Test fotoaparátu Sony a6600

Sony a6600 je vlajková loď fotoaparátů s APS-C čipem firmy Sony. Je to samozřejmě bezzrcadlovka, je výkonná a je napěchovaná technologiemi. Jak fotí?

Ostření

Na webu výrobce je napsáno, že jde o „Hybridní automatické zaostřování s fázovou detekcí/detekcí kontrastu, 425 bodů; pracovní rozsah −2 až +20 EV“. Každá z variant ostření má svých 425 ostřících bodů. A celkově fungují naprosto skvěle. Ostřit lze jak automaticky, tak manuálně a při manuálním ostření si můžeme pomoci lupou i zvýrazněným kontrastem. Automatický režim umí ostřit na oči a to i oči zvířat. Je to už dnes již poměrně komplikovaný systém, který může hodně pomoci, když se soustředíte především na kompozici a na ostatní už není moc čas. Prostě to udělá spoustu práce za vás. A funguje to. Ostření „na střed“ (a jakékoliv jiné místo) fungovalo i za velmi špatných podmínek velmi dobře. Ostření na oči fungovalo za standardních podmínek výborně. Snímky typu „letovky“ a průběžné ostření s dlouhým sklem jsem zkusit nemohl.

Videorežim

Sony a6600 má k dispozic až 4K video. Natáčet lze jak v plně automatickém režimu, tak v manuálním. Je k dispozici dokonce jak zrychlený, tak zpomalený záznam. Obojí se vytváří poměrem vzorkovací a přehrávané frekvence (například vzorkovací 100 fps, přehrávaná 25 fps – 4× zpomalený záznam). Typ záznamu je MP4. Přeostřování s použitým objektivem je neslyšné a opravdu se musíte snažit zvuky provázející ostření najít.


Nastavení videa je ve druhé záložce Menu a je poměrně přehledné, zabírá tři první stránky a základní nastavení jsou na první straně.

Průchod Katovou uličkou.

Video se zoomem.

Ukázka videa 4k.

Zpomalené video.

Napájení a výdrž

Baterii lze nabíjet přímo v těle přes mikro USB konektor. A výdrž je opravdu vysoká. Výrobce uvádí až cca 800 snímků. Já fotil na semináři karate JKA Gasshuku 2020 a baterie mě nijak nezklamala.

Sony a6600

Konektivita

Máme k dispozici WiFi, bluetooth, NFC, HDMI, konkektor pro mikrofon, prostě vše, co dnes snad ani nehledáte. A funguje to samozřejmě především přes mobilní telefon s aplikací Camera Remote. Se spojením pomůže QR kód na displeji. Ovládání na dálku je pak velmi jednoduché.

Sony a6600 Sony a6600

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů
Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů

Pro­gram pro správu a úpravu fo­tek Zo­ner Photo Stu­dio X se v pod­zimní ak­tu­a­li­zaci za­mě­řuje zejména na mo­dul Vy­vo­lat a při­náší lo­kální úpravy ba­rev, no­vou Luma křivku a více va­ri­ant úprav u jedné fotky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram