Články v sérii - Soutěž Okem profesionála

 • Zpracování tématu: "Rychlost"

  Vážení přátelé fotografové,
  vyplnila se moje obava, že pojem „rychlost“ bude téměř totožný s pojmem „pohyb“. K zachycení pohybu jste převážně využívali pohybové neostrosti a to jak fotografované předlohy, tak i fotografického přístroje. Ne vždy se to dokonale podařilo.

   1
 • Setkani fotografu
 • Zpracování tématu: "Láska"

  Drazí přátelé fotografové,
  Vzhledem k tomu, že pro Vás hodnocení fotografií v projektu „Okem profesionála“ píšu již několik let, mám už určitý odhad, jaké téma osloví co největší počet z Vás. Toto mezi ně určitě nepatřilo, i když tuto asi nejkrásnější emoci prožil nepochybně každý z Vás. A je tedy plně kompetentní se k ní obrazově vyjádřit. A taky se tak stalo.

   1
 • Zpracování tématu: "Architektura jinak"

  Vážení přátelé, fotografové. Tentokrát musím konstatovat, že zadané téma mnohé z vás silně oslovilo a tím se sešlo docela velké množství kvalitních fotografií. Správně jste pochopili, že nešlo o klasické zobrazení jednotlivých budov, mostů, kostelů, věží, komínu a podobně, ale o osobitý pohled autora.

 • Zpracování tématu: "Slavnost"

  Vážení přátelé fotografové. S politováním musím konstatovat, že téma Slavnost se nestalo oslavou vaší kreativity, a v tomto článku asi nebude moc co oslavovat. Většina Vašich příspěvků má pouze informativní hodnotu nezřídka s elementárními kompozičními prohřešky. A téměř žádné emoce.

   0
 • Zpracování tématu: "Večerní krajina"

  Drazí přátelé fotografové. K tématu Večerní krajina se tentokrát sešlo poměrně hodně fotografií, avšak velice rozdílné kvality. Od vyloženě mizerných až po opravdu kvalitní práce.

   4
 • Zpracování tématu: "Štěstí"

  Drazí přátelé fotografové, štěstí bude asi veliká vzácnost, protože vaše fotografické zpracování tohoto tématu nedopadlo právě nejlépe. Možná bude problém i v tom, co říkají téměř všichni herci. A to, že kladné a pozitivní emoce se vyjadřují o mnoho hůř a s menší šancí zaujmout diváka, než emoce negativní a dramatické. I když se štěstím kolidující happy end je součástí snad každého hollywoodského filmu.

   3
 • Zpracování tématu: "A přece se točí"

  Milí přátelé, fotografové. Téma „A přece se točí“, které jsem vypsal na minulý měsíc bylo, vlastně hodně jednoduché. Samotné slovo „točit“ a nebo „točit se“ představuje jakýsi rotační pohyb, který lze fotograficky velmi dobře zaznamenat. Stačí k tomu základní vědomosti o zachycení pohybu.

   0
 • Zpracování tématu: "Bůh"

  Drazí fotografové, téma „Bůh“, které jsem Vám posledně vypsal, bylo svým způsobem výjimečné. Bylo totiž vlastně neviditelné. Možná i právě proto nabízelo svobodné a mimořádně široké možnosti vizuálního uchopení a zpracování. Od konkrétních užívaných zástupných symbolů boha až po abstraktnější a subjektivnější obrazové pojednání. Vzhledem k tomu, že fotografie je jako médium mimořádně konkrétní, a také že téma bylo vypsáno na první polovinu známé okurkové sezóny, měl jsem trochu obavu z malé odezvy od Vás. Ta se naštěstí nevyplnila a fotografií přišel dostatek.

   1
 • Zpracování tématu: "Stopa – otisk"

  Milí přátelé, fotografové. Hned na začátku musím napsat, že téma „Stopa – otisk“ nebylo pro vás to pravé s čím jste si zrovna dobře poradili. Nevyužili jste všechny možnost, které se nabízely a na většině zaslaných fotografií jsou k vidění spíše prvoplánově zachycené obtisky a otisky.

   1
 • Zpracování tématu: "Maska"

  Vážení přátelé, fotografové. Abych se hned v začátku a bez otálení přiznal, tentokrát jsou Vaše příspěvky k vypsanému tématu „maska“ pro mě skutečně zklamáním. Nevyužít možnosti tak nádherného a interpretačně mimořádně bohatého tématu je docela ostuda.

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace