Zpracování RAW v Zoner PS 17

  • Jete
    Jete
    21.02.2015 20:57

    Alelujá! Konečně návod, který je jednoduchý tak, že ho pochopí i ten nehloupější :-). Se zonerovským RAWem zápolím více či méně úspěšně už několik let, přečetl jsem o něm všechno co jsem byl schopný sehnat, ale řadu záložek jsem buď používal špatně nebo vůbec ne. Některé postupy už jsem poopravil a doufám, že jich ještě řadu napravím. Jediný můj problémek spočívá v tom, že mám anglickou verzi ZPS a některé "termiti"se mi pletou. To ale není vina článku.
    Pane Jene děkuji a těším se na pokračování! Jirka

  • T. K. 112
    T. K. 112
    22.03.2015 01:28

    Dobrý den pane Dobrovodský, četl jsem Váš článek o Zoneru 17, resp. úpravě RAW.
    Byl byh Vám vděčný, pokud by jste mi mohl zodpovědět otázku. Tato jest, zda opravdu nemohu otevřít RAW přímo v editoru, bez nutnosti jít přes RAW modul? V nastavení programu u RAW modulu je volba, která nabízí načítání RAWů do editoru na základě nastavení z RAW modulu, předpokládám tedy, že upravuji RAW a né jeho náhled v Jpeg.
    A i v případě, že kdybych tuto variantu v nastavení vybranou neměl, tak v editoru můžu pod záložkou " Soubor " načíst fotografii v plném rozlišení.
    Děkuji za ochotu a Váš čas.
    S pozdravem, Tomáš K.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse