FotoAparát.cz FotoInstitut.cz FotoAkademie.cz Setkání fotografů Centrum FotoŠkoda: digitální fotoaparáty objektivy blesky stativy FotoKnihy FotoObrazy

Přihlásit se

Registrovat uživatele

Zapomněli jste své heslo?

Staňte se fanouškem FotoAparat.cz na Facebooku
Google  • Asociace profesionálních fotografů
  • EIZO
  • TOPlist
11.10.2015 Portrét a rodinné foto - K. Varga
10.10.2015 Zoner Photo Studio 17 - kompletně - K. Varga
20.10.2015 Kalibrace monitorů - A. Charvát
24.10.2015 Photoshop II - pro pokročilé - K. Varga
4.11.2015 Produktová fotografie skla, šperků, jídla - M. Šusta
Kurzy jsou provozovány serverem FotoAparát.cz. Nabídku dalších najdete na www.fotoinstitut.cz.

Island 4x4

6.6.2014 9:00 Alena Kajmlová, FotoWorkshopy - Zahraniční

Island 4x4

Sedím u kávy, oblíbeného nápoje islanďanů, poslouchám Sigur ros nebo Sólstafir a vzpomínám na nekonečné pusté pláně, obří ledovce, mladé sopky, na vodu všude, nejen v řekách a vodopádech, na koupání v teplých termálech a nostalgicky si říkám, že Island není jen země ohně a ledu, ale také hudby a zpěvu. V tomto článku vám přiblížím své zkušenosti z fotoexpedice na Island s FotoInstitut.cz

Celý článek...

Střípky z fotoexpedice Manaslu 2013

7.4.2014 8:00 Miroslav Krupka, FotoWorkshopy - Zahraniční

Střípky z fotoexpedice Manaslu 2013

Nepál je určitě nejznámější díky Himálajskému masivu táhnoucímu se podél severní hranice s Tibetem. Je to však také země s unikátní směsicí náboženských a kulturních etnik. Návštěvníkům - fotografům tak nabízí nejen úžasné krajinářské a přírodní náměty, ale i kulturní a architektonické skvosty, nezřídka zapsané na seznamu Unesco jako světové kulturní dědictví. Naše 3 týdenní fotografická expedice Manaslu 2013 tak měla od začátku jasno, že plán nebude úzce zaměřen jen na krajinářskou fotografii.

Celý článek...

Helgoland - ostrov tuleňů a terejů

21.3.2014 8:00 Václav Markvart, FotoWorkshopy - Zahraniční

Helgoland - ostrov tuleňů a terejů

Helgoland, ostrov terejů a tuleňů na dosah. "Již delší dobu jsem si říkal, že bych se tam rád podíval a pokud bude štěstí i nějakého toho krásného ptáka vyfotil..." V článku najdete krásné fotografie a rady Vaška Markvarta, účastníka naší Fotoexpedice Helgoland 2013.

Komentáře (1)

Celý článek...

Zpráva z FotoExpedice: Zvířata na ostrově Helgoland

3.10.2013 8:00 Jan Dobrovodský, FotoWorkshopy - Zahraniční

Zpráva z FotoExpedice: Zvířata na ostrově Helgoland

V pátek 20. září ve večerních hodinách vyrazila z Prahy skupina devíti fotografů na FotoExpedici: Zvířata na ostrově Helgoland. Ostrov v Severním moři obývají kolonie tuleňů a terejů. Právě za těmito zvířaty jsme se na FotoExpedici pořádané FotoInstitut.cz vydali.

Celý článek...

Zpráva z Letní školy digitální fotografie 2012 na Šumavě

30.8.2012 12:00 Jan Dobrovodský, FotoWorkshopy - Krajina

Zpráva z Letní školy digitální fotografie 2012 na Šumavě

V srpnu pořádal FotoAparát.cz a FotoInstitut.cz v Domě fotografů v Kašperských Horách na Šumavě Letní školu digitální fotografie pro studenty - letní "tábor" pro všechny středoškoláky, které baví fotografování, a kteří se v něm chtějí zdokonalit. LŠDF je tradiční letní akcí a letos se konala ve čtyřech týdnech. Novinkou bylo, že kromě obyklé letní školy probíhala také LŠDF 2 s novými tématy pro studenty, kteří již základy fotografování zvládají.

Celý článek...

Úvaha o klasické černobílé fotografii

12.4.2012 8:00 Andrej Macenauer, FotoWorkshopy - Studio

Úvaha o klasické černobílé fotografii

O minulém víkendu jsem se zúčastnil prvního workshopu klasické černobílé fotografie v Domě fotografů v Kašperských Horách na Šumavě pořádaného FotoInstitut.cz. Vyrobit kvalitní klasickou černobílou fotku vlastníma rukama je velká škola, o kterou většinu mladých fotografů digitální doba úplně připravila. Práce s velkoformátovou kamerou je fotografický obřad. Jeden výstřel stojí 25 Kč. Plocha média je 13 krát větší než fullframe senzor. Úplně jiná je práce s hloubkou ostrosti a perspektivou.

Komentáře (5)

Celý článek...

FotoExpedice Island 4x4

2.12.2010 13:00 Helena Macenauerová, FotoWorkshopy - Zahraniční

FotoExpedice Island 4x4

Podzim patří na Islandu k fotograficky nejkrásnějšímu období. Nabízíme nevšední okruh „ostrovem ohně a ledu“, který nás zavede do těch nejodlehlejších končin Islandu. Výhodou je malá skupina (max 6 účastníků), 2 lektoři a hlavně parta lidí se stejným zájmem - fotografovat. Fotoexpedice začátkem září 2011 je vhodná pro fotografy na všech úrovních. Cílem je pořídit hezké snímky z Islandu, důležitá je chuť fotit.

Celý článek...

Luminografie aktu

21.11.2008 8:00 Jan Dobrovodský, FotoWorkshopy - Studio

Luminografie aktu

Již brzy se uskuteční FotoInstitutem.cz pořádaný kurz Luminografie aktu. Co to je luminografie, proč jí použít u aktu a co se vlastně v kurzu dozvíte? Na to odpoví jeho lektor a profesionální fotograf Kamil Varga, který se luminografii věnuje již řadu let.

Celý článek...

Makrofotografie s Pavlem Krásenským

12.5.2008 7:30 Petr Koritina, FotoWorkshopy - Makro

Makrofotografie s Pavlem Krásenským

Makrofotografie Vás stále láká a stále to není ono? Pokud se chcete z kuchyně focení hmyzu naučit více, přečtěte si naši pozvánku na wokrkshop s Pavlem Krásenským, který se koná o víkendu 6.-8.června 2008.

Celý článek...

Zpráva z workshopu Fotografování dun v Polsku 2007

4.7.2007 8:00 Adam Dušek, FotoWorkshopy - Zahraniční

Zpráva z workshopu Fotografování dun v Polsku 2007

V sobotu devátého června jsme vyrazili již podruhé na fotografický workshop k pobřeží Baltu do polské oblasti Leba. Fotografovalo se na dunách, pobřeží moře, v přístavech, detaily, polocelky, celky, vyzkoušeli jsme i zajímavé trechniky jako flashování. Zprávu z workshopu najdete v článku.

Komentáře (2)

Celý článek...

Makro s Pavlem Krásenským

3.4.2007 22:00 Petr Koritina, FotoWorkshopy - Makro

Makro s Pavlem Krásenským

Makrofotografie Vás stále láká a stále to není ono? Pokud se chcete z kuchyně focení hmyzu naučit více, přečtěte si naši pozvánku na letní wokrkshopy s Pavlem Krásenským...

Komentáře (6)

Celý článek...

Portrét a jeho formy ve výtvarné a komerční fotografii

17.10.2006 8:00 Aleš Radikovský, FotoWorkshopy - Studio

Portrét a jeho formy ve výtvarné a komerční fotografii

Peter Ertl spolu s FotoAparátem.cz Vás zvou na workshop věnovaný portrétu ve výtvarné a komerční fotografii. Termín konání: 24. - 26. listopadu 2006. Cílem dvoudenní akce je naučit zájemce o fotografování portrétu pracovat s lidmi i s modelkami. Zároveň se naučíte základům práce s osvětlovací technikou v profesionálním studiu i trikům při úpravách fotografií. Kurz bude probíhat v Hradci Králové ve studiu firmy Fomei.

Komentáře (5)

Celý článek...

Zpráva z WS Krajina

12.7.2006 8:00 Helena Macenauerová, FotoWorkshopy - Krajina

Zpráva z WS Krajina

FotoAparát.cz pod vedením Rudolfa Junga uskutečnil koncem května workshop věnovaný fotografování krajiny, konkrétně Vysočiny v okolí Nového Města na Moravě. Ve zprávě z této akce si můžete přečíst, jaké to bylo...

Komentáře (9)

Celý článek...

Pozvánka na workshop Fotografování krajiny

10.2.2006 23:00 Helena Macenauerová, FotoWorkshopy - Krajina

Pozvánka na workshop Fotografování krajiny

FotoAparát.cz a profesionální fotograf Rudolf Jung vás zvou na krajinářský workshop do Českomoravské vysočiny. Krajinu můžete fotografovat jako celek nebo se zaměřit na detaily. Workshop se koná ve dnech 26.-28.5. 2006, v článku najdete podrobné informace.

Komentáře (5)

Celý článek...

Workshop: Fotografování portrétu

16.1.2006 8:00 Helena Macenauerová, FotoWorkshopy - Studio

Workshop: Fotografování portrétu

Peter Ertl spolu s FotoAparátem.cz Vás zvou na workshopy věnované fotografování portrétu v módní fotografii. Termín konání: 3. – 5. března 2006 a 9. - 11. června 2006 . Cílem dvoudenní akce je naučit zájemce pracovat s lidmi i s modelkami tak, aby je mohli dobře nafotit. Zároveň se naučíte základům práce s osvětlovací technikou v profesionálním studiu i trikům při úpravách fotografií, které dnes k módní fotografii patří. Kurz bude probíhat v Hradci Králové. Budeme fotografovat ve studiu firmy Fomei.

Celý článek...

Workshop: Luminografie aktu

23.5.2005 8:00 Helena Macenauerová, FotoWorkshopy - Studio

Přední slovenský fotograf Kamil Varga a FotoAparát.cz Vás zvou na nový workshop věnovaný fotografování aktu metodou luminografie. Jedná se o dvoudenní workshop, který se koná o víkendu 18.a 19. června 2005 v Praze. Program workshopu a více o Kamilu Vargovi se dočtete v článku. Na workshop se můžete přihlásit zde.

Celý článek...

Canon PowerShot G16
Canon PowerShot G16
+ SDHC 16 GB
+ Poukázka na FotoSlužby

9.990 Kč

www.fotoskoda.cz

kalibrace
Fomei - studiové vybavení