Doporučujeme: Nejlepší digitální zrcadlovky

• E.B.E
    E.B.E
    27.09.2018 17:44

Vím, že to nejspíš neradi uslyšíte, ale podle mě opět zavádějící název článku. I když se ve článku dočtu, z jakého malicherného důvodu dává autor přednost pouze dvěma nejprodávanějším značkám, vůbec to nevysvětluje nezařazení ostatních. Zvlášť, pokud se zde mluví o nejlevnějších, začátečnických tělech, kde si lidé většinou vystačí se sklem, dodaným v kitu. Nechci tady probírat, že to vidím jinak, ale téměř úvodní věta: " My na FotoAparátu.cz se snažíme být objektivní a dávat stejný prostor i méně populárním značkám" , mě opravdu pobavila :-)) Zvlášť, když jí předchází slova o tom, jak jsou některé modely jiných značek povedené a předchází "svou dobu". Opravdu "nezaujatej" článek. Díky za něj :-(

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    Autor
    27.09.2018 19:49
    Reaguje na E.B.E 27.09.2018 17:44:

"Vím, že to nejspíš neradi uslyšíte, ale podle mě opět zavádějící název..." - zobrazit celý komentář

Děkujeme za názor. Pokročilým uživatelům nebo těm, kdo se chtějí ve focení zlepšovat a v budoucnu bude jejich výbava růst, bych skutečně Pentax nebo zrcadlovku Sony nedoporučil a těch důvodů je několik (žádný z nich není v tom, že by ty zrcadlovky byly nekvalitní). To samozřejmě neznamená, že zde není i jiná cesta, ano, ta existuje, ale pro mainstreamového uživatele není dobře prošlapaná. A nemainstreamový fotograf si svou cestu najde sám.
    Každopádně poznámka, že pro začátečníky, kteří svou výbavu nebudou rozšiřovat, je možné tyto systémy doporučit, je velmi trefná. Při další aktualizaci článku přidám mezi ty nejlevnější i zrcadlovky dalších značek (pokud je do té doby nepřeválcují bezzrcadlovky).

• E.B.E
    E.B.E
    27.09.2018 20:50
    Reaguje na Jan Pánek 27.09.2018 19:49:

"Děkujeme za názor. Pokročilým uživatelům nebo těm, kdo se chtějí ve focení..." - zobrazit celý komentář

Nejspíš mi tahle zlehčená odpověď žádnou radost neudělala. Volba systému by neměla zasahovat do článků typu: Nejlepší zrcadlovka. Tady by měl výsledek ovlivňovat jen obrazový výstup, kvalita a nabídka funkcí těla v dané kategorii / ceně. Nechal bych na uživatelích, do jaké kategorie se zařadí a jaké mají priority.

• E.B.E
    E.B.E
    28.09.2018 18:19

Někdy bych se rád zeptal, jak vidí Fotoaparát.cz typického návštěvníka svých stránek. Možná to nepatří pod článek, i když to s ním souvisí. Do fóra to není určitě. Doporučujete fotoaparáty dvou komerčních značek a těm kvalitním (např.Leica,Pentax) se vyhýbáte. Nabízíte foťáky od pár korun po FF těla za stovku tisíc, určená profesionálům, ale středoformát už nenabídnete. Není se pak co divit, že podobné články nevypadají objektivně a není jasné, pro koho jsou určeny. Dokonce jsem se ve článku vlastně nedočetl, co je ta "nej" zrcadlovka. Žádný srovnání, jen soupis výrobků.A to vás nechci urážet. Jen prostě vyjadřuju názor čtenáře

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    Autor
    28.09.2018 20:53
    Reaguje na E.B.E 27.09.2018 20:50:

"Nejspíš mi tahle zlehčená odpověď žádnou radost neudělala. Volba systému by..." - zobrazit celý komentář

Tak se zřejmě shodneme na tom, že se neshodneme. Já zkrátka vidím jako zcela zásadní, protože zrcadlovku v rámci systému změníte lehce, celý systém těžko :-)

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    Autor
    28.09.2018 21:18
    Reaguje na E.B.E 28.09.2018 18:19:

"Někdy bych se rád zeptal, jak vidí Fotoaparát.cz typického návštěvníka..." - zobrazit celý komentář

Tento článek je zaměřený na lidi z vyhledávačů - na ty, kdo si chtějí koupit svou první zrcadlovku a moc se v technice nevyznají. Případně je určen těm, kdo chtějí po dlouhých letech obměnit výbavu a nemají v moderní technice přehled. A takoví lidé si nebudou kupovat středoformát za stovky tisíc, to by bylo mimo mísu, maximálně, úplně maximálně se podívají na foťák za sto tisíc, ale to tak pro srovnání.
    Zkrátka je zaměřený na lidi, co do vyhledávače napíšou "nejlepší zrcadlovka".
    Pro profesionály by dle mého názoru článek podobného ražení nebyl vhodný, protože nebudou vyhledávat od nuly či obecně, ale už vědí, co chtějí, a přečtou si spíše konkrétní recenze.
    Toto je tedy přehledné srovnání pro mainstremového fotografa a mainstreamovému fotografovi Leicu nedoporučíte.
    Prosím, nezlobte se na nás, ale nemůžeme psát články pouze pro lidi, kteří si mohou dovolit koupit foťák za statisíce.

• E.B.E
    E.B.E
    28.09.2018 21:19
    Reaguje na Jan Pánek 28.09.2018 20:53:

"Tak se zřejmě shodneme na tom, že se neshodneme. Já zkrátka vidím jako..." - zobrazit celý komentář

O změně systému ale nediskutujeme. Proč taky? Většině (nejen) zdejších uživatelů o žádnou změnu systému nejde. Maximálně o přechod z kompaktu k zrcadlovce. A to ještě nejlíp s jedním "univerzálním" objektivem. I ti co mají už svůj systém (a to i některé nedoporučované značky) o žádným přechodu neuvažují. Každopádně odbíháme od tématu

• E.B.E
    E.B.E
    28.09.2018 21:29
    Reaguje na Jan Pánek 28.09.2018 21:18:

"Tento článek je zaměřený na lidi z vyhledávačů - na ty, kdo si chtějí..." - zobrazit celý komentář

Pořád dokola. Jak víte, že kdo hledá ve vyhledávači svou první zrcadlovku, bude mít problém s následnou koupí objektivů,nebo snad s docházkou na kurzy používající techniku jiných značek? ...jak víte, k čemu a jak ji bude využívat? ...když už radíte mainstreemovým uživatelům zrcadlovky, nechápu, proč nekončíte u střední třídy a profesionální nevynecháte úplně. Když i profesionální, nerozumím tomu, proč ne i středoformát. Kdo má stovku na tělo, plus další na objektivy, má i na středoformát. A že takových pár znám. A nejde o profesionály

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    Autor
    28.09.2018 21:30
    Reaguje na E.B.E 28.09.2018 21:19:

"O změně systému ale nediskutujeme. Proč taky? Většině (nejen) zdejších..." - zobrazit celý komentář

Zopakuji, co jsem psal, jinými slovy, podrobněji: člověk si s první zrcadlovkou vybírá i systém, nakoupí k němu nějaké vybavení (třeba jen obyčejné dálkové ovládání), na systém si navykne a potom už u systému nejspíše zůstane. V rámci jednoho systému je velmi jednoduché změnit zrcadlovku (stejné či podobné ovládání, sedí příslušenství, objektivy). Přejít na jiný systém je problém. Proto mi mé nejlepší vědomí a svědomí nedovolí doporučovat nemainstremové zrcadlovky. Vím třeba jen z kurzů, jaké problémy s tím jsou.
    Tímto prosím tuto diskuzi ukončeme, zkrátka se neshodneme a nemusíme ztrácet čas opakováním svých argumentů. Děkuji.

• E.B.E
    E.B.E
    28.09.2018 21:36

Nebylo by objektivnější napsat: Tenhle foťák vám za stejné peníze nabídne stejný, ne li lepší obrazový výstup, včetně funkcí z vyšších tříd za cenu menšího výběru objektivů a příslušenství?

- příspěvek byl redakčně upraven

Vkládání komentářů je uzamčeno.

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace