• Galície

  Většina zemí Evropské unie vypadá ve srovnání s našimi kraji a hlavně s kraji na východ od nás velmi konsolidovaně, někdy až nudně. Přemek Kaňok nás tentokrát zavede do Galície - kraje na západní výspě Španělska. Je to fotografický ráj pro Vás, kteří se chcete svými záběry vrátit trochu do minulosti.

   2
 • Zimní fotografování sobů

  David Roj navštívil v únoru letošního roku s expedicí sponzorovanou známou Finlandia vodkou Finsko. Jedním z cílů bylo fotografování sobů v prostředí severské zimy. O jeho zkušenostech si přečtěte v následujícím článku.

   1
 • Podkarpatská Rus 1.díl

  O Podkarpatské Rusi těžko hovořit. Tahle země se musí zažít. Má svou chuť, svou vůni, jedinečnou hudební kulisu, kterou nepřetržitě vyhrává větrný orchestr v korunách rozložitých buků. Má svou všudypřítomnou poezii. Poezii beze slov. Slyší ji a vnímá jen ten, kdo umí zapomenout na tíhu velkoměst a zbytečnosti všedního dne rádoby civilizovaného člověka. Má své lidi. Tvrdé a pracovité, ale bodré horaly. Tato země má svou duši.

   6
 • Výstup na Piz Bernina

  Piz Bernina je se svými 4049 metry jedinou čtyřtisícovkou východních Alp. Leží na hranici mezi Itálií a Švýcarskem. Jedná se o malou, ale významnou horskou skupinu se značným zaledněním. Turisty a horolezce láká nejen výstup na hlavní vrchol, ale také velice zajímavý hřebínek Piz Palű (3905 m). Tato exponovaná cesta zaujala i nás.

   2
 • Fotografování pod vodou, 5.část

  Kompaktní fotoaparát není určitě nejkvalitnější cestou pro fotografování pod vodou. Je ale relativně levný. Autor článku René Wiedeman píše o svých zkušenostech s Canonem AS1 při fotografování v korálových útesech u pobřeží Venezuely. Z fotografií lze posoudit, jaké jsou asi možnosti kompaktů tohoto typu.

   1
 • Hory, prales a pláže, 4.část

  Ve Venezuele najdete jednu z nejdelších lanovek světa. Nachází se v Meridě a míří na čtyřtisícovku Mt. Humbolt. V článku se dočtete i o našich zážitcích s koupáním v několikametrových vlnách Karibiku a navštívíte s námi pralesní Národní park Henri Pittiera. A pak ještě hlavní město Caracas a domů.....

   0
 • Vodopády Salto Angel, 3.část

  Venezuela je známa stolovými horami, které se tyčí nad tropickými pralesy. Mají zcela jiné rostlinstvo a živočichy díky odlišnému klimatu danému rozdílem jednoho kilometru v nadmořské výšce. Vodopády Salto Angel jsou nejvyššími vodopády světa. Padají z jedné z těchto plošin. Na ni jsme se bohužel nedostali.

   0
 • Orinoko, 2.část

  Orinoko je jihoamerický veletok protékající tropickými pralesy. Nenarazili jsme zde sice na anakondy a piraně, ale při fotografování jedovatých sklípkanů jsem byl docela nervózní. Oblast, kterou jsme navštívili, je obývaná Indiány kmene Warao. Byli velmi přátelští. Povedlo se mi zde několik portrétů.

   0
 • Venezuela 2000 - obecně, 1.část

  Venezuela je zemí, kde najdete vše: obrovské deštné pralesy, vysoké hory i nádherná korálová moře. V prvním dílu cestopisu Reného Wiedemana najdete všechny základní informace nutné pro cestování v této zemi. Venezuela je španělsky mluvící země. To může být jednou z hlavních bariér pro našince s angličtinou. Součástí všech dílů je množství fotografií autora.

   0
 • Turecko: skalní chrámy Kappadokie

  Skalní chrámy Kappadokie, pohoří Taurus a všudypřítomné pozůstatky římských měst uchvátí každého kdo překročí Bosporskou úžinu a vydá se do vnitrozemí rozlehlého Turecka. Pro ty, kdo se rozhodují jak prožít dovolenou i pro ty, kdo už mají sbaleno a letenku do Ankary v kapse, přinášíme několik postřehů a tipů…

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace