedřich Lakomý
    Bedřich Lakomý
    22.07.2014 09:11

    Jen taková maličkost, dobrou fotku udělé dobrý fotograf, s čímkoliv, horšímu ani ta nejdražší vybava k dobré fotce nepomůže...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse