FotoAparát.cz FotoInstitut.cz FotoAkademie.cz Setkání fotografů Centrum FotoŠkoda: digitální fotoaparáty objektivy blesky stativy FotoKnihy FotoObrazy

Přihlásit se

Registrovat uživatele

Zapomněli jste své heslo?

Staňte se fanouškem FotoAparat.cz na Facebooku
Google • Asociace profesionálních fotografů
 • EIZO
 • TOPlist

Zpráva z Letní školy digitální fotografie 2012 na Šumavě

30.8.2012 12:00 Jan Dobrovodský, FotoWorkshopy - Krajina

V srpnu pořádal FotoAparát.cz a FotoInstitut.cz v Domě fotografů v Kašperských Horách na Šumavě Letní školu digitální fotografie pro studenty - letní "tábor" pro všechny středoškoláky, které baví fotografování, a kteří se v něm chtějí zdokonalit. LŠDF je tradiční letní akcí a letos se konala ve čtyřech týdnech. Novinkou bylo, že kromě obyklé letní školy probíhala také LŠDF 2 s novými tématy pro studenty, kteří již základy fotografování zvládají.

První letošní Letní škola digitální fotografie začala poslední červencový víkend a po čtyři následující týdny - téměř celý srpen – byl Dům fotografů v Kašperských Horách na Šumavě, kde se LŠDF konala, obsazen mladými fotografy. V Domě fotografů, kde se v průběhu roku konají šumavské kurzy FotoInstitut.cz, je všechno potřebné vybavení včetně učebny a fotoateliéru. Zároveň je přímo v domě fotografů ubytování, a proto nic neruší tvůrčí atmosféru.

Na každém běhu LŠDF bylo jen kolem 16 fotografů. V takovém počtu se již všichni lehce spřátelí a inspirace pak proudí sama. I výuka fotografie, která je samotnou podstatou Letní školy, může být více individuální a lépe přizpůsobená znalostem studentů. Plně jsme tak zužitkovali zkušenosti z kurzů FotoInstitut.cz a LŠDF je plnohodnotným fotografickým workshopem.

A co se studenti na LŠDF naučili? Ti, kteří s fotografováním teprve začínali, se naučili plně využívat svůj fotoaparát a dozvěděli se mnoho tipů pro poutavější fotografii v kompozičních cvičeních. Všichni si pak vyzkoušeli různá fotografická témata od krajiny, přes architekturu až po portréty. Došlo i na méně obvyklé fotografické postupy při práci s časem ve fotografii. Studenti kteří přijeli na LŠDF 2 a základy již ovládali si pak vyzkoušeli i okrajové, ale o to zajímavější oblasti fotografie – například luminografii nebo fotografování hvězdné oblohy. Pro mnohé byla velkým zážitkem práce v profesionálním fotografickém studiu Domu fotografů.

Z LŠDF nikdo neodjel s prázdnou. Kromě mnoha cenných nových znalostí a zkušeností ve fotografii si každý za studentů odvezl několik svých nejlepších fotografií vytištěných. Každému studentovi tak na Letní školu digitální fotografie zůstane několik pěkných upomínek. Fotografie studentů z LŠDF si může prohlédnout v albu Letní škola digitální fotografie 2012 na Facebooku. Vybrané snímky budou také na výstavě FotoAkademie v exkluzivních prostorách na Staroměstské radnici v Praze od 3. do 16.9.2012 – vstupné dobrovolné.

Tvůrčí atmosféra LŠDF byla letos úžasná, už teď těšíme, až se zase za rok setkáme s dalšími nadšenými mladými fotografy a pomůžeme jim poodhalit tajemství fotografie. Do té doby přejeme všem Dobré světlo.

A pokud jste studenty SŠ, nebo máte doma studenta který by chtěl na Letní školu jet v létě 2013, sledujte web www.fotoinstitut.cz, kde brzy vypíšeme termíny LŠDF na další rok!

Komentáře

Canon PowerShot G16
Canon PowerShot G16
+ SDHC 16 GB
+ Poukázka na FotoSlužby

9.990 Kč

www.fotoskoda.cz

FotoInstitut.cz

Zvířata na ostrově Helgoland - Německo

 • Helgoland
 • 28.8.- 2.9. 2015
 • FIRST Minute 12 900 Kč

FotoExpedice Island 4x4

 • Island
 • 29.8. - 8.9. 2015
 • Za 68 000 Kč

Vysoké Tatry - krajina a architektura velehor

 • Slovensko
 • 20.9.- 26.9. 2015
 • Za 8 900 Kč

Japonsko - Podzim 14 dní

 • Japonsko
 • 5.11.- 18.11. 2015
 • FIRST Minute - 81 300 Kč

Pouště a kaňony jihozápadu USA

kalibrace
Fomei - studiové vybavení