Prosba o radu Nikon D5100

• Voloda44
    Voloda44
    Autor
    20.07.2018 21:35

Dobrý den, lze u tohoto fotoaparátu natavit, aby se fotografie ukládali na SD kartu ve tvaru data pořízení snímku (den-čas) a ne jak se to ukládá teď, např. DSC_1030.jpg ?
    Děkuji za pomoc, V.

• E.B.E
    E.B.E
    20.07.2018 21:53

Pokud vím, tak ne. Ale lze vytvářet a pojmenovat složky, do kterých se budou fotky ukládat. Každopádně nevidím potřebu. Každý software, počítač, umí číst data exif a fotky srovná podle data pořízení, pokud chceš. Takže je vidíš, jak byly vyfoceny, ať sou jakkoli přeházený (stačí použít volbu: seřadit podle...) Stejně tak je jde hromadně přejmenovat a jako nový název zvolit datum vytvoření. Otázka pár vteřin

• KIV
    KIV
    21.07.2018 12:22

Používám ke stažení z (jakékoliv) karty z (jakéhokoliv) fotoaparátu
    "Windows Live Photo Gallery", které mi přišlo samo s Windows 10 (a kliknu nahoře vlevo na import).
    A tak i když na kartě to je třeba "TB5A5649", tak to mám nastaveno, že se to rovnou stáhne jako "RRRR MM DD xxxxx" kde x jsou pořadová čísla fotek.
    Žádné hromadné přejmenování není třeba a název fotky má pro mne takhle smysl.
    Dělával to tak pokud pamatuju kdysi i Zoner, teď ale i tam je nutné nejdřív stáhnout a pak hromadně přejmenovávat, takže ho už na stahování nepoužívám. Na co přejmenovávat, když to jde přímo. Nastavíš napoprvé, a pak se to stahuje vždy podle data.
    Můžeš dokonce nastavit ještě další slovo identifikace, takže třeba máš fotky "2018 07 21 Bahamas" a číslo fotky… je jednoduché se pak podle názvu fotky v těch tisících fotek orientovat a najít lehce co hledáš.
    Jo, a to všechno najdeš ve složce "2018 07 21" nebo ve složce "2018 07 21 Bahamas", kterou to samo vytvoří.
    Jak jednoduché, že... proč to tak nemá i Zoner, to nevím... Napsala jsem jim dotaz, ale poradili mi hromadně přejmenovávat... takže používám to jednodušší... Ahoj.

• E.B.E
    E.B.E
    21.07.2018 18:28
    Reaguje na KIV 21.07.2018 12:22:

"Používám ke stažení z (jakékoliv) karty z (jakéhokoliv) fotoaparátu ..." - zobrazit celý komentář

Přejmenování je jen jedno, či dvě kliknutí myší, ale hlavně funguje všude. Tj není potřeba speciální program, dokonce ani Win 10. Samozřejmně je i spousta jiných možností. Každopádně mi přijde použití čehokoli na "import" fotek už samo o sobě složitý, když stačí objekty chytit myší a přetáhnout kam potřebuju. Proto jsem radil to nejuniverzálnější

• KIV
    KIV
    21.07.2018 18:54
    Reaguje na E.B.E 21.07.2018 18:28:

"Přejmenování je jen jedno, či dvě kliknutí myší, ale hlavně funguje všude...." - zobrazit celý komentář

"Přetáhnout - no, nerada mažu z karty, dokud nemám bezpečné "kopie" jinde …
    Jinak, myslím že není třeba Windows 10, mám dojem že už to bylo i v předchozích Windowsech, jen jsem chtěla říct, že to je program "zdarma".
    A totéž jako WLPG asi dělá i Adobe photoshop elements.
    Upřímně, já nejsem v těchhle technikách na tom ani zlomkem jako ty, Romane, takže do "hromadných" úprav se nepouštím, abych něco hromadně nezkazila.
    Radši si nastavím to stahování, pak jen kliknu na import, vložím kartu do čtečky, a jede to spolehlivě, fotky mi to z karty nesmaže, a mám je rovnou v počítači pojmenované tak jak chci, a dokonce v samostatné složce, a i složka má už název jak chci.
    Samozřejmě, že je určitě hodně způsobů jak na to, a vždycky je pro toho kdo se ptá dobře je vědět, aby si vybral co je pro něj nejjednodušší...

• E.B.E
    E.B.E
    21.07.2018 20:25
    Reaguje na KIV 21.07.2018 18:54:

""Přetáhnout - no, nerada mažu z karty, dokud nemám bezpečné "kopie" jinde …..." - zobrazit celý komentář

"přetáhnutí" fotek ti smaže fotky? :-) ...asi stejně, jako tvůj "přetahovací" program.(mimochodem: Asi jsi ještě nepotkala chybu v programech. A není jich málo) No nikoho samozřejmně k ničemu nenutím. Ale taky nikomu nenutím žádný programy.I když jsou "zdarma" (tohle slovo miluju). Jde to i bez nich a rychleji i jednodušeji.

• KIV
    KIV
    21.07.2018 20:44
    Reaguje na E.B.E 21.07.2018 20:25:

""přetáhnutí" fotek ti smaže fotky? :-) ...asi stejně, jako tvůj ..." - zobrazit celý komentář

No, Romane, už jsem ti to psala asi před rokem - škoda že nebydlíš blíž Karlových Varů, občas bych si tě ráda zaplatila na ty technické chytrosti k počítači... Ano, přetáhnout fotky pro mne znamená na něco kliknout, přetáhnout to, čili přestěhovat to jinam. Takže to zmizí támhle a objeví se tuhle… A když mi v tu chvíli vypnou proud, tak holt je to na otevření okna, a volání "Romane, pomóc"... :-)
    Takže, stahování fotek rovnou z karty, kde se to samo navíc pojmenuje jak chci, a originály zůstanou na kartě nedotčené, mi připadalo velmi vyhovující. :-)

• E.B.E
    E.B.E
    21.07.2018 20:52
    Reaguje na KIV 21.07.2018 20:44:

"No, Romane, už jsem ti to psala asi před rokem - škoda že nebydlíš blíž..." - zobrazit celý komentář

Nic ve zlým. Ale přetáhnout může znamenat i zkopírovat. Kde nic nezmizí támhle, ale objeví se tuhle. A když vypnou proud co myslíš, že udělá ten tvůj program, když zrovna přetahuje fotky ? ....počká, až ho znova zapnou??? :-)

• KIV
    KIV
    21.07.2018 21:07
    Reaguje na E.B.E 21.07.2018 20:52:

"Nic ve zlým. Ale přetáhnout může znamenat i zkopírovat. Kde nic nezmizí..." - zobrazit celý komentář

No nic, pro mne přetáhnout je přetáhnout, zkopírovat je zkopírovat, nic s tím nenaděláš. A je fakt, že vím, že k tobě si lidi chodí obnovit fotky když je smažou na kartě, kdežto pro mne by to znamenalo prostě že jsem o ně přišla, takže to stahuju jak znám nejbezpečněji. A že používám program co mi přišel zdarma a ne ty co mám za peníze, co naděláš, funguje tak funguje, no... :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace