Intenzivní kurz fotografování na Šumavě

Fotograf má proti těm ostatním jednu výhodu. Užívá si svět kolem sebe dvakrát. Nejprve ho objevuje, aby ho vyfotografoval tak, jak to cítí. Podruhé nachází ve svých fotografiích to, co mozek nestačil zachytit. Šumavu dnes asi vnímáme ještě intenzivněji díky pandemii. Ještě v dubnu tu byl sníh a dnes jsou již všude letní louky. Letní průtrže rozvodní Vydru do několika hodin, jak můžete vidět na fotografiích z kurzu Fotoinstitutu.cz minulý týden.

První kurzy fotografování krajinyAndrejem Macenauerem na Šumavě začaly v roce 2004. Tehdy všichni fotografovali na film. Začínalo se v šumavských penzionech, kde číšník nechápal, co ti podivíni pořád vidí na těch „obrázcích“. Že je to baví. Tady se přeci musí vypít pár půllitrů, co si ještě dáte? Od roku 2012 máme zázemí v Domě fotografů v Kašperských Horách na střední Šumavě. Na dveřích fotografického studia a učebny je vyryt nápis „Dobré světlo“. Tady je vše zaměřeno na fotografování. A ti, které omrzí dokonalost digitální zrcadlovky nebo bezzrcadlovky, mohou se třeba naučit, jak vyrobit fotografii vlastní rukou v temné komoře nebo jak Robert Vano vyrábí z digitálních snímků své platinotisky.

Minulý týden od středy probíhala další „intenziv­ka“. Během týdne je na Šumavě mnohem méně lidí než o víkendu. Nyní je hodně letních bouřek. Výhodou Domu fotografů je zázemí fotografického studia, kdy je možné kombinovat fotografování a svícení portrétu ve studiu a počkat si, až bude venku vhodné světlo pro fotografování portrétu například s o­draznými deskami. U fotografování krajiny se vše řídí světlem vždy. Šumava nabízí nádherné řeky, které jsou asi nejkrásnější za deště. Mraky zase dokáží proměnit šumavské louky tak, že jsou snímky zajímavé i za poledne, kdy při jasném počasí je lépe zalézt pod deštník. Jindy je nutné vstát brzy ráno, kvůli šumavskému rozbřesku plnému mlhy.

Fotografování je prostě nekonečný příběh. Vždy, když překonáme lenost a vyrazíme, bude to stát za námahu!

Pokud chcete zažít Šumavu i vy a naučit se lépe fotografovat s našimi lektory, vyberte si nějaký kurz z naší šumavské nabídky.

Nabídka kurzů Fotoinstitut.cz

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Jsou zrcadlovky mrtvé?
Jsou zrcadlovky mrtvé?

A jéje, další člá­nek na téma zr­ca­dlovky ver­sus bez­zr­ca­dlovky, ko­li­krát jsme to už četli, ří­káte si? A máte pravdu. To­hle téma se řeší už od doby, kdy bez­zr­ca­dlovky při­šly na trh. Téma je po­řád stejné, ale od­po­věď se v prů­běhu let mění. Jak si ta­hle de­bata stojí v roce 2021?

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram