NOVÝ NIKON Z 5 A OBJEKTIV NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3

Společnost Nikon uvádí novou plnoformátovou bezzrcadlovku NIKON Z 5 a spolu s ní i nový objektiv NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3, který lze označit jako nejkratší a nejlehčí dostupný zoomový objektiv pro FX mirrorless fotoaparáty.

Nový Nikon Z 5 se v hierarchii nachází pod fotoaparáty Nikon Z 7 a Z 6 a je konstruován pro každého, kdo zvažuje přechod na full-frame bezrcadlovku. Senzor je velikosti 24,3MP a formátu FX, což umožní plně využívat bajonet bezzrcadlovek Nikon Z o větším průměru než Nikon zrcadlovky. Má hybridní 273bodový AF systém, který zaostřuje v celém obrazovém poli a stejný elektronický hledáček jako v předchozích Z 6 a Z 7. Dva sloty pro paměťové karty poskytují všestranné úložiště, citlivost je v rozsahu ISO 100–51 200, fotoaparát lze rovněž napájet pomocí rozhraní USB.

Nikon Z 5 je kompatibilní se všemi světelnými a kompaktními ob­jektivy NIKKOR Z od širokoúhlých objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností až po teleobjektivy se zoomem. Součástí základní sady s fotoaparátem je snadno přenosný objektiv NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3. Tento nový malý základní objektiv se zoomem pokrývá nejpoužívanější ohniskové vzdálenosti. Nikon Z 5 je rovněž plně kompatibilní s adaptérem bajonetu FTZ, který umožňuje beze ztráty kvality obrazu používat objektivy NIKKOR s bajonetem Nikon F.

Společnost Nikon uvádí, že bude i nadále pokračovat v rozšiřování řady objektivů NIKKOR Z o výkonné objektivy různých typů, které budou podporovat tvůrčí záměry fotografů. Později v tomto roce je plánováno uvedení objektivu NIKKOR Z 14–24 mm f/2,8 S. K dispozici je rovněž nový plán vývoje objektivů NIKKOR Z.


Nikon Z 5

 • Bajonet Nikon Z, obvod pro zpracování obrazu EXPEED 6 a obrazový snímač CMOS ve formátu kinofilmu s 24,3 MP a rozsahem citlivostí ISO 100–51 200.
 • Součástí základní sady fotoaparátu Z 5 a objektivu je objektiv NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3.
 • 273bodové hybridní automatické zaostřování: ply­nulé, rychlé a přesné zaostřování v rámci obrazového pole. Lze zvolit zaostřování s detekcí očí i s detekcí zvířat 
 • Redukce vibrací v 5 osách
 • Elektronický hledáček s 3 690 000 pixely slibuje podle tiskové zprávy exterémní ostrost 
 • Nastavení jako expozice, citlivost ISO a vyvážení bílé barvy jsou aplikována v reálném čase.
 • Tělo fotoaparátu je z hořčíkové slitiny je vybavené těsněními proti vnikání prachu a vlhkosti.
 • Dva sloty pro paměťové karty, napájení pomocí USB: Fotoaparát umožňuje používat paměťové karty SD UHS-II a lze jej nabíjet (ve vypnutém stavu) nebo napájet pomocí USB².
 • Výklopný dotykový monitor: Umožňuje zaostřit a exponovat dotykem a poklepáním zobrazit obrazové pole ve 100% zvětšení.
 • Videa 4K: Plnoformátové objektivy NIKKOR Z přinášejí hloubku ostrosti. Přímo ve fotoaparátu můžete vytvářet časosběrná videa a zároveň pořizovat statické snímky během filmování.

Vestavěná připojení Wi-Fi® a Bluetooth®. Aplikace Nikon SnapBridge usnadňuje přenášení snímků a videí, resp. přeměňuje chytré zařízení ve vzdálený monitor a dálkový ovladač.

NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3

 • Lehce přenosný plnoformátový objektiv se zoomem: Objektiv pokrývá ohniskové vzdálenosti 24–50 mm od širokoúhlého objektivu až po základní objektiv a umožňuje použití filtrů o průměru 52 mm.
 • Zasouvací konstrukce: Stačí vysunout nebo zasunout objektiv otáčením zoomového kroužku.
 • Optická skla ED a asférické optické členy minimalizují zkreslení obrazu v celém rozsahu zoomu.
 • Konstantní nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 0,35 m v celém rozsahu zoomu.

Výhoda pro video: Tiché zaostřování a minimální změna úhlu záběru během přeostřování 

Přizpůsobitelný příkazový kroužek: Lze jej použít pro nastavení clony, korekce expozice nebo citlivosti ISO.

Cena

Ceny nově ohlašovaných produktů jsou následující:

 • Z5 + 24–50 mm – 49 490 Kč / 1 819 €
 • Z5 + 24–50 mm + FTZ – 53 990 Kč / 1 979 €
 • NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3 – 11 990 Kč / 449 €
   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace