Nejlepší fotografie soutěže "Kouzlo barev" (15. 10. 2020 - 15. 12. 2020)

I závěr roku 2020 v naší galerii na FotoAparát.cz patřil několika soutěžím. Proběhla například tradiční dvouměsíční soutěž, tentokrát na téma „Kouzlo barev“. Soutěž probíhala v období od 15. 10. do 15. 12. 2020. Všichni naši čtenáři pak měli možnost vybrat nejlepší snímky a udělit jim patřičný počet bodů.  Zde v článku přinášíme nejlepších 10 fotografií. Jejich autorů jsme se zeptali na několik otázek. Odpovědi na ně doplněny výherními fotografiemi si můžete prohlédnout níže. Hodnotné ceny vítězům poskytlo nakladatelství ZonerPress.

Tématem poslední uplynulé dvouměsíční soutěže bylo „Kouzlo barev“. Celkem jste vložili 152 fotografií, ze kterých si nyní prohlédneme ty, které obsadily ve vašem hodnocení prvních deset příček. Vítězům na prvních třech místech věnuje ceny společnost ZonerPress.cz.

Současné téma dvouměsíční sou­těže je „KRÁSY PANÍ ZIMY“, kde vkládání Vašich snímků končí 27. 2. 2021

Nyní již představujeme deset nejlepších fotografií soutěže „Kouzlo barev“, o kterých jste rozhodli svými hlasy a která proběhla v době od 15. října do 15. prosince 2020

1. místo: Martin Šlais - „Západ slunce za Kunětickou horou“

Fotka byla vyfocena dne 6.11.2020 v 16:08 hod. Hrad se nachází na dominantní osamocené vyvřelé kupě nedaleko od Pardubic. Autem 4 km severně od Pardubic směrem na Hradec Králové. Na hrad vede zelená turistická cesta. Archeologické průzkumy zařazují nejstarší hradní stavbu na vrcholu Kunětické hory do druhé poloviny 14. století. Za husitských válek se stává důležitým opěrným místem hejtmana Diviše Bořka z Miletínka, pozdějšího vůdce vítězné panské jednoty v bitvě u Lipan.
Opakovaně jsem hledám místo odkud fotku pořídit a přitom se brodit přes zorané pole.
 

Tato fotografie byla pořízena na Olympus OM-D E-M1 Mark III + objektiv M.ZUIKO ED 40–150mm f/2,8 Pro

Nejčastěji fotím zvířata.

2. místo: jansapes - „Plameňák“

Fotografie plameňáka byla pořízena v pražské zoologické zahradě. Rád tam chodím navštěvovat zejména ptačí expozice, kde lze s trochou trpělivosti vždy vyfotit zajímavou fotku a pozorovat krásná zvířata.

Fotím na Canon 77D, na ptactvo pak jedině s Canon 70–200 f4 L IS. Fotografie byla pořízena z ruky, za přirozeného světla a bez použití filtrů. Fotografování přírody a zvířat patří k mým nejoblíbenějším motivům, nebráním se ale ani architektuře a portrétům. Mé portfolio lze nalézt na Instagramu @jan­sapes.

3. místo: Petr_Fiala - „Okamžik rozbřesku“

Pro tuto fotografii jsem vyrazil již brzy ráno i s mými dvěma kamarády. Celý týden jsem sledoval počasí a proto tento výšlap za fotkou byl cílený a plánovaný. Vstával jsem v 1h ráno a po cca 1h cestě autem jsme se vydali na 7km výšlap do kopců, který nám trval asi 2,5h. Odměnou za tu námahu byl krásný výhled s inverzními mlhami. Fotka vznikla téměř při samém východu, kdy jsem moc nedoufal, že slunce vůbec vyjde. Mračna přes hřeben se neustále objevovaly a mizely. Nakonec se štěstí usmálo a samotný východ slunce se objevil, který však trval necelých 5 min. To však stačilo k zachycení ranní atmosféry. Poté se obloha zatáhla a bylo po všem. To s tím však každý fotograf musí počítat, ale štěstí přeje připraveným.

Použitá technika: Canon 6D, Canon 16–35mm, f/4, IS, stativ Genesis Base 5 kit

Mým fotografickým žánrem je bezpochyby focení krajin. Věnuji se tomuto tématu již 6-tým rokem a je to pro mě určitá forma relaxace. Stát na kopci v brzkých ranních hodinách, pozorovat přírodu a vnímat atmosféru přicházejícího dne. 

4. místo: Martin Šlais - „Skalní město Hrubá skála svítání“

Fotka byla vyfocena dne 25.10.2020 v 6:13 hod. Zámek Hrubá skála byl postaven na pískovcových skalách na místě středověkého hradu ze 14. století a je jednou z dominant Českého ráje. Na focení jsem se dostal s kamarádem, který fotí přírodu s východy a západy slunce.

Tato fotografie byla pořízena na Nikon Z7 + objektiv NIKKOR Z 14–30mm f/4 S

Nejčastěji fotím zvířata.

5. místo: Josef Ducháč - „Barevný anděl“

Když jsem si povídal někdy v lednu 2020 se svým kamarádem který nefotí o focení divoké přírody, tak přišla pro mne neuvěřitelná zpráva. Jen tak mezi řečí říká, hele u nás lítají v létě papoušci :-),V duchu jsem si hned pomyslel Vlha :-) . Poté co jsem mu ji ukázal mi potvrdil, že to je onen „papoušek“. Vlha pestrá je vzácný pták a nejčastěji se vyskytuje na jižní Moravě, tady to je v regionu středních Čech, kde bych ji nehledal a tak jsem si spíše myslel, že to byl pouze ojedinělý výskyt. Od ledna jsem trpěl nedočkavostí spatřit Vlhu v přírodě, cca. v polovině června kamarád zavolal, už jsou tady! No a opravdu:-), VLHY PESTRÉ jsem si užil celé léto a musím přiznat ,že takhle jsem si to nepředstavoval ani v tom nejlepším snu. Povedlo se mi je sledovat od zahnízdění až po odlet 24.8.2020,při posledním sčítání jsem jich napočítal 43:-). Prostě nádherné léto s Vlhami:-).

Foceno pomocí NIKON D750, objektiv NIKON 200–500mm f/5,6 E ED VR

Nejčastěji fotím divokou přírodu, tam se cítím nejlépe!

6. místo: Špaček Zdeněk - „Jemnost barev“

Fotografie „Jemnost barev“ byla pořízena letos v květnu, kdy mě v lánech ještě zeleného ječmene zaujalo pár červených kvítků. Fotografie byla pořízena fotoaparátem Nikon D3100 a objektivem Tamron SP AF 70–300.

Parametry nastavení fotoaparátu: čas 1/320s, clona f5,6, ISO 100, ohnisková vzdálenost 185mm

Nemám vyhraněný fotografický styl. Fotím asi dva roky a zezačátku mě bavila příroda, zvěř, ptáci. Dnes mě asi nejvíce baví produktová fotografie a fotografie noční oblohy, která mě okouzlila.

7. místo: Atropina - „Barvy ulice“

A

Atropina: Barvy ulice

8. místo: bizon691 - „Zámecká alej“

Vzhledem k tomu, že žiji v Plzni, zámek Kozel je pro mě místem, kam pravidelně vyrážím fotit během celého roku. Zámecký park a okolí nabízí inspiraci v každé roční době.

Nejčastěji fotím krajinu a dokumenty ze svých toulek s batohem krajinou Čech, Moravy i Slovenska. Také moc rád fotím divadlo a folklor jižní Moravy. Mojí nejoblíbenější destinací jsou Bílé Karpaty, moravské Kopanice a blízká Šumava. Používám Fujifilm x-t3 a v poslední době nejčastěji Fujinon XF 35mm F1,4 R, jehož vlastnosti mě nadchly.

9. místo: Michaela F - „V listí“

Fotka vznikla v rámci workshopu portrét s B. Biňovcovou pořádaného Fo­toinstitutem (je ze stejné akce jako úvodní fotka k soutěži) – barevné listí a vlasy modelky Elišky byla jasná volba.

Fotila jsem na Nikon D850Sigma Art 50mm. Kromě portrétů fotím i zvířata (dravce, sovy) v ZOO nebo v lidské péči.

10. místo: Egfoto - „Listí“

Egfoto: Listí

Ještě jednou děkujeme za rozhovor. Všem vítězům gratulujeme!

VŠECHNY FOTOGRAFIE SOUTĚŽE „KOUZLO BAREV“ naleznete zde

Poděkování rovněž partneru soutěže, společnosti Zo­nerPress.cz za krásné ceny.

NOVOU SOUTĚŽNÍ GALERII „KRÁSY PANÍ ZIMY“ NALEZNETE ZDE

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Aktuální FotoSoutěže Galerie FotoAparát.cz
Aktuální FotoSoutěže Galerie FotoAparát.cz

Každý mě­síc se mů­žete zú­čast­nit ně­ko­lika sou­těží v naší ga­le­rii. Každá má při­tom trošku jiná pra­vi­dla, sou­těž Okem Pro­fe­si­o­nála hod­notí zku­šený fo­to­graf, o ví­tě­zích dvou­mě­síční sou­těže roz­ho­du­jete sami svým bo­do­vým hod­no­ce­ním a Téma dne si ur­ču­jete sami a má uni­kátně pouze slovní hod­no­cení.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram