Fotoaparáty s vodoznakom

 • 01.02.2019 10:35
 • JanoT
 • 2
 • JanoT
  JanoT
  Autor
  01.02.2019 10:35

  Chcem sa spýtať všetkých, ktorí majú nejakú konkrétnu vedomosť o fotoaparátoch, ktoré dokážu defaultne pridávať do práve nasmímaných fotografií vodoznak (najlepšie definovaný užívateľom a menežovateľný pod heslom). Je to kvôli tomu, aby sa napr. z nejakej produkcie, výroby, stavby, technológie nešírili fotografie nasnímané a distribuované z neoficiálnych zdrojov a tým napr. nedochádzalo k ich zneužívaniu. Takto by fotografie boli už primárne v pamati fotoaparátu (resp. SD karte) chránené vodoznakom. Riešenie úprav forografií následne v gafických SW nepripadá do úvahy, nakoľko fotoaparátov je niekoľko, fotografovať môže niekoľko ľudí a nie je kontrolovateľná cesta obrázku (môže byť stiahnutí z fotoaparátu .....). Vopred ďakujem za tipy a rady.

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  01.02.2019 18:02
  Reaguje na JanoT 01.02.2019 10:35:

  "Chcem sa spýtať všetkých, ktorí majú nejakú konkrétnu vedomosť o..." - zobrazit celý komentář

  Nikdy jsem o ničem takovým (implementovaným do foťáku) neslyšel. Samozřejmě fotografie jako taková je obsahuje data EXIF, podle kterých lze dohledat původ, ale jako vodoznak, nic není dokonalý. Dále lze samozřejmě šifrovat nosič dat (kartu,disk...) , jako i samotná data jednotlivé fotografie, ale všechno až následně po vzniku

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse


Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace