Novinka: Sony FE 24-50 mm f/2.8 G

Společnost Sony, přední světový výrobce digitálních zobrazovacích zařízení, dnes oznámila uvedení nového objektivu pro full-framová zařízení Alpha s bajonetem typu E-mount – standardní zoomový objektiv FE 24-50mm F2.8G. Tento objektiv je nejmenším a nejlehčím objektivem s maximální světelností F2,8 v celém rozsahu zoomu na světě , který nabízí vynikající kvalitu obrazu, rychlé a přesné ostření a působivý bokeh.

Hlavní přednosti

  • Kompaktní a lehký design: Objektiv má průměr filtru  67 mm, maximální průměr 74,8 mm, délku 92,3 mm a hmotnost přibližně 440 g, což je ideální pro cestovní a každodenní fotografii.
  • Vysoké rozlišení a bokeh: Objektiv využívá čtyři asférické členy a dva ED členy (Extra low Dispersion) pro potlačení chromatické aberace a zajištění ostrých a detailních snímků od středu až po okraje. Kruhová clona s 11 lamelami spolu s potlačenou sférickou aberací vytváří krásný, jemný bokeh, typický pro objektivy řady G.
  • Široký rozsah zoomu: Objektiv pokrývá ohniskové vzdálenosti 24 mm až 50 mm, což je univerzální rozsah pro různé typy fotografií, jako jsou krajiny, portréty, architektura nebo street photography. Minimální ostřící vzdálenost je na širokém konci 19 cm (AF), což umožňuje i makro snímky s maximálním zvětšením 0,30× (AF).
  • Rychlé a přesné ostření: Objektiv je poháněn dvěma lineárními motory, které zajišťují vysokorychlostní, vysoce přesné a tiché ostření. Objektiv podporuje vysokorychlostní sériové snímání se sledováním AF/AE až do rychlosti 120 snímků za sekundu při použití s fotoaparátem Alpha 9 III. Objektiv také nabízí vynikající výkon při natáčení videa, jako je sledování AF pro záznam videa s vysokou snímkovou frekvencí 4K 120p nebo FHD 240p, stabilizaci obrazu Active Mode pro stabilní snímání za chůze, kompatibilitu s funkcí těl fotoaparátů pro redukci dýchání a intuitivní manuální ostření s lineární odezvou.

Dostupnost a cena

Objektiv Sony FE 24–50mm F2.8G bude dostupný v České republice od května 2024 za doporučenou maloobchodní cenu 31 990 Kč. 

Ukázkové fotografie

Produktové video od společnosti Sony:

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Jak funguje režim vysokého rozlišení
Jak funguje režim vysokého rozlišení

40 mo­delů fo­to­a­pa­rátů dnes ge­ne­ruje fo­to­gra­fie s vy­so­kým roz­li­še­ním (high re­so­lu­tion mode) ty­picky 4× vět­ším, než je roz­li­šení vlast­ního sen­soru. Pa­na­so­nic Lu­mix 5S II tak zvýší množ­ství pi­xelů z 24Mpix na 96Mpix. Re­žim vy­so­kého roz­li­šení u Pa­na­so­nic Lu­mix 5S II jsem vy­zkou­šel na Šu­mavě při fo­to­gra­fo­vání hor­ského po­toka dlou­hými časy, kra­jiny krát­kým te­le­ob­jek­ti­vem a rysa os­t­ro­vida krát­kou ex­po­zicí.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram