Olympus se mění na OM System

Praha, 27. října 2021 – OM Digital Solutions, nový majitel fotografické divize Olympus, představuje novou značku OM SYSTEM. Značku, která obsáhne všechny bezzrcadlovky a objektivy, dále kompaktní digitální fotoaparáty, audio záznamníky a dalekohledy od značky Olympus. Zároveň s novou značkou OM System oznámil, že v současné době vyvíjí nový fotoaparát s výměnnými objektivy standardu Micro Four Thirds, který bude ztělesněním filozofie značky OM SYSTEM a posune fotografii opět o stupínek výše.

Je to už více než 80 let, od uvedení prvního fotoaparátu značky Olympus. Během éry filmových fotoaparátů dosáhl Olympus kompaktního a lehkého designu se zrcadlovkami řady OM. V digitální době zůstával a zůstává Olympus této tradici a filozofii OM věrný a nadále vyvíjí techniku, která je kompaktní a lehká, ideální pro dlouhodobé nošení na cestách a kdekoliv v terénu. 

Je to ale také rok od prodeje dlouhodobě ztrátové foto divize Olympusu firmě OM Digital Solutions. Poslední rok proto fotografická komunita napjatě očekávala, jak to „s Olympusem“ dopadne. 

Teď dochází k přejmenování společnosti na OM Systems. Nový vlastník současně oznámil i vývoj nového fotoaparátu s vý­měnnými objektivy standardu Micro Four Thirds, které tím pádem budou kom­patibilní se všemi dosud vyráběnými „skly“. Pro zákazníky by se nemělo nic měnit, jedná se o změnu spíš formální a to v názvu produktů. Nové fotoaparáty a objektivy s logy Olympusu budeme tedy potkávat ještě několik let.

Jako první výrobek představil OM System minulý týden objektiv M.Zuiko Digital ED 20 mm (ekv.40mm) F1.4 PRO postavený na standardu Micro Four Thirds. Začátek prodeje je naplánován na konec listopadu 2021. 

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Přehledně: Nejlepší zrcadlovky
Přehledně: Nejlepší zrcadlovky

Ne­pře­berné množ­ství růz­ných mo­delů di­gi­tál­ních zr­ca­dlo­vek na­jdeme na čes­kém trhu, na­víc s často ne­pří­liš pře­hled­ným zna­če­ním. Po­tom se vý­robci ne­mo­hou di­vit, když zá­kaz­ník nemá po­nětí, jaká DSLR je pro něj ide­ální. Proto při­chá­zíme s pře­hle­dem, který při­nese světlo a po­může Vám s vý­bě­rem zr­ca­dlovky. Člá­nek je v říjnu 2021 ak­tu­a­li­zo­ván.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram