Panasonic představil nový lehký objektiv LUMIX S 35 mm F1,8 (S-S35)

Praha, 9. 11. 2021 - Společnost Panasonic představila nový reportážní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností LUMIX S 35 mm F1,8 (S-S35), který je již čtvrtým přírůstkem do řady objektivů s vysokou světelností F1,8 s bajonetem L-Mount. 

Celkem čtyři objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností a světelností F1,8 pro fotoaparáty řady LUMIX S mají stejnou velikost a rozložení ovládacích prvků, což nabízí praktické výhody při užívání. Což usnadňuje práci například s gimbalem. Objektivy můžete rychle vyměňovat s minimálním nastavením připojených převodů. Díky společnému charakteru kresby používání značně urychluje celkový workflow v produkci i postprodukci. A stejný průměr filtrového závitu umožňuje pro tyto objektivy sdílet společnou sadu filtrů.

Objektiv LUMIX S 35 mm F1,8 se skládá z jedenácti členů v devíti skupinách, včetně tří asférických čoček a tří čoček ED (Extra-Low Dispersion). Použití tří asférických čoček je zárukou skvělé kresby a docílení úžasného bokeh efektu, což jsou společné výhody všech objektivů řady F1,8. Je vhodný pro všechny situace od krajin až po „street“ momentky. ED čočky a UED objektiv účinně potlačují chromatickou aberaci.

Objektiv LUMIX S 35 mm F1,8 má plynulý a tichý chod. Můžete pracovat s vysokorychlostním a vysoce přesným kontrastním systémem automatického zaostřování i se snímačem s maximální rychlostí 240 snímků za sekundu. Při nelineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně rychlosti otáčení zaostřovacího kroužku, zatímco při lineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně úhlu otáčení zaostřovacího kroužku. Citlivost ostření lze zvolit v rozsahu 90 až 360 stupňů po 30 stupních, aby bylo možné nastavit požadovaný způsob ostření.

LUMIX S 35 mm F1,8 vyniká také při záznamu videa díky mechanismu, který potlačuje tzv. focus breathing, tj. malé změny ohniskové vzdálenosti tzv. dýchání obrazu při ostření, což byl fatální problém všech výměnných objektivů určených pro fotografování. 

Novinka má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost přibližně 295 g a vyznačuje se mobilitou, která se hodí k Lumix S5. Robustní konstrukce odolná proti prachu, nebo špíně a vydrží použití v náročných podmínkách i při teplotě –10 stupňů pod nulou. Objektiv má kruhovou irisovou clonu s 9 lamelami a průměr závitu pro nasazení filtru 67 mm.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Přehledně: Nejlepší zrcadlovky
Přehledně: Nejlepší zrcadlovky

Ne­pře­berné množ­ství růz­ných mo­delů di­gi­tál­ních zr­ca­dlo­vek na­jdeme na čes­kém trhu, na­víc s často ne­pří­liš pře­hled­ným zna­če­ním. Po­tom se vý­robci ne­mo­hou di­vit, když zá­kaz­ník nemá po­nětí, jaká DSLR je pro něj ide­ální. Proto při­chá­zíme s pře­hle­dem, který při­nese světlo a po­může Vám s vý­bě­rem zr­ca­dlovky. Člá­nek je v říjnu 2021 ak­tu­a­li­zo­ván.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram