Panasonic představil nový objektiv LUMIX S 24mm F1.8

Panasonic představuje nový širokoúhlý objektiv LUMIX S 24 mm F1,8 (S-S24). Pochlubit se může světelností F1,8. Je určen pro systém L-Mount a je vhodný např. pro fotografování krajiny i natáčení videa.

Celkem čtyři objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností F1,8 z řady LUMIX S mají stejnou velikost a rozložení ovládacích prvků, což nabízí praktické výhody při používání. Například při nasazení fotoaparátu na gimbal můžete tyto objektivy rychle vyměňovat s minimálním nastavením připojených převodů. Stejný průměr filtrového závitu umožňuje pro tyto objektivy sdílet společnou sadu filtrů.

Optika

Objektiv LUMIX S 24 mm F1,8 obsahuje dvanáct čoček v jedenácti skupinách, včetně tří asférických čoček, tří čoček ED (Extra-Low Dispersion) a jedné čočky UED (Ultra-Low Dispersion). Použití tří asférických čoček je zárukou skvělé kresby a docílení úžasného bokeh efektu, což jsou společné výhody všech objektivů řady F1,8. Je vhodný pro všechny situace od krajin až po momentky využívající široký úhel záběru. ED čočky a UED objektiv účinně potlačují chromatickou aberaci.

Ostření

Objektiv LUMIX S 24 mm F1,8 má plynulý a tichý chod. Můžete pracovat s vysokorychlostním a vysoce přesným kontrastním systémem automatického zaostřování i se snímačem s maximální rychlostí 240 snímků za sekundu. Při nelineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně rychlosti otáčení zaostřovacího kroužku, zatímco při lineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně úhlu otáčení zaostřovacího kroužku. Citlivost (velikost posunu zaostření na jeden dílek otočení kroužku) lze zvolit v rozsahu 90 až 360 stupňů po 30 stupních, aby bylo možné nastavit požadovaný způsob ostření.

Video

LUMIX S 24 mm F1,8 vyniká také při záznamu videa díky mechanismu, který potlačuje tzv. focus breathing, tj. malé změny ohniskové vzdálenosti (dýchání obrazu) při ostření, což je problém objektivů určených pro fotografování. Spolu s mikrokokovým ovládáním clony pro plynulou změnu expozice lze nahrávat video v profesionální kvalitě.

Novinka má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost přibližně 310 g a vyznačuje se ohromující mobilitou, která se hodí k Lumix S5, nejmenšímu full-frame modelu řady LUMIX. Konstrukce je odolná proti prachu/stříkající vodě vydrží použití v náročných podmínkách i při teplotě –10 stupňů pod nulou. Průměr filtru je 67 mm, s kruhovou clonou s 9 lamelami.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Full-frame formát
Full-frame formát

Full-frame fo­to­a­pa­ráty jsou v sou­čas­nosti do­stup­nější, než kdy dříve a téměř všichni vý­robci ně­jaké ve svém port­fo­liu mají. Má dnes smysl po­u­ží­vat něco ji­ného, nebo je zkrátka full-frame krá­lem fo­to­tech­niky a pře­mýš­let nad men­šími či vět­šími sen­zory už ztra­tilo pro vět­šinu fo­to­grafů cenu? A proč se tomu vlastně říká „full-frame“? Zjis­títe v článku.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram