Přednášky na Setkání Fotografů 23. 4. 2022

Pomalu ale jistě se nám blíží jeden z největších svátků fotografie u nás, tedy Setkání fotografů. Akce, kde dostanete příležitost potkat se s profesionály ve svém oboru a co víc, budete mít možnost se od nich i něco nového přiučit. Letošní jarní termín je hned po Velikonocích, v sobotu 23. 4. 2022. Festival se koná tradičně v KC Zahrada, Praha - Chodov. Podívejte se, na jaké přednášky se můžete tentokrát těšit!

Loňský rok byl rokem olympiády, a tak se můžete těšit na reportáž i fotografie z OH v Číně. Program je nabitý. Hojně zastoupena bude klasika – portrét a krajina. Potkáte tu odborníka na makrofotografii, úpravy fotografií či produkt specialisty. 

Přednášky běží paralelně ve dvou sálech, worksho­py pak v osmi místnostech. 

Pokud jste se ještě nezaregistrovali, můžete tak učinit zde a získat tím 100 Kč slevu na vstupném! Prodej workshopů už je zahájen, jejich přehled najdete zde - workshopy na Setkání fotografů 23.4.22. Dnes si v článku představíme přednášky, které Vás 23. dubna čekají.

Velký sál

Letošní jarní Setkání fotografů odstartuje v 9 hodin ve velkém sále přednáškou krajináře Andreje Macenauera, se nímž si přiblížíme život a krajinu v hlavních bud­dhistických zemích, v Ladakhu a Tibetu.  Další cesta povede s Jirkou Souralem na Špicberky. Krajináře a cestovatele vys­třídají špičky naší sportovní fotografie. Jakub Frey, jehož projekty můžete znát z televize, nebo Barbora Reichová, která loni dokumentovala  O­lympijské hry v Pekingu. Jejich přednášky si rozhodně nenechte ujít. Pozvání tentokrát přijal i fotograf Pavel Krásenský s přednáškou" „Parazité všude kolem nás“.  Hvězdou akce je Lenka Hatašová, která na svém workshopu i přednášce přiblíží, jak na portréty používat kombinované světlo. Následovat bude půlhodinové vyhlášení vítězů našich soutěží. Festival zakončíme snímky z české i bavorské Šumavy, denní i noční v podání Andrej Macenauera.

Čas Téma Přednášející
9:00 – 10:00 ZAHÁJENÍ. ZAHÁJENÍ. Ladakh a Tibet, život na střeše světa
Andrej Macenauer
10:00 – 11:00 Špicberky – arktický ráj
Jiří Soural
11:00 – 12:00 Rychle a přesně – o okamžicích světa v pohybu a EOSech Jakub Frey
12:00 – 13:00 Parazité všude kolem nás
Pavel Krásenský
13:00 – 14:00 Sportovní fotografie – OH 2021
 Barbora Reichová
14:00 – 15:00 Sony Ambasador

15:00 – 16:00 Portrét v kombinovaném světle
Lenka Hatašová
16:00 – 16:30 Vyhlášení soutěží a předání cen
Lenka Hatašová
16:30 – 17:30 Šumava a Bavorský les, krajiny denní a noční
 Andrej Macenauer

Malý sál

V 9 hodin začneme s přednáškou An­tonína Charváta, který nám přiblíží chystané novinky pro rok 2022 v EIZO. Poté v 10 hodin přijde na řadu Pavel Šerý, na jehož přednášce se budeme bavit o Canon EOS R systému. Postupně přejdeme k Sony fotoaparátům, a to konkrétně představením jejich novinek s Davidem Kašpárkem. Nás­ledovat budou cestovatelské přednášky Barevné Jordánsko a kontrastní Kuba. Novinky v Zoner PhotoStudio X představí odborník Pavel Kristián

Čas Téma Přednášející
9:00 – 10:00 Fotografické monitory EIZO – chystané novinky pro rok 2022 ing. Antonín Charvát
10:00 – 11:00 Canon EOS R systém
Pavel Šerý
11:00 – 12:00 Představení novinek Sony
David Kašpárek
12:00 – 13:00 Barevné Jordánsko
 Jiří Soural
13:00 – 14:00 Novinky v Zoner Photo Studio X
Pavel Kristián
14:00 – 15:00 Kuba, krásy a kontrasty
Andrej Macenauer

Barbora Reichová

Sportovní fotografka Olympiády v Tokiu i v Pekingu. Přední česká fotografka, jejíž doménou je sportovní fotografie. Dokumentovala řadu významných sportovních akcí po celém světě, několik zápasů NHL, NBA, MS v hokeji ME ve fotbale a zúčastnila se 6× OH. Je držitelkou ocenění ze soutěže Czech Press Photo, Nikon ambasador. Na její přednášku se budete moct těšit od 13 hodin ve velkém sále.

Barbora Reichová

Autor: Barbora Reichová

Pavel Krásenský
macrophotograp­hy.cz

Více než 20 let se věnuje bezobratlým, za kterými jezdí po celém světě. Fotografuje především hmyz a zachycuje vzácné okamžiky z jeho života. Nejčastěji se před jeho objektivem objevují brouci, pavoukovci a blanokřídlí. Řadu let lektoruje fotografické kurzy Fotoinstitutu na Šumavě i makro workshopy v okolí Chomutova, kde žije. V současné době používá CANON EOS R.

Autor: Pavel Krásenský

Lenka Hatašová
LenkaHatasovaP­hotography

Lenka Hatašová prošla s fotoaparátem v ruce válečným bojištěm na Balkáně či tenisovými kurty slavného grandslamu. Svět reportáží a dokumentaristiky opustila v 90.letech, kdy začala fotografovat pro média známé osobnosti kultury, sportu či politiky. Věnuje se výhradně stylizovanému portrétu a její fotografie zdobí titulní stránky magazínů, obaly desek českých zpěváků ad.

Screenshot

Autor: Lenka Hatašová

Jakub Frey
jakubfrey.com

Jakub svůj život nasměroval láskou ke sportům, přírodě a během střední školy k fotografii. Dowhnhill v létě a freeriding v zimě. V roce 2002 založil ski sekci v online magazínu Freeride.cz, kde pracoval jako fotograf a šéfredaktor. Během sedmi let v tomto magazínu vytvořil i mnoho videí a díky tomu začal pracovat v několika českých televizích. Výsledkem byl rozsáhlý dokument. 

Screenshot

Autor: Jakub Frey

Andrej Macenauer
Fotoaparat.cz

Fotograf krajiny – především Šumavy, ale i té Himálajské, je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz. Absolvoval již řadu fotografických expedic do zemí jako Pákistán, Nepál, Island, Rusko, Japonsko, Egypt. Je autorem publikace „Naučte se fotografovat krajinu – Šumava.“ Učí v ní základům krajinářské fotografie, vyznává se ze své lásky k Šumavě.

Autor: Andrej Macenauer

Mili Kosinová
milikosinova

Mili se zaměřuje na portrétní fotografii už dlouhá léta. Styl fine art ji ale doslova pohltil, a tak se v poslední době tomuto odvětví věnuje maximálně. V ČR, kde není ještě tolik rozvinut, se dneska díky svému uměleckému nadání i vzdělání řadí mezi specialisty.

Autor. Mili Kosinová

Monika Kleinová
monikakleinova.cz

Monika už desítky let sbírá příběhy, ukládá je do fotografií a slov, má už nádhernou sbírku! Provází ji přitom tato slova: „Je umění hledat a vidět to krásné, co nám život dává. A třeba i v situacích, kdy to tak necítíme. Kolikrát se stačí jen pootočit, změnit úhel pohledu, přimhouřit oči. A usmát se.“

Nezapomeňte nás také sledovat na Facebooku, nebo na Instagramu, kde jsou denně přidávány aktuality, týkající se blížícího fotografického festivalu „Setkání fotografů 23. dubna“, akce pro každého, kdo rád fotí, chce se zlepšovat, setkat s profesionály.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Full-frame formát
Full-frame formát

Full-frame fo­to­a­pa­ráty jsou v sou­čas­nosti do­stup­nější, než kdy dříve a téměř všichni vý­robci ně­jaké ve svém port­fo­liu mají. Má dnes smysl po­u­ží­vat něco ji­ného, nebo je zkrátka full-frame krá­lem fo­to­tech­niky a pře­mýš­let nad men­šími či vět­šími sen­zory už ztra­tilo pro vět­šinu fo­to­grafů cenu? A proč se tomu vlastně říká „full-frame“? Zjis­títe v článku.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram