Dubnové FotoVideo: rozhovor s Barborou Reichovou nebo Václavem Špetlíkem

V dalším vydání časopisu FotoVideo je opět pěkná fotografická všehochuť. Najdete tu nadějné mladé fotografy.  Určitě zaujme rozhovor se sportovní fotografkou Barborou Reichovou, která mimo jiné fotila na Olympiádě v Pekingu a vidět její fotografie a poslechnout si přednášku můžete na Setkání fotografů v sobotu 23.dubna.

Jedno z velkých témat tohoto vydání je krajina. Autorsky i technicky. Hned v úvodu si prohlédněte práce Václava Špetlíka, vítěze předminulého ročníku Fotografa roku i dokonalého krajináře. Jeho fotografické obrazy jsou velkými příběhy. 

Další rozhovor si můžete přečíst se sportovní fotografkou Barborou Reichovou. Její dokonalé sportovní záběry z nedávno proběhlé olympiády následují můžete vidět naživo i na Setkání fotografů v sobotu 23. dubna. Barbora tentokrát umožnila nahlédnout do jejího sportovně fotografického deníku!

Kromě těchto dvou rozhovorů v tomto vydání najdete taky nadějné mladé fotografy. 

V zadní části pak pro změnu najdete nejno­vějších přírůstky v oblasti „dlouhých skel“, kterými lze nejen krajinu, ale i výše uvedený sport a taky wildlife fotit. 

Ale nejen sportem, mládím a krajinou živ je člověk-fotograf! V tomto vydání vás současně i rádi zveme na zajímavé výstavy, nechybí recenze knihy, kterou doporučujeme každému fotografovi, který si své snímky hodlá tisknout.  Dále nabídku fotopůjčovny, analogovou školu, která představuje filmové fotoaparáty s českými kořeny, FotoPoradnu s radami, jak vybírat makroobjektiv a další a další inspirativní, technické, a hlavně praktické články.

Opět si nezapomeňte prohlédnout některá z vybraných videí, která jsou v článcích nabízena formou QR kódu. Přehrajte si je pomocí čtečky instalované na vašem chytrém telefonu!

Upozorňujeme na aktuální téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku: 

SPORT JE NÁŠ – má uzávěrku 30. 04. 2022

Pohyb a jeho zachycení řešili už ve svých jeskynních malbách lidé v pravěku, jak jste na tom vy?

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Vybíráme z obsahu dubnového vydání:

ROZHOVOR S FOTOGRAFEM ROKU 2020

Václav Špetlík a jeho perfektní krajiny, které jsou krásnými fotoobrazy. 

ROZHOVOR: Z DENÍKU OLYMPIJSKÉ FOTOGRAFKY

Barbora Reichová fotila a zaznamenávala v Pekingu a my vybírali.

SOUTĚŽ: MLADÁ FOTOGRAFIE VÍTĚZÍ U6 PODESÁTÉ

Vyhlášení výsledků 10. ročníku tradiční soutěže PHOTOCONTEST.

PRAXE: CORINA, MEOPTA, MIKROMA NEBO FLEXARET?

Hledáme a nacházíme krásné analogové fotoaparáty s českými kořeny.

PRAXE: FOTOPORADNA RADÍ A INFORMUJE

Dilema, které řešíme za vás! Jaký objektiv si vybrat pro makrofotografii?

FOTOGRAF ROKU: VÍME, KDO VYHRÁL VE 4. TÉMA

Portrét je o lidech a soutěžící si dali záležet…

Nové dárky k předplatnému FotoVideo!

Vyberte si hodnotný poukaz na čištění čipu, dámskou kabelku, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejů, batoh, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Co takhle celoroční předplatné sofrware ZONER nebo poukaz na zdarma stahování na Ulož.to? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou vždy v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si: http://www.ifotovideo.cz/…/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 80 % jeho normální, prodejní ceny.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Full-frame formát
Full-frame formát

Full-frame fo­to­a­pa­ráty jsou v sou­čas­nosti do­stup­nější, než kdy dříve a téměř všichni vý­robci ně­jaké ve svém port­fo­liu mají. Má dnes smysl po­u­ží­vat něco ji­ného, nebo je zkrátka full-frame krá­lem fo­to­tech­niky a pře­mýš­let nad men­šími či vět­šími sen­zory už ztra­tilo pro vět­šinu fo­to­grafů cenu? A proč se tomu vlastně říká „full-frame“? Zjis­títe v článku.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram