Test OLYMPUS mju 750 Digital

Fotoaparát OLYMPUS mju 750 Digital překvapí rozměry, optikou, čipem a kvalitní duální stabilizací. Můžeme jej charakterizovat jako voděodolný, sedmimegapixelový s pětinásobným optickým zoomem, s mechanicko - elektronickou stabilizací a velkým 2,5“ (6,4cm) displejem, vybavený českým menu.

Úvod

Barevné varianty

Stříbrný OLYMPUS mju 750 Digital mně zapůjčila firma Olympus C&S s.r.o. Základní balení kromě fotoaparátu obsahuje: řemínek, USB kabel, A/V kabel, nabíječku + nabíjecí baterii, CD s programem OLYMPUS MASTER, český návod k použití a záruční kartu. Návod je velmi přehledný, celkem jednoduchý, poskytuje dost informací o použití a možnostech fotoaparátu. V době testování se pohybovala cena fotoaparátu pod hranicí 11500,– Kč.

Konstrukce

Olympus mju 750 zepředu Olympus mju 750 zezadu
Olympus mju 750 shora Olympus mju 750 zdola
Olympus mju 750 zleva Olympus mju 750 zprava
Olympus mju 750 shora zapnutý Olympus mju 750 zleva zapnutý

Tělo

Zapůjčený OLYMPUS mju 750 Digital je celokovový, povrchově upravený stříbrným eloxováním. Ještě je vyráběn v barvě černé. V cizině se můžeme též setkat s označením OLYMPUS Stylus 750. Fotoaparát má ergonomický, velmi tenký, klínovitý tvar se zaoblenými rohy. Jeho tenké tělo umožňuje dostatečné uchopení a snadné ovládání pro pravou ruku. Ovládací prvky jsou zredukovány na minimum. Na horní stěně jsou tlačítka „ZAP/VYP“, „SPOUŠŤ“ a „STABILIZACE“. Na zadní stěně fotoaparátu, vpravo od displeje, je kolébka ovládání zoomu a pod ní kruhový volič režimů s indikační kontrolkou. Pod tímto voličem je zajímavě řešený kžížový ovladač s potvrzovacím tl. „OK“ a se čtyřmi vloženými sníženými tlačítky ovládání „MENU“, „DISPLEJE“, „PŘÍMÉHO TISKU“ a „NULOVÁNÍ“. Na samotném křížovém voliči je vyvedena přímá volba funkcí: „MAKRA“, „KOREKCÍ“, „BLESKU“ a „SAMOSPOUŠTĚ“. Ovládání tohoto voliče mně působilo časté problémy s náhodným namáčknutím nechtěné funkce. Prostě je už těch tlačítek na tak malém prostoru mnoho a musí se mačkat opatrně. Pod pravou rukou je umístěn krytý prostor se sdruženým konektorem pro přopijení jak USB konektoru, tak A/V konektoru. Na spodní stěně má OLYMPUS mju 750 kromě stativového závitu, krytý prostor pro Li-Ion akumulátor Li-42B a paměťovou xD kartu (je možné využít i 17 MB vnitřní paměť). Jsou zde též vylisované „nožičky“, umožňující opřít fotoaparát o rovnou plochu. Přední stěně vévodí kompaktní optika, zpuštěný blesk a otvor mikrofonu. OLYMPUS mju 750 je kapesní fotoaparát pro stálé nošení. Odpovídají tomu i rozměry: 96mm x 54mm x 24,3mm a hmotnost: 120g pouze tělo, 138 g včetně akumulátoru a SD karty.

Hmotnost Velikost dotoaparátu
Olympus mju 750 spoušť Olympus mju 750 ovládání
Olympus mju 750 USB, TV Olympus mju 750 baterie a karty
Olympus mju 750 příslušenství

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Jak vybrat objektiv: f/4 nebo f/2,8
Jak vybrat objektiv:  f/4 nebo f/2,8

Mezi se­to­vými zo­o­mo­vými ob­jek­tivy pro za­čí­na­jící fo­to­grafy a pro­fe­si­o­nál­ními ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/2,8 v ce­lém roz­sahu leží zo­o­mové ob­jek­tivy ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/4 rov­něž v ce­lém roz­sahu. Jsou lehčí a lev­nější. Není to pří­liš velký kom­pro­mis?

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram