Pozvánka na 13. Šumavský FotoMaraton

Už 16. září proběhne v Kine Sušice (Příkopy 178, Sušice) již 13. ročník Šumavského FotoMaratonu. Cena startovného je 200 Kč. Jako každý rok se budete moct těšit nejen na účast v populární fotografické soutěži, ale také na doprovodný program v podobě Šumavského festivalu pro fotografy a cestovatele!

Rádi bychom Vás pozvali na 13. Šumavský FotoMaraton, který se bude poprvé konat v Kině Sušice. A o co vlastně jde? FotoMaraton je celosvětově oblíbená fotografická soutěž pro širokou veřejnost. Úkolem soutěžících je nafotit za 5 hodin 5 témat v zadaném pořadí. Fotografie se nesmí upravovat a je povoleno fotografovat pouze ve formátu JPEG. Šumavský FotoMaraton je letos součástí Šumavského fotografického festivalu. Vstupenky a workshopy můžete kupovat ZDE.

Časový harmonogram

8:00  Start
8:00 – 11:00 Registrace účastníků, zadání úkolů
11:00 – 14:00 Odevzdání úkolů
16:30 Vyhlášení vítězů, předání cen z rukou Roberta Vano

Místo konání

Oproti předchozím ročníkům se ten letošní bude startovat z malebného městečka Sušice. Konkrétním místem pro náš star je Kino Sušice (Příkopy 178, Sušice). V prostoru kina se můžete také těšit na doprovodný program v podobě Šumav­ského festivalu pro fotografy a cestovatele. Po skončení fotomaratonu si můžete dopřát relax v kavárně přímo v kině, nebo využit volný čas a zúčastnit se jediněčných fotografických wor­kshopů a inspirujících přednášek.

Pravidla

Jako první snímek je třeba vyfotit své registrační číslo. Po startu akce má každý 5 hodin k nafocení snímků dle zadání. Při fotografování je nutné dodržet pořadí, v němž jsou témata vypsaná. Je třeba si donést vlastní fotoaparát s nabitou baterií a také mít vlastní paměťovou kartu. Snímky se fotí do formátu JPEG. Upravovat jakkoli fotografie v počítači je v průběhu soutěže zakázáno. Při odevzdávání soutěžních snímků musí jejich počet i pořadí odpovídat zadání (jako nultý snímek je registrační číslo). Soutěžní fotografie je možné odevzdávatdo 14:00.

Kompletní pravidla najdete ZDE.

Výherce minulého ročníku – Andrea NěmcováHra

Kontrast

Proud

Miláček

Malý, velký

Fotka s Mistrem Robertem Vano

Budeme se těšit na všechny, kteří rádi otestují své fotografické dovednosti a v sobotu 16.9. za námi do Sušice dorazí!

Pořadatelé

Šumavský FotoMaraton je letos součástí Šumavského fotografického festivalu. Vstupenky a workshopy můžete kupovat ZDE.     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Jak vybrat objektiv: f/4 nebo f/2,8
Jak vybrat objektiv:  f/4 nebo f/2,8

Mezi se­to­vými zo­o­mo­vými ob­jek­tivy pro za­čí­na­jící fo­to­grafy a pro­fe­si­o­nál­ními ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/2,8 v ce­lém roz­sahu leží zo­o­mové ob­jek­tivy ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/4 rov­něž v ce­lém roz­sahu. Jsou lehčí a lev­nější. Není to pří­liš velký kom­pro­mis?

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram