Známe termíny letních fototáborů 2021

Pokud ještě vybíráte dárky pro své děti, letní fototábor může být vhodnou volbou. Již nyní byly vyhlášeny červencové a srpnové termíny pobytových i příměstských letních fotografických táborů. Pobytové tábory se uskuteční v malebném prostředí Šumavy, kde účastníci zažijí týden plný fotografování a zábavy v zázemí moderního Domu fotografů. Příměstské tábory budou probíhat v Praze, nedaleko údolí Šárka. Cílem všech táborů bude prohloubit znalosti fotografování a digitální techniky pod vedením zkušených lektorů. Dozvědět se, jak postupovat od stisku spouště fotoaparátu až po zpracování a archivaci fotografie. Účastnící si vše prakticky vyzkouší na výletech a v profesionálně vybavených ateliérech.

Pro žáky základních škol a víceletých gymnázií jsou připraveny hned tři červencové turnusy, pro studenty středních škol dva srpnové turnusy pobytových táborů na Šumavě. Na své si zde přijdou všichni, kdo mají zájem o fotografování. Začátečníkům pomůžeme s nastavením fotoaparátu, vysvětlíme základy expozice a kompozice. I pokročilí se ale určitě nebudou nudit a posunou své dovednosti na vyšší úroveň. Všichni budou moci získat cenné zkušenosti od profesionálních lektorů, kteří si připraví zajímavé fotografické workshopy. Teorie bude doplněna focením v bohatě vybaveném ateliéru Domu fotografů a mnoha fotovýlety. Vyrazíme například zachytit východ slunce na známé Chalupské slati, západ slunce k hradu Kaš­perk nebo fotogenickou říčku Vydra pomocí dlouhého času. Každý tento tábor bude tradičně zakončen soutěžním fotomaratonem.

Jak probíhaly letošní šumavské fotografické tábory si můžete přečíst zde v samostatném článku.

Žáci základních škol se budou mít příležitost zúčastnit i příměstských táborůPraze. Ty byly vyhlášeny na červenec i srpen. V průběhu 3 dnů se budou mít účastníci šanci zábavnou formou dozvědět základy, které by měl znát každý fotograf. Naučí se a procvičí si správná nastavení fotoaparátu, základy fotografování portrétu v ateliéru i v přirozeném světle. Společně vyrazíme i do přírody Divoké Šárky a do blízké Prahy, kde budeme fotografovat krajinu a architekturu ze stativu. Pořízené snímky společně zhodnotíme a ukážeme si základní úpravy v editoru.

Pokud ještě přemýšlíte, co nadělit pod stromeček svému potomkovi, můžete jej potěšit právě letním fototáborem. I pokud vaše dítě ještě nevlastní fotoaparát a vy mu jej plánujete nadělit od Ježíška, díky táborům se jej může naučit nejen skvěle ovládat, ale také získat kompletní základy, které by měl znát každý fotograf.

Přehled všech letních táborů najdete zde.

Termíny táborů

Pobytové fotografické tábory pro ZŠ: 11. 7. – 17. 7. 2021, 18. 7. – 24. 7. 2021, 25. 7. – 31. 7. 2021

Pobytové fotografické tábory pro SŠ: 8. 8. – 14. 8. 2021 (SŠ1), 15. 8. – 21. 8. 2021 (SŠ2)

Termíny konání příměstských táborů pro ZŠ: 6. 7. – 8. 7. 2021, 2. 8. – 4. 8. 2021

Letní škola fotografování pro ZŠ a víceletá gymnázia

Letní škola fotografování pro žáky z celé ČR ve věku od 12 do 16 let se bude konat v Domě fotografůKašperských Horách na Šumavě. Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé, kdy se rozdělíme na skupiny. Týden plný fotografování v ateliéru, v šumavské přírodě, na hradě Kašperk nebo u řeky Vydry. Každý den bude probíhat společné hodnocení pořízených fotek.

průběh tématického focení portrétů na jednom z táborů

Program:

 • nastavení fotoaparátu – jak vyfotit rychlou akci nebo tekoucí vodu, jak rozostřit pozadí u kamaráda i zaznamenat pohyb
 • trénování kompozice – aby snímky zaujaly
 • portrét v interiéru a v exteriéru – naučíte se fotografovat se studiovými světly v ateliéru a s odraznými deskami venku
 • krajina – východ slunce a změna světla v krajině v průběhu dne
 • voda/řeka – detaily i celky a trénování focení tekoucí vody na výletě podél řeky Vydra
 • základní úpravy fotografií v grafickém editoru

Termíny: Ne 11. 7. – So 17. 7. 2021, Ne 18. 7. – So 24. 7. 2021, Ne 25. 7. – So 31. 7. 2021

Kde: Dům fotografů Kašperské Hory

Přihlašovat se je již možné zde.

Letní škola fotografování pro střední školy

Letní fototábor pro studenty středních škol je určen pro zájemce z celé ČR ve věku 15 až 21 let a koná se v Domě fotografůKašperských Horách na Šumavě. Turnusy se uskuteční v srpnu, přičemž kurz SŠ 1 je určen spíše pro začátečníky a středně pokročilékurz SŠ 2 je vhodný pro středně a více pokročilé. Kaž­dodenní fotografické dílny, výlety a úkoly na téma krajina, portrét, architektura či momentka. Vše doplněno výukou pokroči­lejších úprav fotografií v editoru a každodenním hodnocením.

focení západu slunce u hradu Kašperk

Program:

 • pokročilejší nastavení fotoaparátu – švenkování, noční fotografování
 • portrét v interiéru a v exteriéru – high key, low key
 • krajina – východ slunce, malování světlem v krajině
 • fotografování noční hvězdné oblohy
 • voda/řeka – detaily, celky, odrazy
 • pokročilejší úpravy fotografií v grafickém editoru

Termíny: Ne 8. 8. – So 14. 8. 2021 (SŠ1), Ne 15. 8. – So 21. 8. 2021 (SŠ2)

Kde: Dům fotografů Kašperské Hory

Přihlášení je možné zde.

Co je v ceně Letní školy fotografování na Šumavě?

Příměstský fotografický tábor Praha

3-denní letní tábor fotografování v moderním fotostudiu Praze-Dejvicích se koná v blízkosti údolí Šárka. Je určen pro žáky ve věku 11–15 let. Zábavnou formou si shrneme základy, které by měl každý fotograf znát. Probereme a procvičíme různá nastavení fotoaparátu. Vysvětlíme a procvičíme si základní principy fotografování portrétu v ateliéru i v přirozeném světle. Společně vyrazíme do přírody, do Divoké Šárky ale i do blízké Prahy, kde budeme fotografovat krajinu a architekturu ze stativu. Pořízené snímky společně zhodnotíme a ukážeme si základní úpravy v editoru. To vše pod vedením profe­sionálních lektorů.

Termíny konání příměstských táborů pro ZŠ: Út 6. 7. – Čt 8. 7. 2021, Po 2. 8. – St 4. 8. 2021

Kde: Praha – Dejvice

Přihlášky možno zasílat zde.

   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů
Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů

Pro­gram pro správu a úpravu fo­tek Zo­ner Photo Stu­dio X se v pod­zimní ak­tu­a­li­zaci za­mě­řuje zejména na mo­dul Vy­vo­lat a při­náší lo­kální úpravy ba­rev, no­vou Luma křivku a více va­ri­ant úprav u jedné fotky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram