Panasonic Lumix DMC-GH2

  • oldabasak
    oldabasak
    21.06.2011 00:41

    Myslím, že by se člověk asi musel zbláznit, dát 38tis.kč za takovou hračku. Video ujde, o tom není pochyb. Běžnou kameru s pidičipem to asi smete. Ale kvalita fotek je na úrovni těch nejlepších kompaktů. Když vidím výsledek u kostela a finančáku na 800ISO, tak je to fakt bída. I u těch ostatních to není o moc lepší. O ostrosti si můžem nechat zdát, šum je vyhlazován jako v kompaktu. Bohatě by stačilo 10MPX a bylo by to o moc lepší. O ceně celého kompletu se ani nemá cenu bavit. Např. Nikon D7000 + Nikon 18-200 + Nikon 55-300 + Sigma 10-20 stojí +- 65tis.kč. Kvalita je úplně někde jinde a cena také. Nechápu ?????

  • Jiří Novotný Jifi
    Jiří Novotný Jifi
    21.06.2011 10:09

    K tomu rozlišení - souhlasím s Oldou.
    A cena těla + objektivu? Čekal bych tak kolem 15 tisíc.

  • viperisso
    viperisso
    21.06.2011 10:19

    38tis ???? hodne mimo. ma to cenu tak 15 mozna 17 tis vic ne. kvalita fotografii a system jako takovy vyssi cenu rozhodne nema.

  • Tomáš Hrubý
    Tomáš Hrubý
    21.06.2011 14:50

    Opět rýpnutí do Petra jako u jiného článku - fakt by to chtělo zkusit dát do porovnání i fotky v RAW, prohnané třeba přes LR, jsem dost přesvědčen, že by to "rozmazání" kritizované od oldbas vypadalo hodně odlišně...

    Jinak obecně - já si myslím, že kritizující moc nechápou, že tohle je opravdu jiný koncept přístroje a nedá se to srovnávat s DSLR. Z mojí vlastní praxe s jiným mirorless můžu říct, že to je neporovnatelně vhodnější než DSLR pro práci ve videu (což je pro hodně lidí poměrně zásadní), leckdy se velice hodí i lepší chování s výklopným displejem (různé fotky od země či nad hlavou atd. Dalším kladem jsou malé rozměry (s normálními objektivy).
    Naopak DSLR jsou někdy lepší v absolutní kvalitě ve fotografii, pořád bývá značně rychlejší AF pro focení atd - prostě si je třeba vybrat podle priorit.

  • Jiří Novotný Jifi
    Jiří Novotný Jifi
    21.06.2011 17:00

    No, jiný koncept to skutečně je - pro jinou cílovou skupinu. Ale cena poněkud uletěla ...

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    21.06.2011 17:05

    2 TH: OK. Tomu požadavku rozumím, pokusím se mu vyhovět. Nicméně, v takovém případě je to o tom, jak si se zpracováním poradí LR (neudělá to náhodou SilkyPix lépe?) a ne přímo fotoaparát. Ale rýpnutí beru :-)

    BTW: když odmyslím cenu, tak se s GH2 pracovalo velmi dobře. A to je u mě osobně základní úhel pohledu. BTW: D7000 mám a mám (také) řadu výhrad.

  • oldabasak
    oldabasak
    21.06.2011 20:08

    Petr Koritina: vím, že to není předmětem této diskuze, ale jaké máte výhrady k nikonu D7000?
    Jinak bych také rád viděl orig.RAW, pouze převedené v SilkyPix. Jsem přesvědčený, že tento přístroj, stejně jako všechny Panasonici žehlí, až to hezké není. Také by mě zajímalo, co je to za cílovou skupinu lidí, kteří dají takový balík peněz za tento koncept. Měl jsem Panasonika Fz50 a byl jsem velice spokojený. Přál jsem si jenom širší ohnisko 3/4 čip, co tehdy měl Olympus. Takže se mi i tento přístroj líbí, ale s cenou do 18tis.kč vč. objektivu 14-140. Takhle je to nesmysl

  • Rodriges
    Rodriges
    22.06.2011 08:54

    Nevidím jedinej důvod, proč by měl bejt GH 2 s objektiven 14-140 levnější než samotnej Nikkor 18-200. Jak podle slrgear.com, tak i podle dpreview. com je Pan 14-140 opticky lepší než Nikkor, kterej stojí kolem dvacky. Oba objektivy mají stabilizaci, rychlot ostření bude srovnatelná (mimo C-AF), ve zpracování taky žádnej velkej rozdíl nebude, takže řeči o patnácti tisících jsou úplně mimo mísu. Taky jsem si porovnal rawy z GH 2 a např z D 7000 a na ISO 800 se žádnej velkej rozdíl nekoná, dokonce ani na ISO 1600 ne. Opět se stačí podívat např. na dpreview.com, kde i v rozlišení Lph vyšel ten Paňák líp než D 7000. A o videu nemá ani cenu psát, tam je GH 2 úplně někde jinde. Drahej foťák to bezpochyby je, ale není to žádná hračky na úrovni kompaktu.

  • Kamil Kubalík
    Kamil Kubalík
    23.06.2011 07:21

    Ve spojení s Voigtlander Nokton 25 mm 0.95 to bude na video špičková kombinace. Cena je sice vysoká, ale přesně jak píše Tomas Hruby - tenhle přístoj je cílený jinam než pro "klasického" fotografa.

  • Tomáš Hrubý
    Tomáš Hrubý
    23.06.2011 10:12

    Pro Petra - řešením je to dělat jako na Dpreview: prostě standardní konverze RAW v ACR (LR) bez větších vymyšleností, u naprosté většiny přístrojů to bude na porovnání stačit. Tu a tam se sice najde nějaký problém třeba Sony A900 vycházela v prvních testech hůře, než se doladily konvertory, ale to jsou výjimky. Podstatné je ukázat výsledek bez vyhlazovacích funkcí v procesoru foťáku, nikoli teoreticky dosažitelné maximum...

    K té ceně - já si sice myslím, že 38k je za GH2 s 14-140 dost, ale naproti tomu pokládám za zcela nereálné ty názory o 15k - to fakt ne, ten objektiv je poměrně vysoká třída. Mě by jako docela přiměřená přisla cena mezi 25-30 tisíc a to už jsme v oblasti, kam by street price mohla po nějaké době klesnout.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse