Rada ohledně dárku

• E.B.E
    E.B.E
    24.11.2018 15:04
    Reaguje na Voldas 24.11.2018 10:53:

"Zdravím Vás opět všechny co mi tady pomáhají s výběrem dárku. Vzhledem k..." - zobrazit celý komentář

Zdá se, že původní dotaz už neplatí. Pak by bylo lepší založit nové vlákno s novými požadavky. Takhle můžeme probírat jednotlivé kategorie i jednotlivé fotoaparáty donekonečna :-( PS: Nejspíš jsi nepochopil, že konkrétní radu (a tu už jsi dostal) můžeš obdržet jen po konkrétním dotazu s konkrétními požadavky

• Voldas
    Voldas
    Autor
    25.11.2018 10:34

Ahoj lidi, Včera jsem byl na prodejně Fotolab a byla tam Paní prodavačka, která tomu rozuměla asi jako já, tak jsem žádnou rozumnou radu nedostal. Zatím co mi tak v krámě padlo do oka a co jsem si mohl osahat, byla právě Sony a7. Dobře se mi držela v ruce a již máte pocit, že se jedná o dražší stroj. Jako druhé se mi v ruce dobře držel Canon 200d, ale pocit že máte nějakou plastovou hračku. Třetí co jsem mohl zkusit byl Nikon d7200. Toto tělo se mi osobně drželo nejhůře s ohledem na malé ruce a krátké prsty, ale jde jistě pouze o zvyk. Těžko toto říci po 3 minutách, který jsem dostal od ochotné prodavačky na každá přístroj. Když jsem si chtěl dát všechny přístroje vedle sebe a porovnat je pouhým okem, tak to nešlo. Na můj dotaz jestli vypadám, jako zloděj paní prodavačka nereagovala, tak jsem jí řekl, pokud bych chtěl něco ukradnout, tak si nenechám vyndat Canon 200d ale třeba Nikon za 80.000,- Kč. Ani následně nešlo, si přístroje dát vedle sebe a porovnat je pouhým okem.
    Tak tu mám několik kandidátů na výběr.

1) Sony a7 což se dá pořídit za 25.000,- Kč se základním objektivem plus pevnou 50 1/8 myslím
    (co jsem načetl, tak je to nejlevnější fullframe v současné době asi nejprodávanější foto vzhledem k ceně, ale ovládání není dokonalé)
    2) Canon 200d (Tento je údajně lepší než Nikon d3400 a dá se pořídit za pár korun s tím, že bych tento mohl osadit lepším objektivem
    3) Nikon d7200 ( toto je asi jako kompromis co se týká kvality atd )

Teď už jen pár otázek:
    První otázka: Máme stejně kvalitního a zkušeného fotografa a má Sony Alpha A7 + objektiv FE 28-70 mm OSS a objektiv Sony FE 50mm f/1,8 a jako druhé zařízení bude mít Canon 200d s nějakým lepším objektivem ( stále nevím jaký ) co udělá lepší a hezčí fotografie ?

Druhá otázka: Pozná se rozdíl kvality fotografie, když budu mít stejný objektiv (nebo stejně kvalitní) na Canon 200d a Nikon d7200?

Třetí otázka: Byl mi doporučen bazarový Nikon d700 (nechci moc kupovat bazarovou věc jako dárek, ale i tak by mě zajímal názor.

Čtvrtá otázka: Zrcadlovky mají nějaký počet pracovních cyklů např. 200 000 fotek. To znamená, že když se nafotí 200 000 fotek, tak fotoaparát pak přestane fungovat?

A poslední pátá otázka bude znít asi trochu hloupě, ale nechám si od každého z Vás poradit, nebo spíše si vyslechnu názor na to, kdybyste byli v mé situaci, měli moje finanční prostředky, moje zkušenosti, ohled na dnešní dobu, nikdo z vás by neměl doma žádnou techniku atd, tak by mě zajímalo co by si každý z vás koupil. Budu rád jak za těla, tak objektiv nebo i celý set.

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    25.11.2018 13:04

Smazány příspěvky mimo téma.

• kikiris
    kikiris
    25.11.2018 17:03

Milý Voldasi,
    já ti dám stručnou odpověď jen na tu tvou pátou otázku. Prostě si kup nějaký
    slušný fotomobil a nemusíš nic hledat, ptát se, rozhodovat atd. Protože se jinak
    k ničemu nikdy nedobereš a tvé dotazy nebudou míti konce... :-)

• E.B.E
    E.B.E
    25.11.2018 18:36
    Reaguje na Voldas 25.11.2018 10:34:

"Ahoj lidi, Včera jsem byl na prodejně Fotolab a byla tam Paní prodavačka,..." - zobrazit celý komentář

Už se mi ani nechce odpovídat, když vidím, jak je ti každá rada fuk. Tak ve zkratce i pro ostatní. Mechanické části, tj závěrka fotoaparátu, jsou z výroby testovány a je uvedena jejich průměrná doba životnosti. V celku to nic neznamená, jen to udává dobu, kdy se dá už čekat opotřebování na takové úrovni, že se může součást pokazit. Je to jako u aut počet najetých kilometrů. A stejně jako u nich, nemůžeš srovnávat například dodávku s osobákem. Což je to, co tu po nás chceš. Takže dokud si neujasníš, na jaký styl foťák a objektiv potřebuješ, pro koho má být určen.Jestli je priorita váha, co nejnižší finanční obnos a má jít o nový, nebo bazarový produkt, žádnou relevantní odpověď neuslyšíš. Tím končím - tvá Máňa

• E.B.E
    E.B.E
    25.11.2018 18:37

PS: odpovědí na tvoje nynější otázky je na netu milion. Stačí klik a nebýt líný číst

• Festa
    Festa
    25.11.2018 20:13

Většinu práce stejně odvádí objektiv, než tělo. :-)
    Orientoval bych se taky podle cen a nabídky příslušenství.
    V

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    26.11.2018 14:40

Většinou se při výběru počet položek na seznamu možností snižuje, a ne navyšuje. Tímto stylem se nedivím, že máte s výběrem tak velký problém a není se čemu divit, že ani další lidi moc nebaví odpovídat.
    I já jen stručně napíšu, co si myslím o současném vývoji možného dárku. Rozhodně bych nešel s cenou nahoru, hlavně v situaci, kdy přítelkyně ještě nefotí a ani neví, co přesně fotit chce. Zkrátka ji kupte solidní zrcadlovku (jaké jsme tu navrhovali) a nějaký objektiv a zbytek peněz si nechte v šuplíku, protože jestli jí to nebude bavit, tak tím ušetříte. A jestli jí focení bude bavit, tak bude mít specifické nároky, které vám ulehčí výběr v budoucnu, takže ještě bude za co utrácet.

• Festa
    Festa
    13.12.2018 05:35
    Reaguje na Jan Pánek 26.11.2018 14:40:

"Většinou se při výběru počet položek na seznamu možností snižuje, a ne..." - zobrazit celý komentář

Stejně by mě zajímalo, jak to dopadlo- dopadne. :-)
    V

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    13.12.2018 09:39
    Reaguje na Festa 13.12.2018 05:35:

"Stejně by mě zajímalo, jak to dopadlo- dopadne. :-) V..." - zobrazit celý komentář

Jo, jo. Souhlasím :-) Zakladatel vlákna by nám potom mohl dát echo, co koupil...

Vkládání komentářů je uzamčeno.

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

FotoMaraton Sumava

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace