• Pavel Kolárik 1
    Pavel Kolárik 1
    28.02.2011 18:11

    Skvelý foťáčik, určite sa vyrovná Canon Powershot S 95 a možno aj Nikon kompakt najnovšej triede.

  • Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    01.03.2011 07:43

    Já musím říct - jestli už nemám špatný oči, že rozdíl v kresbě střechy mezi ISO 100 a ISO 200 je tak markantní, že potvrzuje, že i 10MPix je pro tento rozměr čipu hrozně moc - optimum, které bude mít ještě kresbu na ISO 200 je asi někde kolem 5-6 MPix.

  • Tomáš Hrubý
    Tomáš Hrubý
    01.03.2011 12:29

    Jelikož tentokrát se Zinedim dost souhlasím, tak bych měl jednu prosbu na autora recenze.
    Petře, vím že je to práce navíc, ale nemohl bys prosím u přístrojů s podporou RAW udělat ten sloupeček s porovnáním ISO vždy i pomocí konverze RAW třeba v ACR nebo LR s nějakým "holým" nastavením? Už jsem to psal tuším u G12, ale mám opravdu reálnou zkušenost, že u kompaktů je velká ztráta detailů dána "žehlením" JPG, výsledek z RAW bývá minimálně o stupeň lepší (byť na laika může působit příliš "syrově"). Opravdu by bylo dobré u těchto top kompaktů s RAW testovat i jeho přínos - někdy to bude o ničem, ale občas to může přístroj naopak hodně posunout...

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    01.03.2011 14:17

    2Tomáš: Ano, pokusím se o to. Ale má to svá úskalí.

  • Peter Masař
    Peter Masař
    01.03.2011 16:11

    Možná to mělo nějaký důvod, ale nešlo fotit bílý fotoaparát na jiném pozadí než bílém? .-)

  • Miroslav Tumpach
    Miroslav Tumpach
    07.03.2011 18:42

    Foťáček super, skvělá světelnost, ale tak jak říká autor, pro tisk vězších fotek je nepouřitelné vyšší ISO ikdyž z RAWu je to o něco lepší.
    Možná jen osobní pocit, ale Olympus proti konkurenci trochu víc šumí.

  • Karel Luffer
    Karel Luffer
    11.03.2011 16:56

    Možná jsem to přehlédl..., nemá náhodou vícenásobnou expozici, jako všechny lepší oly?. PS.., není lepší za ty peníze PEN?.... , nebo GF od pana??...apodapod. Tohle je kompakt za 7.000-8.000!

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    15.03.2011 21:01

    Vícenásobnou expozici má. Cena je cenou za světelnost, to platí vždy a všude.

  • Karel Luffer
    Karel Luffer
    26.03.2011 06:44

    Děkuji za informaci.Vzhledem k oné světelnosti a vybavení je to pravda, mám rád funkci vícenásobné expozice, takže si tento oly dám do seznamu:-)

  • pilator
    pilator
    23.01.2012 20:47

    ja len chcem upozornit na popis LCD.....LCD nema ziaden!!!! ked uvadzat tak displej a technologiu OLED
    a nie LCD ani LCD-Led ani plazma
    inak pekna recenzia

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse