Oslava konce Covidu 19. Prostřený stůl na Karlově mostě

Konec povinného nošení roušek je třeba oslavit. Atmosféra party poslední červnový den na Karlově mostě byla uvolněná a bylo cítit velké vydechnutí. Vyrazili jsme sem se třetím ročníkem večerní školy fotografie Fotoinstitutu. Vzal jsem si jeden opravdu širokoúhlý objektiv Canon 11-24mm f/4.0. Tenhle objektiv nutí jít blízko. Zkusil jsem něco z toho optimistického světla zachytit.

Asi jsme si všichni hodně vydechli. Do Čech přišel hodný Covid. Nebyl to zlý SARS. Chřipky jsou každý rok a určitě zase budou i ten příští rok. Jsou vždy nevyzpytatelné. My, kdo cestujeme,  víme, že dengue, malarie a spol. jsou úplně jiná liga. V zemích, kde se vyskytují, žijí milióny lidí. Naše země je jednou z nejšťastnějších na planetě. Vážné epidemie sem zatím nikdy nedorazily. I tzv. španělská chřipka po první světové válce se nás v porovnání s jinými zeměmi dotkla spíše okrajově.

Karlův most je pro fotografa neuvěřitelně krásné místo svou polohou i historií. Každý východ i západ Slunce je zde nádherný. Nápad postavit přes Karlův most několik set metrů dlouhý stůl a zorganizovat zde společnou večeři na oslavu konce povinnosti nošení roušek proti covidům byl super. Jisté je, že mnohem větší škody než Covid sám, způsobily strach a panika z něj. Ty v hodně lidech zakořenily. Pro fotografy měl Covid i pozitivní efekt. Karlův most byl najednou bez turistů a dalo se zde krásně fotit. Takovou krásnou party jako v úterý 30. června však asi dlouho nezažil.

Hostesky akce Prostřený most


Pohled ze staroměstské mostecké věže na Prostřený stůl


Pohřbívání Covida


Kapitán vltavské paroplavby


Veselá rodinka na Karlově mostě


Prostřený stůl na Karlově mostě


Barevná lady na Karlově mostě


I psi museli být z akce Prostřený most jako u vytržení


Akce Prostřený most byla perfektně organizovaná včetně úklidu


Asi nejživější místo na Karlově mostě s muzikanty


Tvrdé protisvětlo


Prostřený stůl z Mostecké věže, Karlův most v ČB jako tlustá čára

 Atmosféra party v poslední červnový den na Karlově mostě byla uvolněná a bylo cítit velké vydechnutí. Konec povinného nošení roušek byl řádně oslaven. 

Foceno objektivem Canon 11–24mm f/4.0, který nutí jít blízko. 

   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Petr.
  Petr.
  04.07.2020 15:23

  Zajímavá akce. Jsme na fotoserveru a tak bych řekl, že fotky mě do její atmosféry moc nedostaly. Vybral bych si psa a asi i pohřbívání, jinak mám z fotek pocit, že mě děj při pohledu na fotky míjí. Širokáče mám moc rád ale to, jak Canon 10-24 nutí jít blízko tu moc nevidím, u některých mi už vadí i zkreslení. Třeba A proč to píšu? Zajímají mě názory ostatních, tak takové zahájení diskuze.

 • KIV
  KIV
  04.07.2020 18:23

  Já bych asi čerstvě po uvolnění kašlala na objektiv který nutí jít blízko, a vzala bych delšího zooma :-)
  Jo, a nejvíc se mi líbí ta s tím psem.... a pak ta šestá "Prostřený stůl..." protože tam je nádherné i to pozadí s Prahou...

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  04.07.2020 19:48
  Reaguje na Petr. 04.07.2020 15:23:

  "Zajímavá akce. Jsme na fotoserveru a tak bych řekl, že fotky mě do její..." - zobrazit celý komentář

  Článek jsem nečetl. Jen nadpis a mrkl na fotky. Celý mi to přijde spíš jako test objektivu, než reportáž určité akce.I pro chybějící postproces (alespoň nějaké srovnání svislic). A vlastně spoustu fotek tvoří "portréty". A na ty tohle sklo rozhodně není.

 • Andrej Macenauer
  Andrej Macenauer
  Autor
  04.07.2020 23:12

  Diky za komentare. 11-24mm je hodne tezky a na kratkem konci hodne deformuje perspektivu. Normalne u krajiny a zejmena archtektury je nutne hlidat vodovahu jak ve vodorovne tak i svisle casti krize. Na reportaz se vic hodi 16-35mm. Na portrety jako paroplavec urcite neni...

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  05.07.2020 20:45
  Reaguje na Andrej Macenauer 04.07.2020 23:12:

  "Diky za komentare. 11-24mm je hodne tezky a na kratkem konci hodne..." - zobrazit celý komentář

  Paroplavec je na tom ještě dobře. Už děvčata, ještě před nakloněnou věžičkou na začátku, mě odradila od čtení. Ale nic ve zlým. Chtěl jsem jen odpovědět kolegovi na dotaz, aby si nemyslel, že se tu s ním nikdo nebaví (ona se diskuse už moc nenosí). Jinak by mě ani nenapadlo reagovat pod článkem, kterej jsem ani nečetl. Každopádně je to jen můj názor a nikdo s ním souhlasit nemusí

 • Petr.
  Petr.
  05.07.2020 23:22
  Reaguje na tencosiudělilban 05.07.2020 20:45:

  "Paroplavec je na tom ještě dobře. Už děvčata, ještě před nakloněnou..." - zobrazit celý komentář

  dík Romane za snahu

 • rosicak
  rosicak
  06.07.2020 12:40

  Jako recese dobrý. Doufám, že všichni nakažení nebudou chtít finanční kompenzaci, protože je nikdo nevaroval před následky. Fotky beru jako pokus, co dokáže širokáč. Pan Macenauer ale není začátečník, proto mě překvapila nedostatečná postprodukce při velkém protisvětle.

 • Andrej Macenauer
  Andrej Macenauer
  Autor
  07.07.2020 23:32

  Postprodukce tam skoro žádná není. Je to aktualita, Chytla mě ta atmosféra a spontálnost. S takhle širokým ohniskem je zábavné fotit - všechno padá, To se nějak k té akci hodilo. Fotil jsem s 5DSr a každopádně jedním záběrem takhle ostré protisvětlo tenhle sensor nedává. V tomhle závidim FF Sony a Nikonu. HDR když se lidí hýbají moc použít nejde.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (8)

Tisknout článek

Tip na článek

Přehledně: Nejlepší zrcadlovky
Přehledně: Nejlepší zrcadlovky

Ne­pře­berné množ­ství růz­ných mo­delů di­gi­tál­ních zr­ca­dlo­vek na­jdeme na čes­kém trhu, na­víc s často ne­pří­liš pře­hled­ným zna­če­ním. Po­tom se vý­robci ne­mo­hou di­vit, když zá­kaz­ník nemá po­nětí, jaká DSLR je pro něj ide­ální. Proto při­chá­zíme s pře­hle­dem, který při­nese světlo a po­může Vám s vý­bě­rem zr­ca­dlovky. Člá­nek je v říjnu 2021 ak­tu­a­li­zo­ván.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram