Porovnani zrcadlovek

 • Michal Švanda
  Michal Švanda
  Autor
  17.02.2017 12:40

  Zdravím,

  Chtěl bych si pořídit lowcost zrcadlovku (12k-14k) na domácí focení (rodinka, krajinka), novou nebo případně nějakou bazarovou.

  Kamarád doporučil bazarovou: Canon 5D mark I s Canon 50 mm 1,8 STM

  Chci se zeptat, zda proti tomu se nevyplatí už koupit novou neprofesionální zrcadlovku: Canon EOS 1300D s objektivem EF-S 18-55 DC III

  Předpokládám, že co se objektivu týče, nejsou moc srovnatelné, ale jde mi spis teď o ty těla.

  Vyplatí se pořídit si skoro 10 let starý profesionální model nebo spíš ořezaný nový?
  Při porovnání parametrů, vyšlo lépe to neprofesionální tělo, nebo je v tom nějaký háček, případně koukám na správné parametry? Na čem nejvíce záleží?

  Děkuji za případné reakce, nemusíte zabíhat při porovnání do velkých detailů, jde mi jenom to, jestli v tom není nějaký obrovský kvalitativní rozdíl.

 • E.B.E
  E.B.E
  17.02.2017 15:12

  Tak v rychlosti odpovím, že konkrétně tady bych raděj koupil něco novějšího, i když to nemusí být úplně nový. Zrovna první 5D už neposkytne moc kvalitní fotku, i když je čip FF.Ale rozdíl mezi "profi" a základem není jen v kvalitě výsledné fotky, ale především ovládání, hledáčku...prostě tomu vevnitř, díky čemuž fotka vůbec vzniká a nebo naopak nikdy nevznikne, protože prostě nestihneš provést požadovaný úkon. Od nastavení expozice, přes zaostření až po to, že prostě po tmě v tmavým a malým hledáčku nic nevidíš. Jinak bych u novodobých foťáků kvalitativní rozdíly nehledal. Spíš musí padnout do ruky, nebo ti vyhovuje nabídka příslušenství. No tohle se tu probírá často, takže nechci zabíhat do podrobností konkrétních modelů a značek. Zas budu poslouchat, jak ten a onen je s tím svým strašně spokojenej a to mě neba :-)

 • Michal Švanda
  Michal Švanda
  Autor
  17.02.2017 16:29

  Skvělý, díky, přesně takovýhle tip odpovědi sem sháněl.

 • Jakub Súkeník
  Jakub Súkeník
  17.02.2017 20:05

  5D je návrat do pravěku, nepraktické, pomalé a těžké tělo, ale fotky se mi z něj pořád líbí víc, než z 1300D & spol.
  Ale nechci to komplikovat, to v žádném případě:-)))

 • E.B.E
  E.B.E
  18.02.2017 19:08
  Reaguje na Jakub Súkeník 17.02.2017 20:05:

  "5D je návrat do pravěku, nepraktické, pomalé a těžké tělo, ale fotky se mi..." - zobrazit celý komentář

  Proč bys to komplikoval? :-) ...a máš samozřejmně pravdu. Snad sem se to taky snažil naznačit, že technická kvalita s vysokým rozlišením nemusí být vždycky to pravý. A mě se samozřejmně taky líbí víc :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace