Jak proběhl festival Setkání fotografů 2021

V sobotu 16. října 2021 proběhl již 32. ročník oblíbeného festivalu pro všechny milovníky fotografie, a to Setkání fotografů. Každoročně je tak připraven bohatý program plný různých přednášek na témata napříč všemi obory fotografie a nejen to. Ti, kteří se chtějí dále vzdělávat, mohou navštívit nějaký z připravených workshopů, kde si kromě teorie vše vyzkouší i v praxi. Domů pak odchází s novými krásnými snímky. Jak celá událost probíhala, se podívejte níže.

V sobotu 16. října 2021 proběhl již 32. ročník oblíbeného festivalu pro všechny milovníky fotografie, a to Setkání fotografů. A tak, po dvouleté pauze, prostory v KC Zahrada na Chodově opět ožily fotografií.


Počasí v sobotu přálo, a fotografové nebyli jen ve vnitřních prostorách, ale závěrky cvakaly i v okolním sídlišti. Kdo dorazil, mohl si zafotit na jednom z devatenácti workshopů, poslechnout přednášku doplněnou krásnými fotografiemi profesionálů, seznámit se s novinkami ve fotografickém světě od našich předních specialistů, soutěžit o zajímavé ceny nebo si nechat zdarma vyčistit svůj senzor Canon. Těžko byste u nás hledali událost s větší koncentrací fotografů, než je právě Setkání fotografů. Pro připomenutí – Setkání fotografů je celorepublikový festival pro všechny, kteří rádi fotí a chtějí se ve fotografii posouvat dál. 

Letošní rok byl ve znamení Olympijských her v Tokiu, a proto zde nechyběla přednáška se spoustou krásných snímků fotografky českého olympijského týmu Báry Reichové, jedné z nejvýznamnějších sportovních fotografek u nás. Neméně zajímavé bylo povídání Luďka Šiply o fotogra­fování na Paralympiádě, které není vůbec procházkou růžovou zahradou. Luděk nám dovolil  nahlédnout do zákulisí fotografování největší sportovní akce. Velké popularitě se těšily snímky Andreje Macenauera, na kterých vysvětlil, jak fotografovat noční krajinu a vesmírné objekty běžnými fotoaparáty. Setkat jste se mohli rovněž s portrétními fotografkami Mili Kosinovou a Bárou Biňovcovou, krajináři Danielem Svobodou, Martinem Dolinským či wildlife fotografem Liborem Vaicenbacherem. Velký sál pak ve večerních hodinách ukončil akci přednáškou o Grónsku ces­tovatele Jiří­ho Sourala .  

Kompletní program zde.

Na své si ale přišli i milovníci nejnovější fototechniky. Již tradičně jste se mohli zastavit a prohlédnout si fotoaparáty a objektivy u generálních partnerů společností  Canon, Nikon So­ny. Mohli jste si vyzkoušet objektivy Samyang (Focus Nordic) či Tamron (Pen­ta). Tamron zde prezentoval své tři nové objektivy. EIZO vystavilo a ukazovalo možnosti nejnovějších monitorů určených pro fotografy. A účastnili se i odborníci z Fomei. Získat radu, jaký si vybrat stativ, bylo tentokrát možné na více místech, nově u Manfrotto nebo LeofotoMa­jitelé fotoaparátů Canon mohli tradičně po předchozí registraci navštívit a využít služeb pracoviště Canon Professional Services, kde si i mimo to každý mohl nechat vytisknout své oblíbené snímky.

Tradičně se velké oblibě těšily workshopy zaměřené na portrét, akt a glamour. A tak se v online registraci tentokrát doslova strhl o ně boj. Fototografové jako Kamil Varga, Jan Tichý, Filip Barták, Michal Tvrdík, Monika Kleinová, Bára Biňovcová, Mili Kosinová, Pavel Bokr měli sály nabité a závěrky jen cvakaly. 

Kdo nestihl zakoupit workshop, ten si mohl na akci zafotit také! Kde? Novinkou letošního Setkání fotografů byla Tamron stage, pro účastníky akce zdarma. V sále Tamronu celý den probíhal workshop Glamour pod vedením fotografa Lukáše Szwejdara. A k tomu dvakrát (od 11h a od 14h), na sportovním workshopu v exteriéru, Vás fotografo­vé Jakub ŠindelářJiří Novosád naučili, jak zachytit co nejlépe pohyb při skatu. Svoje skate triky ukázal skvělý David Luu reprezentant ČR ve skateboardingu.

Jako každý rok, tak ani letos jste nepřišli o možnost zúčastnit se nejrůznějších soutěží, které jsme si pro vás přichystali. Vyhlášení a předání cen proběhlo ještě týž den před poslední přednáškou ve Velkém sále. Ceny věnovali partneři akce, kterým tímto děkujeme!

A včera byly ještě vyhlášeny výsledky soutěže o nej foto ze Setkání fotografů na Instagramu:


Krátce řečeno – Fotofestival, aneb den plný fotoaparátů, fotografií, fotografů a diskuzí. Nálada skvělá. Stále bylo co dělat a co objevovat. 

Děkujeme všem, kdo jste přišli!

Pokud jste z nějakého důvodu nemohli dorazit, můžete se s námi těšit na jarní 33. ročník, který proběhne 26.3.2022 KC Zahrada Praha. Sledujte web www.setkanifotografu.cz, kde budou postupně zveřejňovány hvězdy akce nebo spuštěna registrace, a najdete tu celý program. 

A co na závěr? Všem účastníkům i našim čtenářům přejeme Dobré světlo a těšíme se na další setkávání.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Jakou zvolit závěrku
Jakou zvolit závěrku

Me­cha­nická, elek­tro­nická, zá­věrka s před-sklo­pe­nou přední opo­nou a no­vinka: glo­bální zá­věrka ( Sony A9iii). Bez­zr­ca­dlovky dnes ob­vykle na­bí­zejí tři volby. Žádná není uni­ver­zální na všechno. V článku jsem se po­ku­sil shr­nout vý­hody a ne­vý­hody jed­not­li­vých zá­vě­rek pro různé fo­to­gra­fické si­tu­ace.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram