Šum a Canon 7D

  • Aneta Jungerová 1
    Aneta Jungerová 1
    Autor
    21.11.2013 17:03

    Zdravím Vás,

    nedávno jsem přešla s Canonu 40D na Canon 7D a spíš, než abych byla nadšená, jsem naštvaná..
    Nevím jestli to není třeba vadným čipem, nebo něčím jiným, ale šum u 7D je opravdu hodně vidět, tak se chci zeptat, jsetli to je v normálu, nebo jestli s tím mám někam zajít..?
    Přidávám foto 1:1

    Také jsem se chtěla zeptat, zda má seřízení objektivu s foťákem nějaký větší vliv, nebo jestli to je zbytečné..?

    Děkuji.

  • Mirek Elsner
    Mirek Elsner
    21.11.2013 20:43

    U jak velkych fotek a pri jakych nastavenych citlivostech ten sum vidis? Se 7D jsem fotil jen nednou a prislo mi, ze aspon na zakladnim iso ma sumu o neco vic nebo stejne jako 5D2 a rozhodne mi to neprislo jako problem.

  • Petr Beranek 1
    Petr Beranek 1
    22.11.2013 22:53

    Canon 7D sumi podstatne vic, nez 40D. Taky ma 18mpx a 40D ma 10 mpx. Navic je to uz 4 roky stary fotak, vsechny novejsi Canony se stejnym cipem jsou na tom lepe co se tyka sumu.

    Serizeni objektivu ma vliv na to ze objektiv ostri presne na dane misto a ne treba metr za nej nebo pred nej. Pokud ostri spravne, nema cenu to resit. Cim svetelnejsi objektiv nebo delsi ohnisko, tim vetsi pravdepodobnost ze ho bude treba seridit aby ostril presne.

  • Martin Holik
    Martin Holik
    08.12.2013 13:08

    Já jsem kdysi řešil úplně to samé, roky jsem fotil na 30D a 40D a pak jsem začal přemýšlet o tom, že přejdu na 7D. Měl jsem jej pak asi týden půjčený a raději jsem si koupil další 40D z druhé ruky. Prostě pocitově to nebyl krok dopředu. Pokud nepotřebujete echt spolehlivé AF, tak jděte do 5D nebo 5D II, občas se dají sehnat za rozumné peníze po bazarech apod.

  • Jiří Zápotocký
    Jiří Zápotocký
    08.12.2013 14:32

    Já osobně nemám ten pocit, že by 40D na tom bylo šumově lépe, než 7D. Řekl bych právě naopak. S tou ostrostí je to asi horší, vzhledem k silnějšímu AA filtru před snímačem, nebo ten pocit vznikl použitím stejných skel, která už začala na 18mpx pokulhávat. A nebo nejspíš obojí. Měl jsem oba. Tak jsem vyhrábl par fotek na ISO 3200 a nahrál je sem: http://ulozto.cz/xoaaogTd/pictures-zip
    A pokud fotky tisknu na papír, pak nějaký šum neřeším. Když se fotilo na ORWO NP27, tak tam taky bylo zrno.

  • Petr Beranek 1
    Petr Beranek 1
    09.12.2013 22:22

    Nejde ani tak o ISO 3200, ale o ISO 100.

    Navic z RAWu u Nikonu lze vytahnout ze stinu cca 2EV kresby, to same u 7D nebo 550D zesvetluje pouze fialovy sum.

  • Tomas Palard
    Tomas Palard
    02.04.2014 12:08

    Jedna z nejlepších recenzí EOS 7D http://www.canonklub.cz/clanky/canon-eos-7d-recenze-prakticky-test-fotak-pro-vsechny-a-na-vsechno

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse