Test fotoaparátu Nikon Z fc

Nikon letos přispěl do rodiny bezzrcadlovek dalším želízkem v ohni. Je to Nikon Z fc. Pro mě má nádherný design a navíc prostě funguje skvěle. Vždyť se podívejte!

Videorežim

Nastavení pro video vidíte na ukázce.

Nastavení videa

Nepřekvapí 4k varianta, ale pozor, máme k dispozici 30 snímků za sekundu, ne pouze častých 25. Potěší zpomalené video, byť je pouze ve FullHD rozlišení. Úhel záběru nezávisí na rozlišení videa. Nastavení nahrávání videí je intuitivní a videa jsou velmi dobrá. Pokud potřebujete zjistit o nastavení videa více, hledejte na webu výrobce.

Šířka záběru videa nezávisí na nastavení rozlišení

Pokud je nastavený režim fotografování, pak stiskem tlačítka nahrávání videa natočíte video pevně zvolených parametrů. Pokud je potřebujete měnit, přepněte do režimu natáčení a máte k dispozici vše, co potřebujete.

Ukázka časosběrného videa (uložené ve FullHD)

Plašení špačků na moravských vinicích z blízka

Plašení špačků …

Průchod Katovou uličkou, nejužší uličkou v ČR

Napájení a výdrž

Baterii lze nabíjet přímo v těle přes mikro USB konektor. Případně lze Z fc napájet přímo při práci. Tím tak trochu odpadá problém počtu snímku vytvořených na jedno nabití. Kapacita baterie vystačuje podle výrobce na 300 snímků. Já se „na doraz“ nedostal, dříve jsem baterii dobil. Výdrž stejně závisí na mnoha okolnostech, takže možnost napájet tělo při používání je zásadní.

Konektivita

Máme k dispozici WiFi, bluetooth. A funguje to samozřejmě především přes mobilní telefon s aplikací SnapBridge. Spojit mobil se Z fc se mi překvapivě povedlo na první pokus. Pak máte z mobilu dálkové ovládání a opravdu velmi dobře použitelné.

Připojení k telefonu proběhlo pomocí aplikace SnapBridge naprosto intuitivně.

Nikon Z fc lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
Nikon Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6,3 VR lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (4)

Tisknout článek

Tip na článek

Full-frame formát
Full-frame formát

Full-frame fo­to­a­pa­ráty jsou v sou­čas­nosti do­stup­nější, než kdy dříve a téměř všichni vý­robci ně­jaké ve svém port­fo­liu mají. Má dnes smysl po­u­ží­vat něco ji­ného, nebo je zkrátka full-frame krá­lem fo­to­tech­niky a pře­mýš­let nad men­šími či vět­šími sen­zory už ztra­tilo pro vět­šinu fo­to­grafů cenu? A proč se tomu vlastně říká „full-frame“? Zjis­títe v článku.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram