• Maroko

  Maroko - vstupní brána do Afriky. Země středověkých měst, nekonečné Sahary, divokého Atlantiku a zasněženého Atlasu. Maroko je kořeněná směs arabské, francouzské, ale především berberské kultury. Těmito slogany mohou cestovky lákat klienty, aniž budou obviněny ze zavádějící reklamy. Je to pravda.

   7
 • Putování Egyptem

  Únor. V Praze prší, v Beskydech ještě fůra sněhu. V Asuánu okolo čtyřiceti stupňů, Rudé moře má ideálních 23°C. To je pravý čas na cestu do Afriky. Proto rychle sbalit batoh, nakoupit filmy, letenku od GTS, vízum, ještě Lonely Planet a polarizační filtr a …. Pojďte se s námi podívat co mýtický Egypt nabízí dnes. A nejenom podívat, ale i poslechnout, na konci článku naleznete poprvé na FotoAparátu.cz zvukový soubor, prostřednictvím kterého se s vámi podělíme o typickou kulisu "zvuků Egypta".

   3
 • Massif Central III – Volcans dAuvergne

  Volcans d Auvergne ve Francii sice není Stromboli, ale přesto se zde můžete hodně dozvědět o nedávné geologické minulosti naší Země. Alespoň vám kolem hlavy nelétají sopečné pumy, i když člověk neví, jak to tu bude vypadat za pár desítek miliónů let. Naštěstí geologické hodiny tikají mnohem pomaleji než ty lidské. Kraj je to určitě fotogenický.

   0
 • Massif Central II – Grands Causses

  V druhém díle fotocestopisu z Centrálního Masívu ve Francii navštívíme tzv. Velké plošiny. Grands Causses jsou pravým rájem pro geology a paleontology, ale i pro Vás, kteří chcete jen pozorovat a fotografovat. Je zde i něco pro labužníky - zdejší vápencové jeskyně jsou domovem asi neznámějšího francouzského sýru Roquefort.

   0
 • Oblast Cévennes

  Francie je známá svými přírodními krásami. Mezi její nejznámější pohoří patří Alpy a Pyreneje. Massif Central je další hojně navštěvované pohoří, které se nachází na jejím jihozápadě. V prvním dílu se podíváme do národního parku Cévennes, divoké a nepřístupné krajiny vzdálené 100 km od moře.

   0
 • Picos de Europa II

  V tomto díle fotocestopisu z Picos de Europa se podíváme do jejich západní části. Zajímavá je určitě oblast Covadonga, zvláště v okolí ledovcových jezer Lago de la Ercina a Lago de Enol, která je také východištěm turistických cest. Vysokohorská turistika zde není tak náročná jako v centrální oblasti Picos.

   0
 • Picos de Europa I

  Picos de Europa je pohořím, které připomíná svým charakterem a mohutností některých stěn italské Dolomity. U nás je známé zatím jen velmi málo, přestože je velice atraktivní zejména pro vysokohorské turisty. V prvním díle fotocestopisu vás seznámíme s kaňonem Rio Cares a přírodou v okolí horského krále Picos - Picu Urriellu. Výhodou cestování v říjnu byly zralé fíky a jedlé kaštany v údolích. V kopcích to byla pořádná dřina, zejména s větší fotovýbavou.

   0
 • Ke Stožecké kapli

  Na další FotoVýlet vás pozveme opět na Šumavu. Na rozdíl od předrevoluční doby můžete dnes bez problémů navštívit okolí Stožce, zvláště známou Stožeckou kapli. Také prales v okolí Stožecké skály má fotografům přírody co nabídnout.

   2
 • Velebit aneb Chorvatsko není jen moře

  Na území Chorvatska se kromě rekreace u moře můžete věnovat také turistice. Na jaře 2001 vyrazil Saša Krško s expedičním týmem na výpravu s cílem prozkoumat pohoří Velebit. Měli zde možnost obdivovat krásné štíty, výhledy, údolí a louky plné kytiček. Narazili však také na pozůstatky války.

   0
 • Galície

  Většina zemí Evropské unie vypadá ve srovnání s našimi kraji a hlavně s kraji na východ od nás velmi konsolidovaně, někdy až nudně. Přemek Kaňok nás tentokrát zavede do Galície - kraje na západní výspě Španělska. Je to fotografický ráj pro Vás, kteří se chcete svými záběry vrátit trochu do minulosti.

   2