•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    28.04.2026

    Astrofotografie: východ Slunce mezi věžemi Týna

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 794 fotografií NAROVINU
    • 57 623 fotografií Černobílé foto
    • 101 406 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • casablanca
      casablanca | Diskuse ke galeriím | včera 23:53
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Irena Brožová
      Irena Brožová | Diskuse ke článkům | 4. 6. 17:53
      BAREVNÁ DOMINANTA, 16. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
    • Hatata Tatoa
      Hatata Tatoa | Diskuse ke článkům | 3. 6. 11:04
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 7 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "KOMÍN, KOMÍNY" - 7. května 2026
    • Diskuse ke galeriím | 3 příspěvky za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 1 příspěvek za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Brodám gimbal hlavu Benro

    prodám

    Nikon D7500 tělo

    prodám

    Karbonový stativ Leofoto Ranger LS-364C včetně kulové hlavy LH-55

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Benro Digital T880EX

    prodám

    Karbonový stativ Leofoto Ranger LS-364C včetně kulové hlavy LH-55

    prodám

    Tamron 10-24 mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD pro Nikon

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

Zelený kout

75(5.0) 48 hodin: 58 (4.8)
Mirek V. Mirek V. (6 239 bodů)
V galerii: Zátiší

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 749 bodů
    |
    04.06.2025 12:19

    Další z mnoha podobných...chtělo by to něco navíc... ;-)

  • LUMÍR K.
    LUMÍR K.
    celkem 160 966 bodů
    |
    04.06.2025 12:59

    Bezva, takových není nikdy dost :-) .

  • naj
    naj
    celkem 5 066 bodů
    |
    04.06.2025 13:43
  • Buša
    Buša
    celkem 28 962 bodů
    |
    04.06.2025 13:57
  • Irena Brožová
    Irena Brožová
    celkem 37 530 bodů
    |
    04.06.2025 14:01
  • Marie
    Marie
    celkem 83 763 bodů
    |
    04.06.2025 14:23
  • Svetřík
    Svetřík
    celkem 1 702 bodů
    |
    04.06.2025 14:36
  • Mirek V.
    Mirek V.
    celkem 6 239 bodů
    |
    04.06.2025 14:54
    Reaguje na Sysho 04.06.2025 12:19:

    "Další z mnoha podobných...chtělo by to něco navíc... ;-)..." - zobrazit celý komentář

    Další "tvá" (bo známky určité místní "školy" jsou zřejmé) prázdná fráze aplikovatelná na jakoukoli fotku včetně tvých, a to se u toho ani není potřeba bodnou do oka :D Jestli on ten kozoroh neměl nakonec i v něčem pravdu…

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 749 bodů
    |
    04.06.2025 15:10
    Reaguje na Mirek V. 04.06.2025 14:54:

    "Další "tvá" (bo známky určité místní "školy" jsou zřejmé) prázdná fráze..." - zobrazit celý komentář

    Jejdanánky,Mirku,- já ti dal jen čtyři hvězdičky? Tak to se omlouvám! Promiň,netušil jsem,že má poznámka tě natolik rozlítí,akorát netuším,o jakém kozorohovi je tu řeč...

  • Mirek V.
    Mirek V.
    celkem 6 239 bodů
    |
    04.06.2025 15:54
    Reaguje na Sysho 04.06.2025 15:10:

    "Jejdanánky,Mirku,- já ti dal jen čtyři hvězdičky? Tak to se omlouvám!..." - zobrazit celý komentář

    Nesklamal jsi, reagoval jsi přesně podle očekávání, skoro bych se vsadil, že jsi se nemohl dočkat až se ozvu :D A hvězdy? Na ty ti sere bílej tesák, to je tvoje závislost, já si tu jen něco ověřuju. Se mnou nemůžeš manipulovat a už vůbec ne takhle levně.
    Jo a s tím kozorohem mi můžeš poděkovat, bo jsem našel tvoji fotku jinde, nebo lžeš, a nebo kradeš ty.

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 749 bodů
    |
    04.06.2025 16:32
    Reaguje na Mirek V. 04.06.2025 15:54:

    "Nesklamal jsi, reagoval jsi přesně podle očekávání, skoro bych se vsadil,..." - zobrazit celý komentář

    Jo ahá,Kenťan... ;-) Tak to je potom jiná! Jedna věc je však fotka potoka a druhá kozoroh.Tím,že jsem napsal svou poznámku jsem neměl v úmyslu fotografii hanit ani dehonestovat,bylo to pouhé konstatování.Samozřejmě máš pravdu,že podobná poznámka se hodí na mnoho zdejších výtvorů včetně mých,ale já to fakt nemyslel jako urážku.Omlouvám se...

  • Mirek V.
    Mirek V.
    celkem 6 239 bodů
    |
    04.06.2025 17:11
    Reaguje na Sysho 04.06.2025 16:32:

    "Jo ahá,Kenťan... ;-) Tak to je potom jiná! Jedna věc je však fotka potoka a..." - zobrazit celý komentář

    Tak jo, přijímá se.. Já vím, že to nebyl pokus o urážku, jen už to začlo být otravné a příliš pravidelné :D… Teď se můžeme posunout o nějaký level vejš zahájit debatu třeba o tom, co něco navíc by tam mohlo být, bo mě napadá jen jedna věc :D Ale nespěchá to a nemusí to být přímo tady.. Hm, možná jsem reagoval trochu nepřiměřeně, tak se taky omlouvám.

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 749 bodů
    |
    04.06.2025 17:32
    Reaguje na Mirek V. 04.06.2025 17:11:

    "Tak jo, přijímá se.. Já vím, že to nebyl pokus o urážku, jen už to začlo..." - zobrazit celý komentář

    Díky za gentlemanskou odpověď! ;-) Něco navíc? Těžká otázka,aby to nevyznělo jako klišé - což by byl žlutočervený nejlépe javorový list položený na kameni...;-) Možná papírová lodička? ;-)
    Mimochodem - pohříchu se všeobecně málo komentuje,což je škoda,protože i malý podnět může mít svou hodnotu... ;-)

  • Mirek V.
    Mirek V.
    celkem 6 239 bodů
    |
    04.06.2025 18:33

    Tak to jsi lepší, bo mě napadlo jen něco hnědýho :D Ale asi jsem měl trochu zatmění a pak už se toho nemohl zbavit… Tak ale, a to tvé nápady nezatracuju, fotka má rok, všechno je zelené, ten list by byl jak pěst na voku… Lodička z papíru by nebyla špatná, ve stylu "přiznáváme, že jsme to tam strčili, ale je to hezké, ne?" :D Dalo by se to promyslet, použít určité noviny s určitým textem… a překopat kompo, ale to už by bylo o něčem úplně jiném.. Aranžování jsem kdysi zkoušel je to hodně jiná dovednost než samotné focení, ale s jednou věcí by si snad člověk poradil… Ještě by tam mohla být flaška, nejbližší destilerky jsou v Tobermory a v Obanu, ale to bych zase jel kolem toho majáku a musel ho pocvakat :D Třeba se s nápady přidá někdo další, když už nic, tak aspoň podebatujem… Letos si vezu sebou skleněnou kouli, ale už tejden dřepím asi kilák od toho místa na fotce a čekám jestli někdy přestane pršet, a i kdyby přestalo, tak tam stejně bude moc vody… taky jsem tam chtěl vzít ten středoformát, na plnou díru by z toho mohla vylézt hezká fotka… S tím komentováním je to složitý, a vyjadřovat se na toto téma veřejně je způsob jak si nadělat spoustu nepřátel… :D

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 749 bodů
    |
    04.06.2025 19:23
    Reaguje na Mirek V. 04.06.2025 18:33:

    "Tak to jsi lepší, bo mě napadlo jen něco hnědýho :D Ale asi jsem měl trochu..." - zobrazit celý komentář

    Máš pravdu,je to trochu ošidné,když se člověk nevyjádří srozumitelně a někdy je rázem oheň na střeše...;-)
    Jen si myslím,že právě proto,že je všechno zelené,hodil by se rušivý,provokativní prvek třeba v podobě toho listu,aby to nebylo tak monotóní... ;-)

  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    04.06.2025 19:31
  • Jan Schafhauser
    Jan Schafhauser
    celkem 27 444 bodů
    |
    04.06.2025 20:16

    Pánové, tedy ta diskuze podle mě zcela zbytečná, hlavně z Mirkovy strany. Nu což, internet snese hodně.
    Pardon za poučování.
    Jinak fotka na mě působí příjemně, bez zbytečných SW úprav. Snad jen dovolím si říct, že bych malinko odstranil žlutozelený nádech z vody.

  • aragon
    aragon
    celkem 20 133 bodů
    |
    04.06.2025 21:25
  • bohan
    bohan
    celkem 3 113 bodů
    |
    04.06.2025 21:56
  • krafra
    krafra
    celkem 30 261 bodů
    |
    05.06.2025 07:30
  • Mirek V.
    Mirek V.
    celkem 6 239 bodů
    |
    05.06.2025 08:30
    Reaguje na Sysho 04.06.2025 19:23:

    "Máš pravdu,je to trochu ošidné,když se člověk nevyjádří srozumitelně a..." - zobrazit celý komentář

    Slova mají zvláštní moc, někdy se člověk zakleje sám. (Neznámý autor)
    Já právě zajásal, že tam není další barva, dělám to často, že vyfotím jednu barvu, někdy dvě, a občas narazím vyloženě na rgb, to si taky nenechám ujít…, ale ve fotografii jsou důležitější věci než barvy, jsou to tvar, forma, linie… A čím víc nad tím přemýšlím zjišťuji, že jednoduchým přidáváním věcí se hodnota nezvedne, spíš to obrázek pošle mezi kýče v horším případě z něj udělá nějaké pseudoumění. Takhle je to realita beze změn a můžu se za to postavit s čistým svědomím, ne řešit a číst komentáře, že ty listy mohly být tři, lodiček mohlo být pět, že by to mělo být poskládané jinak… atd. Do nekonečna.. :D

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 749 bodů
    |
    05.06.2025 13:15
    Reaguje na Mirek V. 05.06.2025 08:30:

    "Slova mají zvláštní moc, někdy se člověk zakleje sám. (Neznámý autor) Já..." - zobrazit celý komentář

    Máš pravdu,taky mám raději realitu bez příkras,dokonce nejsem ani zastáncem retuší - a že takových doporučení bývá! ;-) Jen podotknu,že podle nepsaných zákonů by na fotce měly být věci tři...ale to už je jiná kapitola... ;-)

  • Mirek V.
    Mirek V.
    celkem 6 239 bodů
    |
    05.06.2025 17:31
    Reaguje na Sysho 05.06.2025 13:15:

    "Máš pravdu,taky mám raději realitu bez příkras,dokonce nejsem ani zastáncem..." - zobrazit celý komentář

    Já po dvanácti letech zrušil předplatné fotošopu, bo už dělám jenom v mobilní verzi Lr. Když potřebuju něco jiného, třeba grafiku či vyjímečně ve fotce něco opravit, ponořím se do Affinity :D No, ty zákony jsou psané, a vyzkoušené, a zrovna tenhle je trochu jinak… Konec kapitoly :D Jeden nepsaný zákon ve fotosvětě ale existuje, říká "nekaz kšeft druhým" i kdyby to byl totální plácal… Konec dodatku ke kapitole :D

  • Milan Dv
    Milan Dv
    celkem 497 bodů
    |
    06.06.2025 17:16
  • GL1001
    GL1001
    celkem 45 687 bodů
    |
    06.06.2025 23:43
  • s.dovžik
    s.dovžik
    celkem 1 875 bodů
    |
    07.05.2026 22:20

Další informace

Vloženo: 4. 6. 2025
Album: Výchozí album
Zobrazeno: 31 x
Clona: 9.0
Čas expozice: 1/10 s
ISO: 100
Pořízeno: 9.6.2024 17:37

Další fotky autora

  • Voda z hor
  • Paní much
  • V muzeu
  • Pevnost
  • Unavená loď
  • Kámen po ránu
  • Hrad Tioram
  • Březnový záchvat zimy
  • Na vzdálené straně přístavu
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • ...zdravé,chutné,v barvě lásky..
  • kaštanové zátiší
  • bez nazvu
  • Clivia...
  • Chvění ...
  • Podzimní kytice
  • V zajetí ...
  • Llenby
  • Zákoutí
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

1.6.2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

Sedmnáctý díl seriálu "Škola barvy od Mistra Jana Pohribného" je věnován tématu PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE.Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní…

  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy
  • Canon EOS R6 V - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.