Březnové FotoVideo: rozhovor s Davidem Neffem nebo průvodce Analogovými foťáky

Březnové FotoVideo vznikalo v počátcích ještě tmavého února, ale jaro je z něj už přeci jenom cítit. Témata fotograficky závažná střídají romantické příběhy, černobílá si konkuruje s barevnou. Krom toho je březnové vydání plné rozhovorů a užitečných rad.

Tentokrát si v úvodu přečtete osmi stránkový rozhovor s Davidem Neffem, jehož odpovědi jsou plné zkušeností a jasných názorů, se kterými třeba i někdo nemusí zase až tak souhlasit. David, ale ví, o čem mluví. Přečtěte si o zkušenostech profesionálního fotografa, už dlouho jsme tak velký a zajímavý rozhovor ve FotoVideo neměli.

Z té krásnější fotografující poloviny v novém vydání pak najdete rozhovor s Janinou Foldynovou, ženou s fantastickým a velmi milým pohledem na svět, ženou krásnou a láskyplnou, která své pocity dokáže vkládat do nádherných obrazů. Mimo to byla vítězkou minulého ročníku Fotografa roku. Zkuste tedy posoudit náš výběr z její fotografické tvorby a přečtěte si, co o sobě prozradila.

Další osobností tohoto vydání je určitě Jakub Cejpek. Tentokrát nejen jako vysokohorský fotograf. Jakub má zkušenosti a umí poradit. Jeho rad můžete využít teď i Vy! Jakub v tomto vydání sepsal svým autentickým způsobem patnáct tipů pro focení v horách, které se ale hodí nejen krajinářům a vysokohorským turistům. Odpovědi v jeho článku tak najdou i milovníci dalších fotografických žán­rů.

Jste soutěživí?

Prohlédněte si tedy ještě v první polovině tohoto vydání, jak dopadla jedna z možná i vámi oblíbených soutěží ve svém minulém ročníku a jaká jsou její témata letos. Vítězné fotografie k tomu samozřejmě patří.

Chcete se dále fotograficky vzdělávat?

V praktické části březnového vydání najdete řadu tipů. Zajímavých a nápaditých fotografů je v Česku celá řada. A právě na ně se zaměřuje seriál Jak fotí, který najdete na YouTube kanálu Centra FotoŠkoda.

Víte, kde hledat manuály k filmovým fotoaparátům?

Přečtěte si naší pravidelnou Analogovou školu a budete mít jasno. Navíc ve FotoPoradně si děláte pořádek v tom, jaké USB konektory vlastně existují, a že ty jejich přenosové rychlosti opravdu nejsou stejné….

Je toho v tomto vydání ještě mnohem víc! Tak neváhejte! Bude tu s námi jen celý březen!

Nezapomeňte si prohlédnout některá z vybraných videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Přehrajte si je pomocí čtečky instalované na vašem chytrém telefonu!

Upozorňujeme na aktuální téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Dětský svět – má uzávěrku 27. 03. 2022

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Vyberte si z obsahu březnového vydání například:

ROZHOVOR: DAVID NEFF O ŽIVOTNÍ ZMĚNĚ

Žádné fotografické téma nemá být tabu říká v obsáhlém rozhovoru o životní kariéře

FOTOESEJ: KAROLÍNA ZÍTKOVÁ – ŽIVOT S ASUSTENCÍ

Host VERUM PHOTO o životě kvadruplegiků v nádherných fotografiích

ROZHOVOR: JANINA FOLDYNOVÁ A JEJÍ DĚTI

Bez soutěže Fotograf roku bych některá témata nefotila, říká loňská vítězka

PRAXE: FOTOGRAFICKÉ VZDĚLÁVÁNÍ NA VIDEU

Inspirujte se ve videích a vzdělávejte se i z domova a můžete pravidelně

PRAXE: NAŠE FOTOPORADNA RADÍ A INSPIRUJE

Vyznejte se v USB! Rychlosti a konektory nejsou totéž a je dobré si je neplést!

TECHNIKA: BORIS STOJANOV – LAOWA PŘEDSTAVUJE

Laowa Argus 45 mm F / 0,95 FF v rozsáhlém testu mistra

Dárek k předplatnému FotoVideo se vám určitě vyplatí!

S předplatným časopisu FotoVideo získáte další nové dárky. Chcete fotografickou knihu, batoh, kartu, poukázku na workshop? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, knihu fotoesejů, nebo celoroční předplatné sofrware ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou vždy v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/…/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 80 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. 

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Full-frame formát
Full-frame formát

Full-frame fo­to­a­pa­ráty jsou v sou­čas­nosti do­stup­nější, než kdy dříve a téměř všichni vý­robci ně­jaké ve svém port­fo­liu mají. Má dnes smysl po­u­ží­vat něco ji­ného, nebo je zkrátka full-frame krá­lem fo­to­tech­niky a pře­mýš­let nad men­šími či vět­šími sen­zory už ztra­tilo pro vět­šinu fo­to­grafů cenu? A proč se tomu vlastně říká „full-frame“? Zjis­títe v článku.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram