Nový firmware pro Canon EOS R5 a plán aktualizací pro EOS-1D X Mark III a EOS R5

Společnost Canon oznámila vydání firmwaru verze 1.1.0 pro fotoaparát EOS R5. Aktualizace opravuje některé nedostatky a přináší nová vylepšení. Stahovat ji lze od dne 27. 8. 2020. Vedle toho Canon již pracuje na dalších aktualizacích, které vychází z připomínek uživatelů modelů EOS-1D X Mark III a EOS R5. Postupně pro ně nabídne nové funkce pro záznam videa.

Aktualizace firmwaru 1.1.0 pro Canon EOS R5

V režimech záznamu videa zlepšuje aktualizace firmwaru 1.1.0 pro EOS R5 detekci teploty a dobu záznamu. Aktualizace firmwaru již také nedeaktivuje čidlo přehřátí při užití externího monitoru/rekordéru. Byla zvýšena přesnost údaje o zbývající době záznamu videa v situacích, kdy je přístroj často vypínán a zapínán při filmování řady krátkých videosekvencí. Tyto opravy mohou v některých situacích pomoci prodloužit dobu záznamu videa.

EOS R5 je primárně určený profesionálním fotografům a hybridním filmařům nebo jako doplněk ke kamerám řady Cinema EOS. Kombinuje funkce fotoaparátu s pokročilými schopnostmi záznamu videa. Aby u těla těchto rozměrů a hmotnosti byla zachována odolnost proti povětrnostním vlivům a mechanickému namáhání obvyklou u řady 5, zvolili jsme systém pasivního chlazení namísto interního ventilátoru. Teplo vzniká v klidovém režimu i při záznamu videa. Zavedli jsme proto omezení doby záznamu u nastavení, která kladou největší nároky na zpracování dat, a to na základě řady faktorů, mimo jiné vnitřní a vnější teploty, způsobu užívání a nastavení přístroje.

Další aktualizace

Vedle firmwaru 1.1.0 pro EOS R5 společnost Canon již pracuje na dalších aktualizacích, které vychází z připomínek uživatelů modelů EOS-1D X Mark III a EOS R5. Postupně pro ně nabídne níže uvedené funkce pro záznam videa.

EOS-1D X Mark III

  • Možnost tónové křivky Canon Log 3
  • Možnost nižšího datového toku u záznamu videa s režimu 5,5K RAW
  • Možnost nižšího datového toku u všech režimů záznamu videa s kompresí IPB

EOS R5

  • Možnost tónové křivky Canon Log 3
  • Možnost nižšího datového toku u záznamu videa s režimu 8K RAW
  • Možnost nižšího datového toku u všech režimů záznamu videa s kompresí IPB
  • Možnost záznamu v rozlišení Full HD (1080p) se snímkovou frekvencí 119,88 sn./s

Aktualizace budou k dispozici zdarma na internetové stránce uživatelské podpory společnosti Canon Europe. Aktualizace firmwaru fotoaparátu EOS R6 jsou v současné době připravovány, včetně oprav obsažených ve firmwaru přístroje EOS R5 verze 1.1.0.

Další informace o fotoaparátu EOS R5 a nejnovější aktualizace naleznete zde na stránkách.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace