Rada ohledně dárku

  • Voldas
    Voldas
    Autor
    20.11.2018 13:23

    Nechtěl jsem tady strhnout žádný konflikt a všem děkuji za názor. Ještě se jen zeptám na názor na Sony a7 jelikož je to full frame. Pro mě jako pro neznalce, co udělá lepší fotku co se týká čipu? Sony co má full frame nebo olympus omd....., který má malý snímač. Toto mi třeba není vůbec ale vůbec jasné.( Bez ohledu na kvalitu fotografa )

  • KIV
    KIV
    20.11.2018 13:41
    Reaguje na kikiris 20.11.2018 13:06:

    "KIV: nezlobte se na mě, ale ta č.b. fotka s těmi dětmi je hrozná. Ne..." - zobrazit celý komentář

    Máte pravdu… Omlouvám se za nevhodný vzorek.

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    20.11.2018 14:23
    Reaguje na Voldas 20.11.2018 13:23:

    "Nechtěl jsem tady strhnout žádný konflikt a všem děkuji za názor. Ještě se..." - zobrazit celý komentář

    Takto - větší čip má lepší optický výstup než čip menší, navíc má relativně menší hloubku ostrosti pro portréty, což jsou samá plus. A pokud existují velké aspirace do budoucna, je full frame lepší volbou. Záleží i na stáří čipu, v Sony A7 je mírně starší a je to trošku na hraně (i tak má lepší optický výstup než navrhované APS-C čipy, ale po stránce funkcí může foťák někde zaostávat).
    Nicméně do úplného začátku, pokud nevíte, jak moc se bude vaše přítelkyně focení věnovat, je full frame velký risk, protože bude vyžadovat mnohem více financí. Už bychom nedoporučovali objektivy za 3-4 tisíce, ale raději okolo 20 tisíc (samozřejmě se dá fotit i s těmi za 5 tisíc, ale všechny optické vady objektivu jsou často viditelnější a fotograf v takovém případě preferuje spíše kvalitnější vybavení. Zatímco u APS-C byste si velmi dobře vystačili s výbavou za, řekněme, 40 tisíc, u FF to naroste klidně přes 60-80 tisíc a stejně nebudete úplně spokojení.
    Navíc se zde bavíme o první generaci FF bezzrcadlovky Sony, která má ještě hodně nedostatků a "porodních bolestí". Proto se dá předpokládat, že třeba za dva roky roky by přítelkyně (v případě, že bude hodně fotit) mohla chtít přejít na třetí generaci, která se momentálně prodává pod 60 tisíc.
    Osobně jsem při doporučení Sony A7 hodně rozpolcený, i když poskytuje více možností do budoucna, v současné situaci, kdy přítelkyně ani nezačala fotit, je to však velký (hlavně finanční) risk.
    A ještě jedna poznámka - kdyby byla situace jiná, přítelkyně dlouho fotila a chtěla by přejít na perspektivní systém, A7 bych ji doporučil. Mohla by si takto vybudovat portfolio objektivů a potom jednoduše vyměnit tělo třeba za A7 III, přičemž tělo Sony A7 by zůstalo jako záložní.

  • E.B.E
    E.B.E
    20.11.2018 18:45
    Reaguje na Voldas 20.11.2018 13:23:

    "Nechtěl jsem tady strhnout žádný konflikt a všem děkuji za názor. Ještě se..." - zobrazit celý komentář

    Velikost snímače neznamená automaticky lepší obrazový výstup, ale takhle můžeme porovnávat jednotlivé foťáky donekonečna. Prvotně šlo o principiální doporučení pro člověka, začínajícího s focením a chutí v tom pokračovat. Už tak jsme přeskočili "začátečnickou", ale hůř ovladatelnou třídu a nemyslím, že je potřeba se zabývat profesionálními těly, které stejně nic onomu člověku nepřinesou. Až se slečna propracuje k tomu, že se jejími výsledky bude dát vydělávat, můžete se začít dotazovat znova. Ostatně. Kvalitní objektiv má větší přínos, než drahé tělo foťáku. A kvalitní objektivy jsou cenovkami dost přes dvacet tisíc. A to jsme už někde jinde, než jsme začínali. K Sony za mě tolik. Osobně mám raděj firmy s dlouholetou zkušeností v oboru optiky (a to sony není), než molochy, kteří jen skupují menší firmičky, aby si zvětšily portfólio.

  • E.B.E
    E.B.E
    20.11.2018 19:04
    Reaguje na Voldas 20.11.2018 13:23:

    "Nechtěl jsem tady strhnout žádný konflikt a všem děkuji za názor. Ještě se..." - zobrazit celý komentář

    Ještě nějaké počty co se týká FF a kvalitativně odpovídajících objektivů, vzhledem k portrétům.Vše samozřejmě Sony. Tělo A7 cca 23000,- náhradní akumulátor cca 2000,- , světelná 85/1,4 39500,- (což je klasický portrétní objektiv) Univerzální klasika v podobě zoom objektivu 70-200 2,8 jeden 75000,- a druhej 85000,- Nebudu se ani zabývat širokým ohniskem, které je potřeba na krajiny a do místností, kde jsou uvedené objektivy dlouhé a příslušenstvím v podobě stativu a blesku... Pořád je ještě FF aktuální? :-) PS: Samozřejmně existují levnější skla, jen opticky nebudou vyhovovat tělu a záměru kvalitních a profesionálních výsledků. Co se málo na podobných serverech propaguje je, že bazarovej foťák za pět, s objektivem za třicet, bude dělat lepší fotky, než foťák za třicet, s objektivem za pět. A že sklo je důležitější, než tělo. Od toho se odvíjí i fakt, že zatímco super foťák za pade po pár letech prodáš za hubičku, dobrej objektiv prodáš i za víc, než jsi ho před deseti lety koupil

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    20.11.2018 20:36
    Reaguje na KIV 20.11.2018 13:41:

    "Máte pravdu… Omlouvám se za nevhodný vzorek...." - zobrazit celý komentář

    Někdy je lepší věci bohužel nerozebírat :/. Poslední komentář smazán.

  • Festa
    Festa
    21.11.2018 11:05

    Kup přítelkyni Woucher na 15 tisíc a ať si sama vybere.
    Nejhorší je někomu něco kupovat, když tomu nerozumíš.
    Potom nebudeš muset nic vracet a poslouchat, že jsi to neměl kupovat.
    Nejde tu o stokoruny. A tak to vidím já. :-)
    Vašík

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    21.11.2018 11:56
    Reaguje na Festa 21.11.2018 11:05:

    "Kup přítelkyni Woucher na 15 tisíc a ať si sama vybere. Nejhorší je někomu..." - zobrazit celý komentář

    Obávám se, že tomu úplně nerozumí ani jeho přítelkyně, takže by tento krok asi moc nepomohl. Pouze bychom se dostali ke stejné otázce až po Vánocích. Nebo se mýlím?

  • Festa
    Festa
    21.11.2018 23:20
    Reaguje na Jan Pánek 21.11.2018 11:56:

    "Obávám se, že tomu úplně nerozumí ani jeho přítelkyně, takže by tento krok..." - zobrazit celý komentář

    Asi ne. :-) V

  • Voldas
    Voldas
    Autor
    24.11.2018 10:53

    Zdravím Vás opět všechny co mi tady pomáhají s výběrem dárku. Vzhledem k výše uvedeným informacím se chci zeptat na fotoaparát : Panasonic LUMIX DC-G9, kde je již cena vyšší, ale jsou u toho nějaké dárky. Nebo by byla lepší jiná volba? Tím pádem jsem svůj rozpočet navýšil. Výše uvedený Panasonic je za cenu +- 40.000, kdy k tomuto jsou 3x objektiv plus další věci. Budu rád za jakýkoli názor.

Vkládání komentářů je uzamčeno.

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse