Zrcadlovka "nejen" pro focení detilů produktů

  • Roman Pöschl
    Roman Pöschl
    Autor
    06.03.2017 01:28

    Dobrý den,
    začal jsem recenzovat různé produkty a hledám za tímto účelem pro začátek levnější zrcadlovku na focení detailů produktů jako např.: Jack konektor u sluchátek atd.
    Protože s focením doopravdy začínám a byla by to moje první zrcadlovka nevím podle čeho přesně vybírat. Spíše jak zvolit. Upozorňuji, že hledám nejvíce výhodný set. Napadá mě Canon 1300d či Nikon d3400

    Prosím poraďte zda nějaký z těchto foťáků koupit či doporučte jiný a případně odůvodněte. Děkuji všem za odpovědi.

    PS.: Kamarád si jí nejspíše bude půjčovat i na nahrávání vlogů na youtube.

  • E.B.E
    E.B.E
    06.03.2017 07:32

    Dobrý den. Jako set nelze doporučit žádný. Na focení detailů sice lze použít jakýkoli, i nejlevnější foťák, ale v tomhle případě je potřeba makroobjektiv, který žádný ze setů neobsahuje. Takže to musí jít naopak. Najít vhodný objektiv (třeba i cenou) a k němu koupit foťák odpovídající značky

  • E.B.E
    E.B.E
    06.03.2017 07:36

    ...tady nějaké příklady z obchodu. Nejspíš nejsou všechny: https://www.megapixel.cz/objektivy/produkty?p277%5B10738%5D=macro&gclid=CPzq97mhwdICFcHnGwodFHQJ9g

  • Roman Pöschl
    Roman Pöschl
    Autor
    06.03.2017 08:40

    Aha děkuji a myslíte že by stačil ten základní Sigma za 6590 korun spolu s tím Canonem 1300d?
    A co myslíte o tomto fotoaparátu?

  • E.B.E
    E.B.E
    06.03.2017 09:04

    Co se týká foťáku, ten se řešil před pár dny...stačí se podívat vedle. Ve zkratce. Za mě ne :-) ...ale co je základní sigma za 6500 nevím. Musíte být konkrétnější. No pochybuju, že je to makroobjektiv. Jinak na to natáčení blogů samozřejmně stačí cokoli. To už je o něčem jiným. Celkově si myslím, že na vámi požadované by byl vhodnej slušnej kompakt za menší cenu

  • Roman Pöschl
    Roman Pöschl
    Autor
    06.03.2017 09:37

    Já mám compact. Ale výsledné fotky produktu nejsou dost kvalitní jak bych potřeboval. Omlouvám se za blbé dotazy jsem úplný amatér :-) ale děkuji za rady.

  • E.B.E
    E.B.E
    06.03.2017 09:53

    Třeba to chce o něco lepší kompakt, ale může být chyba v ruce :-) ...ono to taky chce stativ, dobře nasvítit...hodně lidí si myslí, že za ně zrcadlovka něco vyřeší a pak sou zklamaní, že výsledek je horší , jako z jejich kompaktu...tak to je

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    06.03.2017 10:27

    Pozor, u zoomů jako je ta Sigma 70-300 se někdy píše "Macro", ale je to falešné macro max. 1:3 a ještě na dlouhém 300m ohnisku. Na focení skutečně drobných detailů jsou pevná skla se zvětšením 1:1 - Tamron 90/2.8, Sigma 105/2.8, Mikro Nikkor 40/2.8, Canon EF-S 60/2.8, Micro Nikkor 105/2.8, Canon 100/2.8...
    Čím delší ohnisko, tím delší pracovní vzdálenost (což je podle mě praktické, člověk si nestíní objektivem).

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    06.03.2017 10:29

    Pokud chcete s fotoaparátem i natáčet, rozmyslel bych se, zda chcete takové věci jako externí mikrofon a pod. a vybíral bych podle toho (specifikace se vždy dají najít jak v recenzích, tak na stránkách prodejců). Žádná současná zrcadlovka není špatná, co se kvality fotek týče.

  • E.B.E
    E.B.E
    06.03.2017 10:51

    ..prostě s odpovídajícím objektivem bude výdaj o dost větší a výsledek za stejných podmínek i horší, než ze slušnýho kompaktu.Hloubka ostrosti atd... Makro obyčejně kompakty zvládají dobře. Jen je samozřejmně potřeba objekt vhodně umístit a nasvítit. Není to cvak doma na stole za šera. Každopádně na nějakým serveru a youtube nikdo nepozná rozdíl. Ani při tom videu

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse