Přednášky na Setkání Fotografů 16. 10. 2021

Pomalu ale jistě se nám blíží jeden z největších svátků fotografie u nás, tedy Setkání fotografů. Akce, kde dostanete příležitost potkat se s profesionály ve svém oboru a co víc, budete mít možnost se od nich i něco nového přiučit. Letošní podzimní termín připadá na 16. 10. 2021. Podívejte se, na jaké přednášky se můžete tento rok těšit!

Letošní rok byl rokem olympiády, a tak se můžete, návštěvníci Setkání fotografů, těšit především na fotografické hvězdy sportovní fotografie. Program je nabitý, přednášky běží paralelně ve dvou sálech, workshopy pak v osmi místnostech. Novinkou je celodenní TAMRON STAGE. 

Pokud jste se ještě nezaregistrovali, můžete tak učinit zde a získat tak 100 Kč slevu na vstupné! Prodej workshopů už je zahájen, jejich přehled najdete zde - workshopy na Setkání fotografů 16.10.21. Dnes si v článku představíme přednášky, které Vás 16. října čekají.

Velký sál

Letošní podzimní Setkání fotografů odstartuje v 9 hodin ve velkém sálu přednáška krajináře Andreje Macenauera, se kterým se podíváme nejprve na Šumavu, kterou Andrej intenzivně fotografuje už desítky let. Plynule pak přejde na téma, jak fotografovat běžnými fotoaparáty noční oblohu i vesmírné objekty. V 11 hodin bude následovat specialista na sport Luděk Štipla, který nám přiblíží, co všechno se odehrává na paraolympiádě, ze které se právě vrátil. Poté ve 12 hodin přijde na řadu Barbora Biňovcová alias Bibora s před­náškou „Komunikační techniky při fotografování portrétu“. Dále se vrátíme ke sportovní fotografii, na kterou je skutečná odbornice Barbora Reichová, která letos dokumentovala Olympijské hry v Tokiu a jejíž přednášku od 13 hodin si rozhodně nenechte ujít. Od sportu se ve 14hodin přesuneme do Skotska s Danielem Svobodou a zacestujeme si po fotografických klenotech této hormaté divočiny.  Nás­ledovat bude půlhodinové vyhlášení vítězů našich soutěží a v 17:30 zakončíme celý den cestou do Jižní Ameriky s Andrejem Macenauerem, te­matikou bude fotografování Di­vokých And: Sopky, Atacama, Altiplano, Patagonie.

Čas Téma Přednášející
9:00 – 10:00 ZAHÁJENÍ. Šumava, nekonečný příběh.
Andrej Macenauer
10:00 – 11:00 Noční krajiny a vesmírné objekty běžnými fotoaparáty
Andrej Macenauer
11:00 – 12:00 Fotografování na Paralympiádě, není žádná procházka růžovou zahradou!
Luděk Šipla
12:00 – 13:00 Komunikační techniky při fotografování portrétu
Barbora Biňovcová Bibora
13:00 – 14:00 Sportovní fotografie
 Barbora Reichová
14:00 – 15:00 Skotsko, země krajinářům zaslíbená
Daniel Svoboda
15:00 – 16:00 Retuše ve Photoshopu Mili Kosinová
16:00 – 17:00 Divoké Andy: Sopky, Atacama, Altiplano, Patagonie
Helena a Andrej
17:00 – 17:30 Vyhlášení soutěží a předání cen   

Malý sál

V 9 hodin začneme ale s přednáškou Miroslava Švece, který nám vysvětlí, jak na to, aby barvy na monitoru seděly. Poté v 10 hodin přijde na řadu Pavel Šerý, na jehož přednášce se budeme bavit o Canon EOS R systému. Postupně přejdeme k Sony fotoaparátům, a to konkrétně představením jejich novinek s Davidem Kašpárkem. Nás­ledovat bude cestovatelská přednáška Expedice Ekvádor s Nikonem v podání Libora Vaicenbachera. Třešinkou je workshop pro malou skupinu (max 20 osob), kde vám vysoce kvalifikovaný odborník z Fomei Jan Kaiser předvede a odpoví na otázky typu „Jak na tisk fotografií doma, co jsou a jak nastavit ICC profily, jaký vybrat fotopapír“? 
Čas Téma Přednášející
9:00 – 10:00 Aby barvy na monitoru seděly Miroslav Švec
10:00 – 11:00 Canon EOS R systém
Pavel Šerý
11:00 – 12:00 Představení novinek Sony
David Kašpárek
12:00 – 13:00 Expedice Ekvádor s Nikonem
 Libor Vaicenbacher
13:00 – 14:00 Tisk fotografií doma: ICC profily a fotopapíry (max 20 osob)
 Jan Kaiser
14:00 – 15:00 Tisk fotografií doma: ICC profily a fotopapíry (max 20 osob)
Jan Kaiser
15:00 – 16:00 Cesta ke krajinářské fotografii
Martin Dolinský

Barbora Reichová

Sportovní fotografka Olympiády v Tokiu. Přední česká fotografka, jejíž doménou je sportovní fotografie. Dokumentovala řadu významných sportovních akcí po celém světě, několik zápasů NHL, NBA, MS v hokeji ME ve fotbale a zúčastnila se 5× OH. Je držitelkou ocenění ze soutěže Czech Press Photo, Nikon ambasador. Na její přednášku se budete moct těšit od 13 hodin ve velkém sále.

Barbora Reichová

Autor: Barbora Reichová

Barbora Biňovcová (Bibora)

Barbora Biňovcová je fotografka tvořící pod pseudonymem Bi­bora. Fotografii se věnuje od ukončení vysokoškolského studia. Cestu k lidem a jejich duši však hledala již daleko dříve. Kombinací komunikačních a fotografických technik, které si za svou kariéru osvojila a které předává účastníkům svých workshopů, se snaží své modely přimět k odhození společenské masky.  Ukáže Vám, jak z focení portrétu dostat maximum. Přednáška bude začínat ve 12 hodin ve velkém sále.

Barbora Biňovcová Barbora Biňovcová

Autor: Barbora Biňovcová

Andrej Macenauer

Fotograf krajin celého světa, zejména ale té Šumavské. Vášeň v zachycování šumavských krajin ho také dovedla k tomu, napsat knihu „Naučte se fotografovat krajinu – Šumava“ a jak z názvu můžete odtušit, dozvíte se v ní i jaké jsou základy krajinářské fotografie. Novější jeho knihou je „Noční obloha – Naučte se fotografovat krajinu v noci“. Tematice noční krajiny a vesmírných objektů se Andrej věnuje intenzivně zvlášť v poslední době. Milovníci krajinářské fotografie by si také neměli nechat ujít přednášku „Divoké Andy: Sopky, Atacama, Altiplano, Patagonie“, která se bude konat od 16 hodin ve velkém sále a zavede Vás do zemí Jižní Ameriky, do Chile, Argentiny, Ekvádoru…

Andrej Macenauer

Autor: Andrej Macenauer

Daniel Svoboda

Dan Svoboda je zkušený krajinář, který má více než 20ti letou praxi s nejrůznějšími formáty – v době filmu fotil na 35mm a 6×6 film, Panoramatické fotografie s Hasselblad XPan a v digitální éře s Canon EOS a Sony Alpha systémy. Pravidelně cestuje a pořádá fotografické workshopy se specializací na Skotsko a Spojené království. Jeho přednáška „Skotsko, země krajinářům zaslíbená“ bude začínat ve 14 hodin ve velkém sále.

Daniel Svoboda

Autor: Daniel Svoboda

Luděk Šipla

Luděk Šipla je ambasador společnosti Ca­non. 10 let fotografoval pouze automobilový sport, nyní se zaměřuje na fotografování technických sportů, motorsportu, basketbalu, atletice a paralympijských sportů. Seznámí Vás s tipy, jak zachytit efektní akční snímky. Od 11 hodin ve velkém sále můžete shlédnout jeho poutavé fotografie z letní paralympiády, a že to není procházka růžovou zahradou! 

Jan Kaiser

Honza pečuje o strategii FOMEI PAPER, tedy o sortimentní skladbu papírů a pláten FOMEI pro fototiskárny a minilaby. Komunikuje s dodavateli surovin a stará se o zahraniční distributory fotopapírů FOMEI. Vede lektorskou činnost v oblasti správy barev a materiálů pro fotografický tisk. Jeho přednášku, nebo spíš workshop si budete moct přijít poslechnout do malého sálu ve 13 nebo ve 14 hodin, podle toho který čas Vám vyhovuje více.

Libor Vaicenbacher

Pedagog biologie, fotograf přírody, který během své terénní práce na sběru dat o ptačí diverzitě jihoamerických And navštívil řadu unikátních míst od Kolumbie, Ekvádoru až po Peru. Oblíbenou náplní Liborovy práce je vydobývat v hloubi tropických lesů obrazové, zvukové a faktické informace o jejich typicky nesdílných obyvatelích. Co obnáší cesta do Ekvádoru s Nikonem Vám prostřednictvím svých fotografií představí od 12 hodin v malém sále. 

Libor Vaicenbacher

Autor: Libor Vaicenbacher

Nezapomeňte nás také sledovat na Facebooku, nebo na Instagramu, kde jsou denně přidávány aktuality, týkající se blížícího fotografického festivalu „Setkání fotografů 16. října“, akce pro každého, kdo rád fotí a chce se zlepšovat.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Jsou zrcadlovky mrtvé?
Jsou zrcadlovky mrtvé?

A jéje, další člá­nek na téma zr­ca­dlovky ver­sus bez­zr­ca­dlovky, ko­li­krát jsme to už četli, ří­káte si? A máte pravdu. To­hle téma se řeší už od doby, kdy bez­zr­ca­dlovky při­šly na trh. Téma je po­řád stejné, ale od­po­věď se v prů­běhu let mění. Jak si ta­hle de­bata stojí v roce 2021?

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram