NIKKOR Z 135MM f/1.8 S PLENA

Společnost Nikon představuje nový objektiv NIKKOR Z 135 mm f/1.8 S Plena, který posouvá excelentní optiku řady S na novou úroveň. Tento vysoce kvalitní objektiv pro formát FX nabízí dokonalou reprodukci neostrých částí obrazu (bokeh) a umožňuje náročným fotografům vytvářet impresivní snímky s hloukým uměleckým výrazem v různých žánrech, jako je tvůrčí fotografie, portréty, móda a příroda.

Klíčovým znakem objektivu Plena je jeho vynikající optický výkon. Díky bajonetu Nikon Z s velkým průměrem má tento objektiv možnost využít nové konstrukční přístupy a dokáže poskytovat kruhovou reprodukci neostrých bodů až do krajů obrazu. S ohniskovou vzdáleností 135 mm a kompresí perspektivy umožňuje vytvořit výrazné oddělení objektu od pozadí. Dokonce i při plně otevřené cloně lze zachytit jemné detaily s ostrým hlavním objektem a nádherným bokehem  na pozadí.

Objektiv Plena dosahuje nejlepšího obrazového výkonu ze všech objektivů řady S a překonává ostatní objektivy s hodnotou f/1,8 díky vysokému perifernímu jasu. Díky 11lamelové kruhové cloně a složité optické konstrukci jsou eliminovány optické nedostatky a vinětace se téměř neprojevují. Dokonce i bodové světelné zdroje, jako jsou hvězdy a pouliční osvětlení, jsou reprodukovány kruhově a ostře i při plně otevřené cloně, a neostré body v protisvětle jsou čisté bez jakýchkoli anomálií.

Kromě toho objektiv Plena nabízí rychlé a přesné automatické zaostřování, což umožňuje plynulou práci i při použití plně otevřené clony a krátké hloubce ostrosti. S nízkou hmotností a možností přizpůsobení ovládacích prvků je objektiv Plena snadno ovladatelný, ať už fotíte z ruky nebo na stativu.

Klíčové vlastností objektivu NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

Perfektní reprodukce neostrých oblastí (bokeh): Dokonale kulatá reprodukce neostrých bodů až do krajů záběru, bez dvojitých kontur a zkreslení typu „kočičího oka“ nebo výrazných barevných obrysů a vinětace.

Mistrovská optická konstrukce: Objektiv disponuje 11 lamelovou kruhovou clonou a optickou konstrukcí obsahující 16 čoček v 14 skupinách, což efektivně minimalizuje jevy jako ohyb světla, sagitální koma a otvorové vady. Vysoká kvalita optiky zahrnuje Nikon SR sklo a asférický optický prvek.

Vynikající zobrazení: Bez ohledu na clonu (f/1.8 nebo zavřenou), snímky vynikají perfektním ostřím detailů s jemným rozostřením v předním a zadním plánu. Barevná reprodukce a kontrast jsou vynikající i v oblastech s vysokým kontrastem.

Dobré periferní osvětlení i při f/1.8: Světelnost zůstává vyrovnaná po celém záběrovém poli, aniž by docházelo ke ztrátě světla na okrajích, dokonce i při plně otevřené cloně.

Efektivní antireflexní vrstvy a kontrola protisvětla: Exkluzivní antireflexní vrstvy Nikon Meso Amorphous Coat a ARNEO potlačují odrazy a negativní vliv parazitního světla ze všech směrů.

Rychlé a přesné automatické zaostřování: Plena objektiv nabízí rychlé a tišší zaostřování na různé vzdálenosti od nejbližšího zaostření až po nekonečno, s nejkratší zaostřitelnou vzdáleností pouhých 0,82 metru.

Kvalitní konstrukce řady S: Objektiv má vyvážený design a je vyrobený z odolného, zároveň lehkého kovu s vygravírovaným označením Plena.

Jednoduché ovládání: Dvě tlačítka L-fn jsou ergonomicky umístěna pro pohodlné fotografování jak na šířku, tak na výšku. Zaostřovací kroužek s výraznými rýhami nabízí optimální tvar pro pohodlné ovládání.

Navrženo pro terénní použití: Široké těsnění kolem spojů a tlačítek a gumový těsnicí kroužek okolo upevňovacího bajonetu chrání objektiv před prachem, nečistotami a vlhkostí.

Filtrový závit o průměru 82 mm: Objektiv NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena umožňuje použití stejných 82mm šroubovacích filtrů jako objektivy řady S s clonou f/1.2.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Jak vybrat objektiv: f/4 nebo f/2,8
Jak vybrat objektiv:  f/4 nebo f/2,8

Mezi se­to­vými zo­o­mo­vými ob­jek­tivy pro za­čí­na­jící fo­to­grafy a pro­fe­si­o­nál­ními ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/2,8 v ce­lém roz­sahu leží zo­o­mové ob­jek­tivy ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/4 rov­něž v ce­lém roz­sahu. Jsou lehčí a lev­nější. Není to pří­liš velký kom­pro­mis?

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram